تبیان، دستیار زندگی
رضا بدرالسماء که یک اثر نگارگری را به یاد قربانیان فاجعه منا خلق کرده است، درباره ی انگیزه و انتظارش از مسؤولان گفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تابلویی به یاد مظلومیت قربانیان فاجعه منا

رضا بدرالسماء که یک اثر نگارگری را به یاد قربانیان فاجعه منا خلق کرده است، درباره ی انگیزه  و انتظارش از مسوولان گفت.

بخش هنری تبیان

 رضا بدرالسماء

این هنرمند نگارگر در آستانه ی سالگرد فاجعه ی منا و شهادت تعداد زیادی از هموطنان مان در مناسک حج سال گذشته،درباره ی خلق تابلوی قربانیان فاجعه منا، گفت: از همان زمانی که خبر فاجعه منا را شنیدم، به شدت متأثر شدم و تصمیم گرفتم تابلویی را با این موضوع کار کنم تا سهمی در تأثیرگذاری این فاجعه داشته باشم و پیام رسان مظلومیت قربانیان این فاجعه باشم.

او ادامه داد: این اثر در ابعاد 80×100 سانتی متر به سبک نگارگری (نقاشی ایرانی) کار شده است. در این اثر، حادثه منا را با المان های ایرانی به تصویر کشیده ام. این نقاشی یکی از آثار پُر کار من است و حدود 200 نفر در این تابلو نقاشی شده اند.

وی توضیح داد: در این نقاشی از آیات قرآن روی دیوار خانه کعبه استفاده کرده ام. تکنیک این اثر نیز گواش و آبرنگ است.

 رضا بدرالسماء

بدرالسماء همچنین بیان کرد: این اثر، سفارشی نیست و آن را با انگیزه شخصی خودم خلق کرده ام. شعر معروف «بنی آدم اعضای یک پیکرند» سروده سعدی شیرازی، الهام بخش من برای خلق این تابلو بود. به خاطر ودیعه ای که خداوند در وجود همه ما و همچنین من قرار داده، احساس مسوولیت کردم تا در حد توانایی خودم درباره فاجعه منا پیام رسان باشم.

این هنرمند ادامه داد: این اثر فعلا نزد خودم نگهداری می شود. البته از کسانی که دست اندرکار هستند، توقع داشتم بیشتر حمایت کنند. هرچند گفته اند که این تابلو احتمالا در تهران یا قم رونمایی می شود. با این حال خوشبختانه بازخورد خوبی از سوی مردم گرفته ام.

رضا بدرالسماء متولد سال 1328، هنرمند و نگارگر اصفهانی است. او از همان سنین کودکی فعالیت در زمینه هنر را آغاز کرد و 50 سال است به صورت حرفه ای این رشته را دنبال می کند.


منبع: ایسنا