تبیان، دستیار زندگی
قرن ها پیش تبلیغات تک هدفی بودند. یک کمپانی تبلیغات را ارائه می داد و عموم آن را دریافت می کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سیستم های تبلیغات اینترنتی چگونه عمل می کنند؟

قرن ها پیش تبلیغات تک هدفی بودند. یک کمپانی تبلیغات را ارائه  می  داد و عموم آن را دریافت می کردند.

بخش ارتباطات تبیان

تبلیغات اینترنتی

هنوز هم اینگونه تبلیغات سنتی در رادیو، تلویزیون، بیلبورد ها و غیره منتشر  می  شود. شخص تبلیغ کننده اصولا  می  تواند ایده های تقریبی در مورد اینکه چه تعداد از مردم تبلیغات را  می  بینند و  می شنوند بدست آورد اما اطلاعات دقیق تر دور از دسترس است، اطلاعاتی در مورد اینکه چه تعداد از آن ها واقعا آن را  می بینند؟ چه تعداد از آن ها به آن محصول یا آن تبلیغ علاقه مندند؟ آن ها چند ساله هستند؟ اهل کجا اند؟ صد ها سوال دیگر که  می  تواند به تبلیغ کننده کمک کند تا بیننده را به مشتری تبدیل کند.

در رسانه های دیجیتالی، تبلیغات ابزار قوی را برای بدست آوردن اطلاعات در مورد آگهی هایی که باید در معرض دید افراد باشد، حاصل  می  کنند و یا که رسانه های دیجیتال تبلیغاتی قدرتمند جهت جاسوسی از شما به منظور فروش کالا هایی که شما تاکنون هرگز نخواسته اید آن ها را بخرید، ترتیب  می  دهند.

اصولا، ابزار تبلیغ و رسانه های دیجیتال، تبلیغاتی متقابل دارند. این گونه است که نتیجه موثرتر و هدف بازاریابی، سرمایه گذاری می شود.

یک کمپین خوب بازاریابی به متخصصان خوبی که از توسعه، انتشار و نظارت اطلاعات کافی داشته باشند، نیاز دارد و اینکه تقریبا همیشه بازده مورد انتظار را دارند. به همین دلیل است که هزینه  های تبلیغ در سراسر جهان تا سال ٢٠٢٠ توسط eMarketer، ٦٧٤  میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در این جا ما به سفری سریع به بازاریابی دیجیتال  می  رویم تا که ببینید چگونه تحت تاثیر قرار خواهیم گرفت. ما خواهیم دید که بازاریابی دیجیتالی چگونه است و چگونه تکامل یافته است. و البته در اینجا نیز برخی از تاکتیک های کمپانی های تبلیغات را که برای مشتری های سخت خود به کار  می  گیرند، در اختیار شما قرار  می دهیم.

مهره های اصلی بازاریابی

بازاریابی ممکن است اینگونه بنظر آید که هر کس بخواهد چیزی به شما بفروشد. حالا از هر طریقی مثل انتشار، تبلیغات و یا آشناسازی. هرکس ممکن است راهی را برای فریب دادن شما پیدا کند! زمانی که من در مورد بازاریابی مقالاتی را خواندم و شنیدم، حقیقتا با وجود پیچیدگی هایی که در بازاریابی دیجیتال وجود داشت، کاملا گیج شدم. بیایید این پیچیدگی با چند تعریف کوتاه کاهش دهیم:

در رسانه های دیجیتالی، تبلیغات ابزار قوی را برای بدست آوردن اطلاعات در مورد آگهی هایی که باید در معرض دید افراد باشد، حاصل  می  کنند و یا که رسانه های دیجیتال تبلیغاتی قدرتمند جهت جاسوسی از شما به منظور فروش کالا هایی که شما تاکنون هرگز نخواسته اید آن ها را بخرید، ترتیب  می  دهند.

تبلیغ کننده یا همان (تجار) کار خود را شروع  می کند. این کمپانی برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، نام تجاری خود، محصول و یا خدمات خود را ترویج  می دهد. تبلیغ کننده برای پیشرفت مبالغی را پرداخت  می کند.

سپس ممکن است یک آژانس تبلیغاتی به عنوان یک واسطه عمل کند. در خیلی موارد، تبلیغ کننده دانش و تجربه ای برای ایجاد کردن نداشته باشد و ممکن است به راهنمایی یک کمپین بازاریابی تاثیر گذار نیاز پیدا کند. در تبلیغات، خلاقیت و دانش رمز موفقیت است که آژانس های تبلیغاتی هر دوی آن  ها را ارائه  می  دهند. یک آژانس تبلیغاتی  می  تواند یک کمپین تبلیغاتی از برنامه ریزی برای چاپ و انتشار گرفته تا فراتر از آن را مدیریت کند.

آخرین تکه از این پازل ناشر یا همان (آشناکننده)، فرد یا سازمانی است که که مکانی جهت تبلیغات روی پلتفرم های دیجیتال دارد. به طور فزاینده ای، ناشران بزرگ خدمات کامل را در تبلیغات ارائه می کنند و در واقع نقش اصلی را در تبلیغات ایفا  می کند.

ممکن است تا به حال اسم شبکه های وابسته را شنیده باشید. شبکه های وابسته، فضا های مجازی هستند که تبلیغ کنندگان ناشران را در آن می  یابند و بلژس. تبلیغ کنندگان ثبت نام  می  کنند، کمپین  های خود را بارگذاری  می کنند و مناسب ترین برنامه های مربوط را انتخاب  می  کنند. ناشران هم، به نوبه خود، به یک شبکه از ارائه دهندگان تبلیغات متصل  می  شوند و تبلیغات را در فهرست خود نمایش  می  دهند.

پول

مدل های مخالفی برای عملیات پرداخت وجود دارد. با پرداخت per-impression یا همان (CPM) ، هزینه پرداخت تبلیغ هربار در یک آگهی نمایش داده  می  شود؛ البته اگر بخواهیم از کلیکی که کاربر  می  کند صرف نظر کنیم.

مدل دیگر، پرداخت با کلیک است (PPC یا CPC) این پرداخت با هر بار کلیک انجام  می  شود.

در آخر، پرداخت به ازای هر عمل (per-action) یک مدل مبتنی بر عملکرد است. در واقع در این مورد، تبلیغ کننده هر زمان که توسط کاربرعملی صورت گیرد، پرداخت را انجام  می دهد. مانند؛ ثبت نام در خبر نامه، خرید یک محصول، تک می ل یک نظر سنجی و غیره.

هر جا که پول هست، مجرمان هم هستند

با توجه به مدل های ساده پرداخت که در بالا گفته شد، بنظر  می رسد که فریب سیستم و ایجاد ترافیک جعلی کاری آسان باشد. بله این مسئله تا حدودی درست است، اگرچه سیستم های ضد فریب این مشکل را تا حدودی کاهش  می دهند. یکی از ساده ترین روش ها برای کلیک، پرداخت کلیک یا همان paid-to-click است که در واقع کلاهبرداری نیست: مردم واقعی، واقعا برای کلیک کردن بر روی تبلیغات پاداش  می گیرند.

این "easy money" یا همان پول آسان طرحی است که به خوبی شناخته شد. افراد با وعده دریافت مبلغ پول زیاد به ازای انجام هیچ کار و عملی(فقط با کلیک کردن چند ساعت در روز بر روی لینک )، مجذوب آن  می شوند. در حقیقت، آنها شما را مجبور  می کنند که تمام روز را صرف کلیک کردن کنید، به سرعت و بدون وقفه و به راحتی چند دلار را برای خود صاحب  می  شوند.

در تبلیغات، خلاقیت و دانش رمز موفقیت است که آژانس های تبلیغاتی هر دوی آن  ها را ارائه  می  دهند. یک آژانس تبلیغاتی  می  تواند یک کمپین تبلیغاتی از برنامه ریزی برای چاپ و انتشار گرفته تا فراتر از آن را مدیریت کند.

روش دیگر شامل اسکریپت های خودکار است. مانند کلیک دزدی. با استفاده از این روش، مجرمان  می  توانند کاربران را فریب دهند و کلیک های آن ها را بدزدند و آن ها را به صفحه دیگری منحرف کنند. در این جا نرم افزار مخربی وجود دارد که  می  تواند بات نت ها را قادر سازد تا ترافیکی در کامپیوترهای آلوده به منظور کمپین پرداخت به ازای هر کلیک یا pay-per-click، ایجاد کند. تروجان های کلیکی، شایع ترین بدافزار کلیک های تقلبی هستند. این کد در حافظه سیستم ذخیره  می شود و از آن برای اتصال به منابع اینترنتی خاص مثل تبلیغات استفاده  می  شود. این آسیب ها نه تنها سیستم بازاریابی دیجیتال را درگیر  می  کند، بلکه کاربرانی را هم که ناآگا هانه در این فریب دست داشته اند درگیر  می  کند.

در بالا تن ها بخش کوچکی از مفاهیم تبلیغات مطرح شد. در مطالب بعدی در مورد تکامل تبلیغات وب، از قدی می  شدن بنر های بی تحرک تا روندهای موفق امروزی وتمرکز بر روی پلتفرم های آگهی و مزایده آنی صحبت خواهیم کرد.

در آخرین سری از این مقاله ما در مورد ابزار دیجیتال اخیر که تبلیغات وب را افزایش می دهد، بحث خواهیم کرد. به این معنا که روشی است برای تبلیغ کنندگان که نمایی نزدیک از شما و سایر مشتریان ارائه می دهد. و اما در آخر ما برای این که چگونه از این ابزار های جاسوسی در امان باشید بحث خواهیم کرد. پس ما را دنبال کنید.


منبع: ایتنا