تبیان، دستیار زندگی
نمایشگاه آثار میرمولا ثریا با عنوان ˝الگوی خود انگیخته˝ در گالری شیرین نیویورک افتتاح می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه فرش های میر مولا ثریا در نیویورک

الگوی خودانگیخته در گالری شیرین

نمایشگاه آثار میرمولا ثریا با عنوان "الگوی خود انگیخته" در گالری شیرین نیویورک افتتاح می شود.

بخش هنری تبیان

 نمایشگاه فرش های میر مولا ثریا در نیویورک

میر مولا ثریا در این نمایشگاه با نمایش قالی های دستباف خود کانسپت قالی بافی را به عنوان یک فرم  و مدیای هنر معاصر معرفی و تبیین کرده است.

آثاری که با قطع بزرگ در این نمایشگاه عرضه می شوند بیانگر رسوم سنتی قالی بافی مانند ظرافت و آذین بندی سنگین و از طرفی صنعتی سازی هنر مدرن هستند. ثریا در آثارش نقش تاریخی و اجتماعی قالی باف را بررسی می کند و تعریف قالی را از خلال چیدمان و فرم آثارش به چالش می کشد.

 نمایشگاه فرش های میر مولا ثریا در نیویورک


ثریا در این باره می گوید: "تصاویر بافندگی من ریشه در داستان هایی در گذشته دارد که مرا تا امروز دنبال کرده و جایی در آینده منتظر من در اتفاقی کمین کرده است. "

در بسیاری از جهات ثریا تجربیات یک قالی باف را مانند یک نقاش توصیف می کند. او می گوید: "من به الیاف نگاه می کنم و مانند زمینی که جوانه های تصور بر آن می روید آن را کشف می کنم."

نمایشگاه "الگوی خودانگیخته" که مجموعه ای از آثار اخیر ثریاست از 15 سپتامبر 2016 مصادف با 25 شهریور ما در شهر نیویورک افتتاح می شود.

میرمولا ثریا متولد 1357 در شهر رامسر هنرمند و طراح ایرانی است که هزمان از دو دانشگاه آزاد اصفهان و دانشگاه میراث فرهنگی تهران در رشته کارشناسی فرش و هنرهای دستی فارغ التحصیل شده است. ثریا تا به حال چند نمایشگاه انفرادی و گروهی در ایران و کشورهایی همچون امارات و کویت برگزار کرده و این اولین نمایشگاه انفرادی او در شهر نیویورک است.


منبع: هنرآنلاین