تبیان، دستیار زندگی
سامسونگ چندی پیش نسل جدید فبلت خود را راهی بازار کرد. گلکسی نوت 7 با مجموعه ای از امکانات جدید و ظاهر زیبا راهی بازار شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونگی اطمینان از ایمن بودن یا نبودن باتری گلکسی نوت 7

 گلکسی نوت 7

سامسونگ چندی پیش نسل جدید فبلت خود را راهی بازار کرد. گلکسی نوت 7 با مجموعه ای از امکانات جدید و ظاهر زیبا راهی بازار شد و نظر بسیاری را نیز به خود جلب کرد، بطوریکه سامسونگ در پی تکرار موفقیت سری گلکسی اس 7 خود با نسل جدید فبلتش بود. اما انتشار اخباری در مورد گلکسی نوت 7 رفته رفته نگرانی ها در کره را افزایش داد. شماری از کاربران با انتشار تصاویری اعلام کردند که گلکسی نوت 7 در زمان شارژ شدن منفجر می شود. پس از انجام بررسی ها، سامسونگ رسما طرح فراخوان تمام 2.5 میلیون دستگاه گلکسی نوت 7 عرضه شده را کلید زد تا باتری های ساخت Samsung SDI را از این گوشی ها برداشته و از باتری های کمپانی چینی استفاده کند. بنابر آمارهای موجود بیش از 70 درصد از گلکسی نوت های جدید از وجود باتری ساخت Samsung SDI بهره می برند.

سامسونگ از سال 2014 اقدام به تولید باتری های غیرقابل تعویض برای گوشی های هوشمندش کرده است، اما این برای اولین بار است که باتری های این بخش از کمپانی بصورت گسترده در یک محصول استفاده می شود، چراکه پیش از این سامسونگ موبایل تنها بخش کوچکی از محصولاتش را به باتری های Samsung SDI  مجهز می کرد. پیش از این LG Chem و ATL چین بخش بزرگی از نیاز سامسونگ به باتری را تامین می کردند. گزارش های منتشر شده نشان از این دارد که مشکل انفجار باتری ریشه در پکیجینگ باتری های سامسونگ دارد که توسط ITM Semiconductor انجام شده است.

با توجه به عدم توانایی سامسونگ برای ورود باتری های ساخت خود به چین، تمام گلکسی  نوت 7هایی که در چین تولید شده  اند، از وجود باتری ATL چین بهره می برند که این تعداد بالغ بر 30 درصد 2.5 میلیون گوشی هوشمندی است که راهی بازار شده است. این گوشی های هوشمند اغلب در بازار چین، ماکائو و هنگ کنگ به فروش می رسند، از این رو فروش گلکسی نوت 7 در این کشورها متوقف نشده است.

در فاصله ی عرضه ی رسمی گلگسی نوت 7، شماری از علاقمندان صبر نکرده و به سرعت به دنبال تهیه این گوشی هوشمند بودند. در کشورمان نیز پیش از عرضه ی رسمی گلکسی نوت 7 شاهد راه یافتن آن به بازار بودیم که البته سامسونگ نیز فراخوانی برای گوشی های موجود در ایران نیز داده است. اما چگونه می توان تشخیص داد که گلکسی نوت 7 به فروش رفته از کدام باتری استفاده می کند. برای اینکار کافی است تا پشت گوشی باز شده یا به اپلیکیشن تنظیمات در گوشی مراجعه کنیم.

باتری گلکسی نوت 7

در صورتی که گلکسی نوت 7 ساخت چین باشد، احتمال استفاده از باتری بدون مشکل ATL در آن افزایش پیدا می کند. برای مثال می توان به اپراتور تی-موبایل اشاره کرد که تمام گلکسی نوت 7های عرضه شده توسط این اپراتور ساخت چین هستند، با این حال این گوشی های هوشمند نیز شامل طرح فراخوانی شده اند. اگر گلکسی نوت 7 خریداری شده توسط شما ساخت کره یا ویتنام باشد، پس احتمال استفاده از باتری Samsung SDI بالا است و شاید بهتر باشد به فکر پس دادن یا تعویض گوشی خود باشید.



منبع:زومیت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .