تبیان، دستیار زندگی
اگرچه این بازی رضایت هواداران فوتبال ایران را جلب نکرد اما در نهایت کسب امتیاز در خانه چینی ها نتیجه بدی نیست. اگرچه به نظر می رسید ایران کاملا قدرت پیروزی مقابل چین را دارد. آنچه که می خوانید نظر جمعی گروه آنالیز ورزش سه روی نمایش بازیکنان فوتبال ما د
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نفر به نفر بازیکنان تیم ملی مقابل چین

اگرچه این بازی رضایت هواداران فوتبال ایران را جلب نکرد اما در نهایت کسب امتیاز در خانه چینی‌ها نتیجه بدی نیست. اگرچه به نظر می‌رسید ایران کاملا قدرت پیروزی مقابل چین را دارد.
آنچه که می‌خوانید نظر جمعی گروه آنالیز ورزش سه روی نمایش بازیکنان فوتبال ما در این بازی است.

بخش ورزشی تبیان

علیرضا بیرانوند (6 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

دروازه بیرانوند تنها یک بار به طور جدی مورد تهدید قرار گرفت که او با واکنشی خوب این موقعیت را مال خود کرد. تنها نقطه ضعف بیرانوند تردید او روی خروج‌های از سمت چپ و راست است که البته با گذشت زمان احتمالا بهبود خواهد یافت.

میلاد محمدی (6 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

اینکه بازیکنی جانشین احسان حاج صفی بشود به خودی خود کار بزرگی است اما ارزش میلاد به نمایش بی‌اشتباهش در این بازی بود. البته میلاد با وجود سرعت عالی کمتر در نفوذها شرکت داشت که احتمالا بنابر شرح وظیفه‌اش بود.

مرتضی پورعلی‌گنجی(8 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

پورعلی گنجی در بازگشت به چین دوباره به بازیکن فیکس تیم ملی تبدیل شد و اتفاقا نمایش بی‌نقصی انجام داد و اگر شانس با او یار بود می‌توانست دروازه چین را باز کند. بازی خوب پورعلی از این جنبه امیدوارکننده است که حالا 3 مدافع وسط خوب در تیم ملی داریم.

سید جلال حسینی (5 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

سیدجلال هم مثل پورعلی در طول بازی نمایش خوبی داشت اما در دقایق پایانی مهاجم حریف را سرنگون کرد که این مساله می‌توانست منجر به شکست تیم ملی در چین بشود. البته روی این صحنه حسینی چندان مقصر نبود. سیدجلال که در این بازی جانشین پژمان منتظری شده بود، همچنان از باتجربه‌های قابل اتکای تیم ملی است.

رامین رضائیان(5 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

مدافع راست تیم ملی در این بازی نمایشی بسیار بهتر از مسابقه مقابل قطر داشت اما باز هم در دو مورد روی دفع توپ‌ها و پاس به عقب اشتباه کرد که می‌توانست بهای سنگینی برای تیم ملی داشته باشد. با این حال رامین با تحرک خوب و سانترهای مناسب گزینه اول تیم ملی برای پست دفاع راست در ادامه رقابت‌هاست.

آندرانیک تیموریان(6 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

کاپیتان تیم ملی ایران با بازی‌سازی و حرکات موثر بخش مهمی از برتری مطلق تیم ملی در نیمه اول بازی را شکل داد اما بعد از یک ساعت بازی توان بدنی آندو کمی پایین آمده بود. با این حال او در مسابقه امروز یکی از بهترین‌های تیم ملی بود وتجربه‌اش به کار کی‌روش آمد.

سعید عزت‌اللهی(7 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

هافبک وسط جوان تیم ملی که در بازی قبل هم خوب نمایش داده بود امروز هم پرتحرک و خشن و موثر بازی کرد اما دو فرصت عالی گل تیم ملی را مقابل دروازه چین از دست داد که می‌توانست نتیجه بازی را عوض کند. عزت‌اللهی در حال حاضر در بهترین فرم فوتبالی خود است و از بازیکنان بی‌جانشین تیم ملی به شمار می‌آید.

علیرضا جهانبخش(4 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

علیرضا جهانبخش در دیدار امروز در حد انتظار بازی نکرد و بخصوص در ارسال ضربات کاشته به هیچ وجه در حد خود نشان نداد. این ستاره تیم ملی که در مسابقه قبلی با گل دقایق پایانی به شدت جلوه کرده بود، در دیدار مقابل چین کمتر از ستاره‌ای بود که در ذهن داریم.

مسعود شجاعی(5 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

حضور این هافبک باتجربه در ترکیب تیم ملی عجیب بود اما شجاعی مثل همیشه بازی خودش را انجام داد و در اواخر بازی تعویض شد. او در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله کاربران است، در سطح متوسط نمایش داد و البته یک بار با پاس به عقب خوب می‌توانست پایه‌گذار برد تیم ملی بشود.

وحید امیری(4 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

شماره 10 سابق تیم ملی در دو بازی گذشته آن طراوت و بازی تیغ‌دار گذشته را نمایش نداده که شاید به تفاوت شرح وظایف او بازمی‌گردد. امیری که در ابتدای مسابقه دروازه بان چین را با تکل محکمش مصدوم کرد، در کارهای تهاجمی کوچکترین توفیقی نداشت تا سرانجام جای خود را به مهدی ترابی بدهد. بازیکنی که بهتر از امیری نمایش داد.

سردار آزمون(5 از 10)

فوتبال ، تیم ملی ، ایران ، چین ،

سردار دوباره گل نزد تا رکورد منفی اش به 180 دقیقه برسد. او که با درخشش در رقابت‌های اروپایی به ایران آمده بود، در این دو مسابقه تلاش زیادی برای گلزنی کرد اما ضربات مطمئنی به چارچوب دروازه دو حریف نداشت. حالا منتظریم سردار دوباره در مسابقات سرنوشت‌ساز پیش رو برای تیم ملی بدرخشد.


منبع : ورزش 3