تبیان، دستیار زندگی
کروم کست جدید، دو گوشی جدید با برند پیکسل و واقعیت مجازی Dardream؛ محصولات جدید گوگل هستند که قرار است چهارم اکتبر/13 مهر 1395 رونمایی شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جادوی 4 اکتبر گوگل را می دانید؟

کروم کست جدید، دو گوشی جدید با برند پیکسل و واقعیت مجازی Dardream؛ محصولات جدید گوگل هستند که قرار است چهارم اکتبر/13 مهر 1395 رونمایی شوند.

بخش دانش و زندگی تبیان

گوگل

به گزارش تبیان به نقل از خبرآنلاین، دو گوشی 5 و 5.5 اینچی به نام های فنی مارلین و سیلفیش قرار است به جای نام نکسوس، بانام پیکسل و پیکسل ایکس ال معرفی شوند. این دو گوشی را اچ تی سی برای گوگل ساخته وپرداخته است.

این دو گوشی با اندروید 7.1 (جدیدترین نسخه نوقا) می آیند. سنسور دوربین اصلی از نوع سونی IMX378 و با 12 مگاپیکسل و دوربین جلو نیز از نوع سونی IMX179 با 8 مگاپیکسل تعریف شده است. (سنسور 179 در نکسوس 5 ایکس و 6 پی استفاده شده بود)

قیمت 32 گیگی پیکسل فون 449 دلار و 32 گیگی پیکسل ایکس ال نیز 599 دلار تعیین شده است.

به نظر می رسد گوشی های پیکسل نوع کوچک شده تبلت اندرویدی پیکسل سی با بدنه فلزی باشد که سال گذشته رونمایی شد.

ازآنجایی که گوگل پروژه موبایل ماژولار آرا به شرکاء واگذار کرده، نباید انتظار رونمایی داشته باشیم اما کروم کست جدید گوگل با پشتیبانی 4K رونمایی خواهد شد و کروم کست اولترا یا کروم کست پلاس نام گذاری خواهد شد.

انتظار بعدی از گوگل، رونمایی از Google Home، رقیب اکوی آمازون است که برای اتاق نشیمن یا خواب تعبیه شده و با دستورات صوتی کارهای مختلفی را انجام می دهد. (مثلاً می گوییم لامپ اتاق خواب را روشن کن)

نکته قابل توجه مهاجرت مهندسان نست/Nest به پروژه Google Home است که به همین خاطر باید انتظار محصولی متفاوت را از گوگل داشته باشیم.

گوگل

همچنین با توسعه پلتفرم Daydream گوگل برای واقعیت مجازی با محصول Daydream View آشنا خواهیم شد که 4 اکتبر به صورت رسمی رونمایی می شود.


منبع: خبرآنلاین