تبیان، دستیار زندگی
روز گذشته راس ساعت 16 هفته چهارم رقابت های لیگ برتر انگلیس با دیدار حساس تیم های منچستریونایتد و سیتی آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست مورینیو مقابل گواردیولا

روز گذشته راس ساعت 16 هفته چهارم رقابت های لیگ برتر انگلیس با دیدار حساس تیم های منچستریونایتد و سیتی آغاز شد.

بخش ورزشی تبیان
مورینیو

این اولین تقابل لیگ برتری خوزه مورینیو و پپ گواردیولا بود و حضور این 2 اعجوبه دنیای مربی گری   حساسیت های این بازی را دوچندان کرده بود. بر خلاف انتظارات این تیم میهمان بود که  با در اختیار گرفتن توپ و میدان نیمه نخست را به سود خود به پایان رساند. سیتی در نیمه اول 64 درصد از مالکیت توپ را در اختیار داشت و حاصل این برتری 2 گل بود که در دقایق 15 و 36 توسط دی بروین و ایهیناچو به ثمر رسید.
 در دقایق پایانی نیمه اول من یونایتد با اشتباه براوو و فرصت طلبی زلاتان توانست یکی از گل ها را جبران کند. در نیمه دوم مورینیو با 2 تغییر در ترکیب تیمش توانست تا حدودی شرایط بازی را تغییر دهد اما این برتری چندان مفید  نبود  و سیتی با ارائه یک بازی منظم و منطقی توانست نتیجه بازی را حفظ کند و در نهایت با 3 امتیاز  ارزشمند اولدترافورد را ترک کند.
 به این ترتیب در اولین تقابل لیگ برتری مورینیو و گواردیولا، این سرمربی اسپانیایی سیتی بود که توانست همتای خودش در یونایتد را شکست دهد. بازی روز گذشته هفدهمین تقابل 2 مربی صاحب سبک دنیای فوتبال بود و پپ توانست برای هشتمین بار رقیب پرتغالی خود را مغلوب کند. این در حالی است که مورینیو تنها 3 بار مقابل تیم های پپ به پیروزی رسیده . این چهارمین برد متوالی سیتی در شروع لیگ برتر بود و باعث شد تا صدرنشینی مقتدرانه سیتی زن ها همچنان ادامه داشته باشد.
در ادامه هفته چهارم لیگ برتر انگلیس از ساعت 21 لیورپول در آنفیلد به مصاف لستر سیتی مدافع عنوان قهرمانی رفت.
این دیدار با نتیجه 4 بر یک به سود لیورپول خاتمه یافت.
برای لیورپول روبرتو فیرمینو 2 گل در دقایق 13 و 89، سادیو مانه در دقیقه 31 و آدام لالانا در دقیقه 56 گلزنی کرد و تک لستر را واردی در دقیقه 38 به ثمر رساند.
شاگردان یورگن کلوپ در این دیدار نمایش چشم نوازی داشتند  و در یک بازی برتراز سد مدافع عنوان قهرمانی گذشتند.


منبع : مهر