تبیان، دستیار زندگی
تهمینه میلانی، نویسنده و کارگردانی است که نبض اجتماع را به خوبی می شناسد. لذا فیلم های اجتماعی اش همیشه با استقبال مردم روبرو بوده و به نوعی بازتاب دهنده خوشی ها، ناخوشی ها و مسائل روز جامعه بوده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تهمینه میلانی از ساخت فیلم تازه اش گفت

تهمینه میلانی، نویسنده و کارگردانی است که نبض اجتماع را به خوبی می شناسد. لذا فیلم های اجتماعی اش همیشه با استقبال مردم روبرو بوده و به نوعی بازتاب دهنده خوشی ها، ناخوشی ها و مسائل روز جامعه بوده است.

بخش سینما و تلویزیون تبیان
title

به مناسبت روز تولد و 56 سالگی این بانوی هنرمند با او گفت و گویی انجام شده است که از نظر می گذرد .

احساس امروز و کار مهم خانم میلانی در این روزها چیست؟

احساسِ سنِ خودم را دارم یعنی یک زن 56 ساله، اما با آموخته ها و تجربه های بسیار بیشتری از سال های گذشته. در حال حاضر هم، دو کار مهم دارم، اول برپایی نمایشگاه عکس و دوم فیلم تازه ای که در مرحله پیش تولید است.

ابتدا از نمایشگاه عکس بگویید؟

ماه گذشته سفری کاری به ایالت وایومینگ آمریکا و منطقه پارک ملی سنگ زرد (Yellowstone National Park) داشتم. حاصل این سفر عکس های بسیار زیبایی است که از طبیعت بکر آنجا گرفته ام. حدود 30 عکس را بدون هیچ دستکاری رایانه ای به نمایشگاه « نقش نور» آورده ام که خوشبختانه با استقبال خیلی خوب دوستداران طبیعت و هنر عکاسی روبرو شده است.

ویژگی اصلی عکس ها چیست که مورد توجه مشتاقان هنر عکاسی قرار گرفته است؟

پارک ملی سنگ زرد شامل منطقه ای آتش فشانی است که با گذشت صدها سال، آفتاب جلوه های بسیار خارق العاده ای روی سنگ ها، خاک و چوب درختان ایجاد کرده است. عکس های نمایشگاه به پنج موضوع آب، ابر، سنگ، درخت و نور دسته بندی شده است. در این منطقه دست طبیعت و بدور از دخالت انسان، چنان نقش آفرینی کرده که انسان در پیکره یک صخره بلند هزاران رنگ و نقش بدیع را می تواند مشاهده کند. جالب تر اینکه با تغییر زاویه نور آفتاب، جلوه و رنگ های طبیعت هم تغییر می کند. به عبارتی بوم طبیعت، زیر قلم رنگارنگ نور است و این آفتاب است که هنرنمایی و نقاشی می کند.

اشاره ای هم به پیش تولید یک فیلم داشتید، درباره این فیلم بگویید؟

در حال حاضر پیش تولید فیلم سینمایی « مَلی و راه های نرفته اش» را در دستور کار دارم. مَلی مخفف نام ملیحه است. این فیلم ژانری اجتماعی دارد و تعدادی از بازیگران آن هم مشخص شده اند و از ابتدای مهرماه تولید و تصویربرداری آن را آغاز خواهم کرد.

آیا این فیلم به جشنواره فیلم فجر می رسد؟

پیش بینی می شود که تقریباً 50 روز تصویربرداری داشته باشیم. بیشتر تصویرها در میان جاده تهران و اصفهان برداشته خواهد شد. سعی می کنیم که به جشنواره فیلم فجر هم برسد.

فیلم آتش بس 1 و 2 به کارگردانی شما بسیار با استقبال عمومی روبرو شد، آیا قصد ندارید آتش بس 3 را بسازید؟

فیلم نامه آتش بس 3 آماده است و هر وقت اراده کنم می توانم کار را کلید بزنم ، اما اعتقاد دارم نباید فیلم های طنز را پشت سرهم تولید کرد بلکه می خواهم بعد از ساخت 2 یا 3 فیلم، به سراغ قسمت سوم آتش بس بروم.

شما و همسرتان از اهالی هنر هفتم هستید، آیا دختر شما هم به هنر سینما علاقه دارد؟ آیا نمی خواهد وارد کار سینما شود؟

دخترم علاقه زیادی به سینما دارد اما او ورود به سینما را از منظری دیگر می بیند. ژینا بواسطه تحصیل در رشته معماری دوست دارد « معمار سینماگر» شود. یعنی علاقه زیادی به طراحی و ساخت ساختمان فیلم های علمی و تخیلی دارد.

رابطه تهمینه میلانی با فضای مجازی چگونه است؟

رابطه خوبی دارم. من به آدم ها خیلی اهمیت می دهم لذا به سوال هایی که در فضای اینستاگرام یا فیسبوک از من می پرسند، خودم پاسخ می دهم. تقریباً 350 هزار نفر در اینستاگرام فالوور دارم و همین تعداد نیز در فیسبوک هستند. بیشتر هم افراد فرهیخته و دوستدار تفکر و هنر به پست های من مراجعه می کنند.

در فضای مجازی برخی بداخلاقی ها هم دیده می شود، در این باره چه نظری دارید؟

افراد زیادی وارد صفحات مجازی هنرپیشه های مشهور می شوند و پیام های خوب می گذارند و ابراز علاقه می کنند اما برخی مواقع هم پیام های زشت و بداخلاقی هایی دیده می شود. این نشانه نوعی خشم اجتماعی است و نشان می دهد که بخشی از جامعه بیمار است و نباید از این بخش بیمار غافل شد.


منبع:جام جم آنلاین


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .