تبیان، دستیار زندگی
دیدار تیم های فوتبال تراکتورسازی و پرسپولیس درشرایطی با تساوی به پایان رسید که دو تیم فقط یک نیمه فوتبال زیبا و تماشاگر پسند را به نمایش گذاشتند اما سرخ های تهران صدرنشین ماندند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صدرنشینی پرسپولیس با درخشش بیرانوند

روز دوم از هفته پنجم شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر عصر امروز با برگزاری دیدار تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس پیگیری شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

پرسپولیس تراکتور

در این دیدار که در ورزشگاه اختصاصی تیم تراکتورسازی برگزار شد دو تیم نمایش قابل قبول و زیبایی داشتند و در طول نیمه اول صاحب موقعیت های زیادی برای گلزنی شدند که البته شانس تراکتورسازی به مراتب بیشتر از مهمانش بود.

ابتدا پرسپولیس در دقیقه ٥ توسط مهدی طارمی و روی اشتباه محمدی مدافع تراکتورسازی در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما نتوانست توپ را وارد دروازه کند. سه دقیقه بعد تراکتورسازی این موقعیت را جبران کرد و می توانست با ضربه سر کرار به گل برسد اما بیرانوند توپ او را مهار کرد.  تراکتورسازی که در اکثر دقایق بهتر از پرسپولیس بازی کرد و در دقیقه ١٣ بازهم تا آستانه باز کردن دروازه مهمانش پیش رفت اما توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد و به زمین برگشت.

پرسپولیس در پنج دقیقه پایانی نیمه اول صاحب دو موقعیت خوب شد که ضربه های فرشاد احمدزاده از کنار دروازه به بیرون رفت.  در ادامه دو تیم بازی خوب و قابل قبولی را به نمایش گذاشتند و صاحب موقعیت هایی هم شدند اما در نهایت نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم اما کاملا متفاوت با نیمه اول برگزار شد و دو تیم نتوانستند نمایش قابل قبولی داشته باشند و بیشتر دقایق بازی صرف درگیری بازیکنان و خطاهای پرتعداد شد. با این حال بازهم تراکتورسازی برتر از حریف تهرانی بود و موقعیت های بهتری داشت.  یکی از بهترین موقعیت های تیم قلعه نویی در دقیقه ٧٠ به دست آمد که سروش رفیعی با یک ارسال عالی به درون محوطه جریمه سینا عشوری را در موقعیت گل قرار داد اما ضربه این بازیکن از درون محوطه شش قدم را علیرضا بیرانوند مهار کرد.

در دقایق باقی مانده روند دو تیم در نیمه دوم ادامه داشت و هر چند پرسپولیس در دقایق پایانی کمی برتر بود اما در نهایت جدال این دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.  شاگردان برانکو ایوانکوویچ با این تساوی ١١ امتیازی شدند و همچنان در صدر جدول باقی ماندند. تراکتورسازی هم با ٩ امتیاز در رده دوم قرار گرفت.

پس از پایان سوت بازی در حالی که به نظر می رسید برخلاف پیش بینی ها بازی دو تیم با کمترین حاشیه ای به پایان رسیده است به یکباره اخباری از تبریز مخابره شد که حواشی فراوانی در تبریز رقم خورده است .

حاشیه های این بازی را در زیر می خوانید:

* پس از سوت پایان بازی تماشاگران به شدت نسبت به قضاوت اشکان خورشیدی و کمک های او معترض شدند و به او توهین کردند.

* به دنبال توهین یکی از تماشاگران با سعید آقایی بازیکن تراکتورسازی بین این دو درگیری لفظی بوجود آمد. این هوادار معتقد بود که آقایی بازی ضعیفی برای تراکتور انجام داده و کارلوس کی روش نباید او را به تیم ملی دعوت می کرد.

* بدنبال حواشی ایجاد شده جمعی از تماشاگران در سمت دیگر ورزشگاه با ژاسان و خبرنگاران تهرانی به شدت درگیر شده و موجب شکسته شدن سر دو نفر از آنان شدند. این قائله خاتمه نیافت تا زمانی که درگیری مجددی بین این ژاسان و عوامل ورزشگاه بوجود آمد. در این حین مسئول کانون هواداران تراکتورسازی نیز وارد درگیری شد که با وساطت به موقع نیروی انتظامی قائله به پایان رسید.

* پس از این درگیری امیر قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی نیز با عوامل ورزشگاه درگیر شده و حتی موجب شد بازیکنان نیز درگیر این قضیه شوند. شدت درگیری قلعه نویی به حدی بود که وی تهدید به بازداشت شد! این درگیری ها با وساطت نیروی انتظامی به پایان رسید.

* در پی این درگیری ها برانکو ایوانکویچ سرمربی تیم پرسپولیس از حضور در نشست خبری بعد از بازی امتناع و تاکید کرد به خاطر نبودن امنیت کافی حاضر نیست در نشست خبری پس از بازی شرکت کند.

* همچنین امیر قلعه نویی نیز به دلیل درگیر شدن با عوامل ورزشگاه به کنفرانس خبری نرفت.

سایر نتایج هفته پنجم لیگ برتر

سپاهان 1 - پیکان 1 (نتیجه نهایی) گل: سیامک نعمتی (18) برای پیکان، حسین پاپی (68) برای سپاهان

پدیده صفر - استقلال خوزستان صفر (تا دقیقه 71)

صبای قم صفر - ذوب آهن 1 (پایان نیمه اول) گل: مرتضی تبریزی (45)

فولاد صفر - سایپا 1(پایان نیمه اول) گل: مسعود حسن زاده (23)

ردیفتیمبازیبردمساویباختزدهخوردهتفاضلامتیاز
1تراکتورسازی تبریز6330945+12
2پرسپولیس تهران6330413+12
3سپاهان اصفهان6312642+10
4نفت تهران6231853+9
5صنعت نفت آبادان6231541+9
6سیاه جامگان62317709
7سایپا البرز6141761+7
8استقلال خوزستان6141891-7
9ذوب آهن اصفهان61327706
10فولاد خوزستان6132671-6
11ماشین سازی تبریز6132462-6
12پدیده مشهد6132363-6
13صبای قم6051561-5
14پیکان تهران6051462-5
15استقلال تهران6042572-4
16گسترش فولاد تبریز6042242-4