تبیان، دستیار زندگی
معاون وزیر تعاون از اجرای طرحی خبر داد که در صورت تامین اعتبار و به اجر درآمدن، ظرف سه سال 500 هزار شغل در بخش تعاون ایجاد خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرحی که ۵۰۰ هزار شغل ایجاد می کند
 ایجاد شغل

معاون وزیر تعاون از اجرای طرحی خبر داد که در صورت تامین اعتبار و به اجر درآمدن، ظرف سه سال 500 هزار شغل در بخش تعاون ایجاد خواهد کرد.

سیدحمید کلانتری اظهار کرد: این طرح هم اکنون در دست بررسی است و مورد توجه ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است. برآورد اعتباری که برای آن شده ۷۵۰۰ میلیارد تومان در مدت سه سال است که سالانه ۲۵۰۰ میلیارد تومان می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را حمایت از تشکیل تعاونی های جدید در رشته های مختلف عنوان و ابراز امیدواری کرد: تصویب طرح در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی موجب در اختیار گذاشتن اعتبار لازم به بخش تعاون در قالب وجوه اداره شده و تحقق اشتغال ۵۰۰ هزار نفری باشد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون در بخش دیگری از صحبتهای خود از ایجاد ۱۴ هزار و ۱۲۰ تعاونی در سه سال دولت یازدهم خبر داد و گفت: از مرداد سال ۱۳۹۲ تا شهریور سال ۱۳۹۵ جمعا ۶۰ هزار تعاونی تاسیس شده که ۲۶۴ هزار نفر عضو و ۲۲۱ هزار نفر اشتغال به دنبال داشته است.

کلانتری همچنین از ثبت و تشکیل ۴۴۵۰ شرکت تعاونی در یک سال گذشته خبر داد و میزان اشتغالزایی این تعاونی ها را بیش از ۷۱ هزار نفر ذکر کرد.

وی از تشکیل و تقویت تعاونی های صادراتی به عنوان یکی از برنامه های جدی وزارت تعاون نام برد و تصریح کرد: اگر تعاونی ها به سمت صادراتی شدن بروند سهم بیشتری از بازار صادرات را به خود اختصاص می دهند و با این کار به افزایش کیفیت تولید، کاهش هزینه و قیمت تمام شده و بالا رفتن بهره وری بنگاه تولیدی کمک می کنند و سهم بخش تعاون در اقتصاد را ارتقا می دهند.منبع: ISNA News Feed

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .