تبیان، دستیار زندگی
با شروع فصل پاییز، آلبومهای موسیقی تازه ای به بازار خواهد آمد. یکی از این آلبوم ها، روزهای گمشده با صدای علیرضا قاضی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روزهای گمشده در راه است

با شروع فصل پاییز، آلبومهای موسیقی تازه ای به بازار خواهد آمد. یکی از این آلبوم ها، روزهای گمشده با صدای علیرضا قاضی است.

فرآوری: سمیه رمضان ماهی- بخش هنری تبیان

علیرضا قاضی


اولین آلبوم رسمی علیرضا قاضی با حضور دو چهره سرشناس موسیقی کشور منتشر می شود.

آلبوم "روزای گمشده" با صدای علیرضا قاضی در حالی منتشر می شود که ناصر چشم آذر و محمد میرزمانی به عنوان آهنگساز با آن همکاری کرده اند.

در این آلبوم تمام سازها به صورت آکوستیک ضبط شده که نوازندگان بنامی همچون فیروز ویسانلو، امید حجت، علی رحیمیان، علی جعفری پویان، میثم مروستی، نیما زاهدی و امین غفاری حضور دارند. مسعود عسگری، مریم گل خواه، ساناز تاجیک و نیما نورمنش در این آلبوم ترانه هایی را سروده اند.

"روزای گمشده" در استودیو پاپ میکس و مستر شده است.

حضور این دو چهره قدیمی و سرشناس به عنوان آهنگساز در آلبوم «روزای گمشده» با عث شده نخستین آلبوم رسمی «علیرضا قاضی» آلبومی مهم و حائز اهمیت باشد.

نخستین آلبوم رسمی «علیرضا قاضی»  پس از اخذ تمام مجوزهای لازم، به زودی روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد تا جدیدترین آثار این دو آهنگساز مطرح و سرشناس، در اختیار دوستداران موسیقی قرار بگیرد.

ناصر چشم آذر که از پیشگامان موسیقی الکترونیک درایران به شمار می رود، در محضر اساتید بنام موسیقی ایران نظیر مرتضی حنانه و ملیک اصلانیان دوره های تکمیلی را سپری کرده و  در سال 1357 به مدت 5 سال جهت تکمیل دوره موسیقی جاز و موسیقی فیلم به آمریکا مسافرت کرد. «باران عشق» یکی از شاهکارهای این هنرمند و آهنگساز سرشناس به شمار می رود که چندی پیش کنسرتی با همین عنوان را در تالار وحدت روی صحنه برد.

محمد میرزمانی هم که تا اواخر سال 1389 مدیر کل تولید مرکز موسیقی صداوسیما ایران بود و اوایل خرداد ماه 1390 به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد ایران منصوب شد، در این آلبوم با علیرضا قاضی همکاری کرده است و این در حالی ست که آهنگسازی بیش از چهل فیلم سیمایی از قبیل: دندان طلا، شوکران، ایوب پیامبر و... را پیش از این بر عهده داشته و در آلبوم هنرمندانی چون حسام الدین سراج، عبدالحسین مختاباد،بهرام گودرزی و... آهنگسازی کرده است.

علیرضا قاضی

حضور این دو چهره قدیمی و سرشناس به عنوان آهنگساز در آلبوم «روزای گمشده» با عث شده نخستین آلبوم رسمی «علیرضا قاضی» آلبومی مهم و حائز اهمیت باشد.
این آلبوم شامل دوازده قطعه است که چهار قطعه از این آلبوم بی کلام است که آهنگسازی این چهار قطعه را ناصر چشم آذر بر عهده داشته است.
4 قطعه از آثاری که دراین آلبوم با صدای علیرضا قاضی منتشر خواهد شد را محمد میرزمانی آهنگسازی و تنظیم کرده و 4 قطعه دیگر نیز از ساخته های ناصر چشم آذر است.

در این آلبوم تمام سازها به صورت زنده و آکوستیک ضبط شده است که  نوازندگان بنامی همچون: فیروز ویسانلو، امید حجت، علی رحیمیان، علی جعفری پویان، میثم مروستی، نیما زاهدی و امین غفاری حضور دارند.

مسعود عسگری، مریم گل خواه، ساناز تاجیک و نیما نورمنش در این آلبوم ترانه هایی را سروده اند.

این آلبوم از سوی موسسه آوای حنانه به مدیریت کامران همت پور به زودی و در اوایل پائیز امسال روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد.


منابع: هنرآنلاین/تسنیم/ موسیقی ما