تبیان، دستیار زندگی
پرسپولیس از یک بازی سخت بیرون از خانه برابر تراکتورسازی تبریز یک امتیاز گرفت و بدون مصدوم و محروم به دربی تهران رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جنگ سامانه ها به ضرر پرسپولیس

پرسپولیس از یک بازی سخت بیرون از خانه برابر تراکتورسازی تبریز یک امتیاز گرفت و بدون مصدوم و محروم به دربی تهران رسید.

بخش ورزشی تبیان
طاهری

از قرار معلوم این باید اتفاق خوشایندی برای سرخ ها باشد. با این وجود درست در شرایطی که به نظر می رسید آسمان قرمزها صاف و آفتابی است، سرپرست موقت این باشگاه در اقدامی عجیب از سمت خود استعفا داد. اگرچه مطابق انتظار این استعفا پذیرفته نشد و وزیر ورزش با آن مخالفت کرد، اما اقدام طاهری به کناره گیری درست در روزهای حساس منتهی به دربی تهران باعث شد تشنج فضای باشگاه پرسپولیس را دربر بگیرد. تردیدی وجود ندارد که طاهری در دوران دو ساله حضورش در پرسپولیس، عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته با سیاست سکوت و فعالیت خاموش، بسیاری از مشکلات این مجموعه را حل کند. با این حال اعلام استعفای او در شرایطی که پرسپولیس صدرنشین است و برای دربی آماده می شود، اتفاق هولناکی برای قرمزهاست.

دعوا سر شماره های چهار رقمی

دلیل استعفای طاهری ساده است؛ او به خاطر پافشاری سازمان لیگ روی معرفی و ترویج یک سامانه پیامکی جدید از کوره در رفته و استعفایش را تقدیم کرده است.
سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی از ابتدای فصل گذشته با یک سامانه پیامکی قرارداد بستند تا بتوانند به واسطه عضویت هواداران شان در این سامانه، از طرف قرارداد پول بگیرند. از قرار معلوم این همکاری برای طرفین پر از منفعت بود و استقبال مردم باعث شد این سه باشگاه مشکلات مالی کمتری داشته باشند. با این وجود از آغاز لیگ شانزدهم، سازمان لیگ فوتبال ایران سامانه دیگری را معرفی کرد و از هواداران خواست به آن پیامک بدهند!
طبیعی است که چنین اقدامی باعث سردرگمی هواداران و ریزش آنها از سامانه اصلی پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی شود. در همین راستا این سه باشگاه به شدت با موضوع مخالفت کردند و حتی دست به صدور یک بیانیه مشترک زدند. این مقاومت ها اگرچه باعث شد تبلیغ سامانه جدید از تابلوهای کنار زمین حذف شود، اما صداوسیما کماکان با قدرت تمام اقدام به تبلیغ آن می کند. خطاب شدن این سامانه به عنوان تنها سامانه هواداری سازمان لیگ، دیگر رفتار عجیب فدراسیون فوتبال بود که باعث تشدید خشم طاهری شد.

برانکو هم ساز جدایی کوک کرد

طاهری در متن استعفایش خطاب به وزیر که پنج شنبه شب به انتشار رسید، صراحتا دلیل کناره گیری اش را اعلام می کند: «احتراما با توجه به برنامه و توطئه هاى افراد در لیگ و فدراسیون و انعقاد قراردادهاى خارج از روال عرف واختیارات براى تبلیغات محیطى و پخش انحصارى تلویزیون و آوردن سامانه 3040 (تنها سامانه هوادارى لیگ!) یا (تنها سامانه لیگ فوتبال!) در تقابل با سامانه 3090 و همراهى سازمان صداوسیما در تقابل با سامانه 3090 (افزایش تعرفه هاى مربوطه و جلوگیرى از درآمدزایى) که همه به منظور ضربه زدن به درآمد باشگاه (بیت المال) وتضعیف تیم فوتبال در آستانه رقابت هاى آسیایى که نشان از قهر و کینه شخصى است، صلاح دانستم از سرپرستى و عضویت هیات مدیره استعفا دهم.
لطفا به جهت اداره امور سریعا شخص دیگرى را معرفى کنید.»جالب اینکه بعد از انتشار خبر استعفای علی اکبر طاهری از مدیریت باشگاه پرسپولیس، سرمربی موفق سرخپوشان هم ساز جدایی کوک کرد. برانکو گفته اگر طاهری برود، دیگر دلیلی برای ادامه حضور او در این تیم وجود ندارد؛ مساله ای که به وضوح نشان می دهد جنگ سامانه های پیامکی در فوتبال ایران بیخ پیدا کرده و دارد قربانیان بزرگی می گیرد. حالا باید صبر کرد و دید در این غائله چه کسانی برنده خواهند شد؛ باشگاه های پرهوادار که سامانه قدیمی را تبلیغ می کنند یا سازمان لیگ و تیم های کم هوادار که با علم کردن سامانه جدید در پی کسب درآمد برای همه باشگاه ها و البته فدراسیون فوتبال هستند؟

با قدرت ادامه می دهم

بعد از رد استعفای طاهری از سوی وزیر ورزش، او گفت با قدرت به کارش ادامه می دهد. سرپرست باشگاه پرسپولیس به «ایسنا» گفت: «واقعا از برخی از اتفاقات ناراحت و خسته بودم. به خاطر اتفاقاتی که رخ داده بود، نامه استعفایم را نوشتم و خدمت وزیر ورزش و جوانان تقدیم کردم؛ اما وزیر با استعفای من مخالفت کرد.بنابراین با قدرت به کارم در باشگاه پرسپولیس ادامه می دهم و تا زمانی که این وظیفه سنگین بر دوشم است، خدمتگذار هواداران پرسپولیس خواهم بود.»


منبع : دنیای اقتصاد