تبیان، دستیار زندگی
علاقه مندان به هنر می توانند برای دیدن نمایشگاه های متنوع هنرهای تجسمی در روزهای آخر شهریورماه به گالری ها، مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران مراجعه کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه گالری های تهران در روزهای آخر تابستان

علاقه مندان به هنر می توانند برای دیدن نمایشگاه های متنوع هنرهای تجسمی در روزهای آخر شهریورماه به گالری ها، مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران مراجعه کنند.

بخش هنری تبیان

نمایشگاه هنری

نمایشگاه گروهی عکس با نمایش عکس های کودکانی در نقطه صفر مرزی ایران افتتاح می شود. «چند سالگی های من»   شامل 20 قطعه عکس است که توسط بچه های روستای آیرقایه در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و به صورت آنالوگ عکاسی شده است.

این نمایشگاه روز جمعه 19 شهریور از ساعت 16 تا 20 در گالری «دید» به نشانی خیابان مفتح شمالی، نبش کوچه چهارم، بعد از اداره پست افتتاح می شود و تا 16 مهرماه (روز جهانی کودک) ادامه خواهد داشت.

باغ - موزه هنر ایرانی

ششمین نمایشگاه و فروش آثار هنری «گروه فرا» با هدف ارتقای سطح تعامل بین هنرمندان تجسمی و هنرمندان معماری و  دکوراسیون در باغ - موزه هنر ایرانی برپا می شود.  این نمایشگاه با  نمایش 73 اثر در قالب 35 مجموعه برپا می شود که از اهداف اصلی این نمایشگاه ارتقای سطح تعامل بین هنرمندان تجسمی و هنر  معماری و دکوراسیون است.

این نمایشگاه 19 شهریور ساعت 17 افتتاح می شود و تا اول مهر ماه در نگارخانه پردیس باغ - موزه هنر ایرانی هر روز از ساعت 10 تا 22 در میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیگ)،  خیابان دکتر حسابی، شماره 30 پذیرای علاقه مندان خواهد  بود.

گالری آوا

نمایشگاه آثار هنری کودکان تحت پوشش خانه مهر کودکان (دروازه غار) با عنوان «خانه آن روزها» جمعه 19 شهریورماه در گالری «آوا» افتتاح می شود. این نمایشگاه شامل 20 اثر نقاشی و چیدمانی از ژس ها و یادگاری های خانه قدیمی این موسسه است.

این نمایشگاه که عواید حاصل از آن صرف تحصیل کودکان کار و خیابان خواهد شد به همت گروه هنر موسسه خانه مهر کودکان (دروازه غار) برگزار می شود.

نمایشگاه «خانه آن روزها» تا 24 شهریورماه در گالری «آوا» واقع در الهیه، کوی خزر (شمالی) بن بست رامین، شماره 9 میزبان علاقمندان به هنر است.

گالری شیرین

امیرعلی ایزدی مجموعه ای از آثار خود را با موضوع صلح در نمایشگاهی با عنوان «قلم - صلح - قدم» به نمایش می گذارد. بیش از 20 اثر هنری در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. این کارها سه نوع هستند؛ برخی از آن ها روی قاب با مقوا و مواد دیگر کار شده اند، تعدادی روی بوم به صورت میکس مدیا خلق شده اند و برخی دیگر هم اینستالیشن هستند.

این نمایشگاه 19 شهریورماه ساعت 16 تا 20 در گالری «شیرین» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره 5 گشایش می یابد و تا 23 شهریورماه هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 11 تا 19 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

فرهنگسرای ارسباران

به مناسبت روز ملی سینما، نمایشگاه عکس «پشت صحنه سینما» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود. این عکس ها با مشارکت انجمن عکاسان سینما 19 تا 29 شهریور ساعت 10 تا 20 به نمایش درمی آیند.

«پشت  صحنه سینما» با 40 فریم عکس از پشت صحنه و پرتره بازیگران فیلم هایی که در دهه های اخیر اکران شده اند در گالری شماره 1 ارسباران افتتاح می شود.

خانه کاریکاتور

خانه کاریکاتور شاهد برپایی نمایشگاهی از آثار جمعی از کاریکاتوریست های تبریز خواهد بود.

در این نمایشگاه 40 اثر از هنرمندانی مانند جابر اسدی، علیرضا فرساد، ندا تنهایی مقدم، سعید داوری، علی فرید رادپور، حسنیه اکبری کامران، الهام حسین زاده، داود دلدار، خدیجه هاتفی نیا، امیرحسین شامخی، المیرا صومی، مهدیه صباغ کار و لیلا پیرمحمدی در معرض دید قرار خواهد گرفت.

علاقه مندان برای دیدن این نمایشگاه می توانند از 18 تا 31 شهریورماه 1395 از ساعت 9 تا 17 به نشانی خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره 44 مراجعه کنند. افتتاحیه نمایشگاه یادشده 17 شهریورماه ساعت 16 در خانه کاریکاتور برگزار خواهد شد.

گالری گلستان

مجموعه ای از عکس های مهدی منصوری در نمایشگاهی با عنوان «مادام باترفلای» به نمایش درمی آید. منصوری در این نمایشگاه 16 قطعه عکس در ابعاد 85×60 سانتی متر را به نمایش خواهد گذاشت. او در ارائه این آثار سعی کرده فضای کلاسیک را به مخاطب القا کند.

این نمایشگاه از 19 تا 24 شهریورماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «گلستان» به نشانی دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

رواق هنری برج میلاد

دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی «رنگ عشق» به مناسبت 25 سالگی محک برپا شده است. این نمایشگاه با منتخبی از آثار هنرمندان معاصر 12 تا 19 شهریور در گالری رواق هنری برج میلاد برپاست.

در این نمایشگاه آثاری از فرح اصولی، ناصر پلنگی، صداقت جباری، آزیتا حاجیان، ایران درودی، عربعلی شروه، بهزاد شیشه گران، منیژه صحی، یعقوب عمامه پیچ، عباس کیارستمی، رضا کیانیان، گیزلا وارگا سینایی و 40 هنرمند بنام دیگر در معرض دید یاوران کودکان مبتلا به سرطان و علاقه مندان به هنر قرار گرفته است.

بازدید از نمایشگاه از 13 تا 19 شهریور از ساعت 11 تا 21 برای عموم آزاد است و نیمی از عواید حاصل از فروش این آثار به کودکان مبتلا به سرطان تعلق می گیرد.

خانه هنرمندان ایران

دومین دوره ی کارنمای پژوهشی نقاشان زیر 40 سال (ویژه ی اعضای پیوسته و وابسته انجمن هنرمندان نقاش ایران) در خانه هنرمندان برگزار شده است. این دوره از کارنما با نمایش آثار 48 هنرمند از 12 تا 21 شهریورماه در نگارخانه های خانه هنرمندان ایران برپاست.

علاقه مندان برای دیدن آثار می توانند به گالری های خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان ایرانشهر، خیابان موسوی، باغ هنر مراجعه کنند.

موزه هنرهای معاصر

عکس های محمدرضا جوادی از کویرهای ایران همراه تعدادی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر با همین موضوع در نمایشگاه «آهنگ آفتاب» (کویر ایران، کانون تمدن) به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه تا 21 آبان ماه در موزه هنرهای معاصر به نشانی خیابان کارگر شمالی، بوستان لاله میزبان علاقه مندان است.

فرهنگسرای نیاوران

ادمان آیوازیان - هنرمند نقاش و معمار - با نمایشگاهی از رنگ های سرزمین مادری به تهران آمده است.

نمایشگاه نقاشی های «رنگ های سرزمین مادری ام» از 12 تا 20 شهریورماه 1395 از ساعت 10 تا 19 و جمعه ها از ساعت 14 تا 19 در گالری فرهنگسرای نیاوران برپاست.

گالری ایوان

گالری «ایوان» میزبان مجموعه ای از عکس های امیتیس سلطانی عباسیون است که برداشت فکری و ذهنی او از زن ایرانی را نشان می دهد. در این نمایشگاه که «پرده پندار» نام دارد 20 قطعه عکس سیاه و سفید به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه «پرده پندار» تا 24 شهریورماه هر روز به جز شنبه ها از ساعت 16 تا 20 در گالری «ایوان» به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن بست حمید، شماره 1 میزبان علاقه مندان است.

گالری جهان

نمایشگاه «گبه های شادی» به یاد پرویز کلانتری در گالری «جهان» مرکز هنرپژوهی  نقش جهان برگزار شده است. این نمایشگاه شامل 18 اثر از شادی تاکی است که آن ها را طراحی و اجرا کرده  است.

علاقه مندان برای دیدن این نمایشگاه می توانند تا پایان شهریورماه روزهای شنبه تا چهارشنبه به جز تعطیلات ساعت 10 تا 17 به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، ضلع جنوب غربی بوستان ساعی، شماره  2169 مراجعه کنند.


منبع: ایسنا