تبیان، دستیار زندگی
امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل پرسپولیس اظهار کرد: من باید مطلبی درباره آقای برانکو بگویم و آن هم این است که مهم تر از نکات فنی او، مسائل اخلاقی است که او در فوتبال ما پیاده کرده است. من بعد از جام جهانی آلمان سه روز خیلی خوب را با او
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قلعه‌نویی: حرفهای برانکو بخاطر موفقیت تیم ملی است

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل پرسپولیس اظهار کرد: من باید مطلبی درباره آقای برانکو بگویم و آن هم این است که مهم‌تر از نکات فنی او، مسائل اخلاقی است که او در فوتبال ما پیاده کرده است. من بعد از جام جهانی آلمان سه روز خیلی خوب را با او داشتم. در آن زمان یکی از کارهای خوبشان این بود که تمام تجربیاتش را در اختیار من گذاشت و این نشان می‌دهد که مربی بسیار اخلاق‌مداری است. ما رفیقان خوبی هستیم و همین موارد است که فوتبال را قشنگ می‌کند. امیدوارم فوتبال ما به این سمت برود که همه از فوتبال لذت ببرند نه اینکه با یک برد درگیری راه بیندازیم و این و آن را محکوم کنیم.

بخش ورزشی تبیان
قلعه نویی

او همچنین با بیان اینکه لازم می‌داند نکاتی را در مورد مسعود شجاعی و بازی او در تیم ملی بگوید، اظهار کرد: بازی تیم ملی را  دیدیم. امروز هم برنامه ورزش و مردم را تماشا کردیم. من فکر می‌کنم در حق مسعود شجاعی در فضای مجازی و جاهای دیگر کم‌لطفی شد. با این که مسعود از تیم ملی دور بود و در شرایط بازی نبود ولی در بازی تیم ملی مقابل چین  در 4 صحنه که موقعیت‌های بالای 60  درصد بود شجاعی تاثیرگذار بود و پاس قبلی را داده بود. یک صحنه همان برخورد با دروازه‌بان چین بود که پاس را شجاعی داده بود. در صحنه‌ی دیگری هم یک ضربه سر خیلی خوب بود. در این چند روز در حق این بازیکن خیلی کم لطفی شده است. البته شاید این مسئله به من ربطی نداشته باشد اما وظیفه اخلاقی خودم دانستم که این را بگویم.

سرمربی تراکتورسازی درباره بازی تیمش با پرسپولیس نیز گفت: بازی‌های تراکتورسازی و پرسپولیس از حساسیت خاصی برخوردار است. الان تراکتور برندی شده که حتی بیرون از آذربایجان هم آن را دوست دارند و خیلی از مردم ایران که آذری نیستند هم تراکتور را دوست دارند. پرسپولیس هم که تیم بسیار بزرگ و مردمی است. امیدوارم بازی فردا از نظر فنی و ا خلاقی تقابل خیلی خوبی باشد. پرسپولیس هم نقاط مثبت زیادی دارد. مهم‌ترین نقطه قوت‌شان پرس تیمی‌شان از که 50 متر رو به جلو است. سیستم 4-4-2 لوزی بازی می‌کنند و  مثلث‌شان خیلی خطرناک است. ما روی این مسئله کار کرده‌ایم اما واقعیت فوتبال آن است که در داخل زمین اتفاق می‌افتد. ما امیدواریم که بتوانیم نقاط قوت‌ پرسپولیس را از زمین خارج کنیم و از نقاط ضعف‌شان که اشاره نمی‌کنم استفاده کنیم.

قلعه‌نوعی با انتقاد از وجود تعطیلی‌های پی‌درپی و طولانی‌مدت لیگ گفت: این تعطیلی‌ها در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست و بهتر است که قبل از شروع مسابقات چند بازی تدارکاتی داشته باشیم چرا که این تعطیلی‌ها در روند بازی‌ها تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال همین ازبکستان که اکنون صدرنشین گروه خود است تنها شش روز قبل از مسابقات به اردو رفته است اما اردوهایی که تیم ملی ما برپا می‌کند، منسوخ شده و به نظرم برگزاری بازی‌های تدارکاتی بهتر از برپایی اردو است. به هر حال سه اولویت اول ما تیم ملی است و امیدوارم بتواند به جام‌جهانی صعود کند.
قلعه‌نوعی گفت: ما چیزی در حدود 800 میلیون تومان به خاطر آماده‌نبودن ورزشگاه یادگار امام ضرر کرده‌ایم چرا که اگر به طور میانگین 40 هزار نفر در هر بازی به ورزشگاه می‌آمد می‌توانستیم چنین درآمدی داشته باشیم.
وی ادامه داد: ما متأسفانه هیچ‌گونه سرویسی به تماشاگرانمان ارائه نمی‌دهیم و فردا نیز خودشان ظرفیت ورزشگاه را می‌دانند و امیدوارم شاهد ازدحام جمعیت نباشیم. البته کیفیت چمن ورزشگاه اختصاصی ما کمتر از شرایط چمن ورزشگاه آزادی نیست ولی خدمت‌رسانی و سرویس‌دهیمان به تماشاگران در حد مطلوب نخواهد بود.
وی گفت: ما ایران بزرگ را دوست داریم. من زمانی که هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم بدون هیچ‌گونه قراردادی راهی جام ملت‌های آسیا شدم و در این شرایط توانستیم از گروهمان صعود کنیم و در رنکینگ یک آسیا باشیم. آقای برانکو نیز مثل همه ما عاشق ایران است و حرف‌هایی که می‌زند تنها به خاطر موفقیت تیم ملی است.
وی افزود: آقای کی روش نیز برای فوتبالمان زحمت می‌کشد ولی اطرافیانش اخبار خوبی را به او منتقل نمی‌کنند و توصیه من به کی‌روش این است که اخبار را تنها از طریق مترجمش که پسر خوبی است پیگیری کند. به نظرم اگر برنامه‌ای که کی‌روش در سال‌های اول ورودش به ایران داشت را ادامه بدهد، مطمئناً هم به نفع خودش است و هم فوتبال ایران پیشرفت می‌کند.


منبع : ایسنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .