تبیان، دستیار زندگی
جستجوگر موسیقی « آوا» با خزش 2 میلیون فایل صوتی، روی موتور جستجوی بومی پارسی جو راه اندازی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جستجوگر موسیقی روی موتورجستجوی بومی

جستجوگر موسیقی « آوا» با خزش 2 میلیون فایل صوتی، روی موتور جستجوی بومی پارسی جو راه اندازی شد.

بخش دانش و زندگی تبیان

موسیقی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، علی محمد زارع بیدکی، مدیر طرح موتور جستجوگر بومی اظهار داشت: با راه اندازی سرویس «آوا» و آغاز خزش فایل های موسیقی فارسی، جویشگر هوشمند بومی پارسی جو موفق شد از مرز دو میلیون موسیقی بگذرد تا بدین ترتیب به کامل ترین جویشگر صوتی ایران و کشورهای فارسی زبان تبدیل شود.

وی تصریح کرد: سرویس «آوا» با پوشش انبوهی از فایل های صوتی قادر است در کمترین زمان، آهنگ مورد نظر را در اختیار کاربر قرار دهد بی آنکه جستجوکننده درگیر صفحات و تبلیغات مزاحم شود.

زارع بیدکی ادامه داد: به روز بودن موزیک ها، انتخاب کیفیت های پخش، جستجو بر اساس نام، خواننده، متن موزیک و نام آلبوم و ساختن لیست موزیک های مورد علاقمند از جمله ویژگی های این سرویس جستجوگر است که همین امر مبین توانمندی متخصصان کشورمان در طراحی و پیاده سازی موتور پارسی جو است.

وی با بیان اینکه فرآیند خزش در جستجوگر به نحوی است که در هر ساعت به منابع تازه ای از فایل های صوتی دسترسی پیدا می کند افزود: باتوجه به هوشمندی موتور جستجوگر بومی پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بالغ بر 300 هزار فایل صوتی دیگر به این سرویس افزوده شود.

زارع بیدکی تاکید کرد: سرویس «آوا» به طور کامل با جستجوگر پارسی جو یکپارچه شده به طوری که اگر کاربر در خود جستجوگر نیز به دنبال موسیقی مورد نظر خود باشد، در صفحه نتایج، علاوه بر نمایش سایت ، لینک پخش و دانلود آن موسیقی در باکس مجزایی نمایش داده می شود.

مدیر این طرح بومی افزود: با گستردگی دنیای وب به نظر می رسد که برای یافتن و یا دانلود موسیقی و فایل صوتی چندان کار دشواری پیش رو نیست اما هرگاه که کاربر برای یافتن موزیک مورد نظر خود تلاش می کند با انبوهی از نتایج نامرتبط و سایت های تبلیغاتی روبرو می شود که زمان و انرژی زیادی می گیرد به همین دلیل تلاش شده با خزش های هوشمند، این نقیصه در جستجوگر ملی به صفر برسد.


منبع: مهر