تبیان، دستیار زندگی
حسین پلارک از انتقال امکانات به عراق برای جابه جایی زائران ایرانی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زائران نگران جابه جایی در عراق نباشند

حسین پلارک از انتقال امکانات به عراق برای جابه جایی زائران ایرانی خبر داد.

بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان
ی

به گزارش کرب و بلا به نقل از خبرگزاری دانشجو، حسن پلارک با اشاره به پیاده روی اربعین به عنوان مهم ترین رویداد اجتماع مذهبی اظهار داشت: با توجه به تمامی اعتقادات مذهبی مشترک بین ما و عراق لزوم توجه به اینکه این مراسم که در کشوری مستقل در حال برگزاری است باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پایبند بودن به مقررات آن کشور که از جهت سیاسی و جغرافیایی کشوری مستقل با قوانین خاص خود است برای همه شرکت کنندگان در این همایش بی نظیر حائز اهمیت است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه مردم عراق علاقه مندند که خود میزبان این مراسم آیینی مذهبی باشند، تصریح کرد: پس از سقوط صدام و بر سر کار آمدن حکومت شیعی بالا رفتن میزان استقبال از این مراسم سبب شد که مردم عراق به تنهایی نتوانند از عهده میزبانی این مراسم میلیونی برآیند.

وی پیش بینی زوار ایرانی در اجتماع عظیم اربعین امسال را بیش از دو میلیون نفر دانست و با بیان اینکه آمار رسمی و غیررسمی ما جمعیت سال گذشته را کمتر از این نشان می دهد، افزود: امسال ساماندهی اعزام را منظم تر داریم و سازمان حج مسئول این امر است.

پلارک از به کار گیری بیش از ۶ هزار دستگاه اتوبوس و به کارگیری ناوگان ریلی در مسیرهایی که امکان پذیر است، در داخل کشور و بیش از سه هزار دستگاه تریلر و اتوبوس با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: کمیته زیرساخت تشکیل شد و با امکانات گسترده ای که این وزارت خانه ها در اختیار مجموعه ستاد مرکزی اربعین قرار می دهند را به داخل عراق اعزام می کنیم تا جابه جایی زائران ایرانی را خودمان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ۲۰ موکب اصلی و موقت در نجف و بین راه کربلا مستقر است و اینها موکب های تجمعی بالای ۱۰ هزار نفر ظرفیت هستند، افزود: بقیه موکب ها هنوز جانمایی نشده و آنها موکب های کوچک با ظرفیت های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفری هستند.


منبع:
سایت کرب و بلا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.