تبیان، دستیار زندگی
به دنبال خبر تعویق ورود سرفیس فون از 2016 به 2018 فروشگاه های مایکروسافت گوشی های لومیا را از ویترین خود جمع کرده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویندوز فون مُرد

به دنبال خبر تعویق ورود سرفیس فون از 2016 به 2018 فروشگاه های مایکروسافت گوشی های لومیا را از ویترین خود جمع کرده اند.

بخش دانش و زندگی تبیان

موبایل

به گزارش تبیان به نقل از خبرآنلاین، فروشگاه های مایکروسافت در بوستون و آریزونا که پیش تر کانتر اختصاصی برای ویندوز فون داشتند، بدون لومیا شده اند و ظاهراً پرسنل نیز اطلاعی دراین باره ندارند.

سایت ام اس پاور یوزر در گزارشی از نبود گوشی های ویندوزی در فروشگاه های مایکروسافت در آمریکا خبر داده است و به این نکته اشاره کرده که علی رغم کاهش قیمت پیاپی، مشتریان علاقه ای به خرید نشان نمی دهند.

این در حالی است که فروشگاه مملو از سرفیس و سایر محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مایکروسافت است.

واقعیت این است که لومیا قطعاً در نزد مدیران مایکروسافت مُرده است چراکه واحد آن تعطیل شده و بخشی از نیروی فنی آن به بخش سرفیس فون هدایت شده اند. اما سرفیس فون هم به حالت نیمه تعطیل درآمده است و ممکن است هرگز وارد بازار نشود.

بنابراین آنچه مدیران مایکروسافت به آن فکر می کنند نه مصرف کننده معمولی، بلکه کاربر بیزینس و انترپرایز است که برای آنها اهمیت دارد و دلیلی برای توسعه خط تولید لومیا ندیده و در عوض سرمایه گذاری روی فبلت HP Elite x3 توسط مایکروسافت بر همین اساس توجیه شده است. (بخشی از تیم سرفیس دست به همکاری با اچ پی زده اند)

نتیجه اینکه کلر کردن انبار با کاهش های 50 درصدی در بخش گوشی های لومیا ضمن تأیید این تئوری، ثابت می کند که مایکروسافت علاقه ای به مصرف کننده معمولی ندارد و ماه اکتبر که قرار است پی سی همه کاره کاردینال را در کنار نسل جدید سرفیس پرو 5 رونمایی کند، خبری از سرفیس فون و یا گوشی های ویندوزی نخواهد بود و از هم اینک باید رسماً مرگ ویندوز فون را تأیید کنیم.


منبع: خبرآنلاین