تبیان، دستیار زندگی
وزیر ارتباطات گفته است که اصلا الزام انتقال سرور تلگرام به ایران مطرح نبوده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وزیر ارتباطات: مصوبه ای برای انتقال سرور تلگرام به ایران وجود ندارد

وزیر ارتباطات گفته است که اصلا الزام انتقال سرور تلگرام به ایران مطرح نبوده است. مصوبه ای برای انتقال سرور تلگرام به ایران وجود ندارد، وزیر ارتباطات تاکید کرد: الزام انتقال سرور تلگرام به ایران مطرح نبوده و شورای عالی فضای مجازی مصوبه ای در این زمینه نداشته است.

بخش ارتباطات تبیان

واعظی

محمود واعظی وزیر ارتباطات در حاشیه همایش شبکه های اجتماعی بومی در جمع خبرنگاران، درباره اظهارات معاونش مبنی بر الزامی نبودن انتقال سرور تلگرام به ایران گفت: چه کسی از این الزام حرف زده چنین الزامی اصلا مطرح نبوده است.

وی ادامه داد: سیاستی که ما در قبال شبکه های اجتماعی داریم این است که تا زمانی که سرور آنها در خارج از کشور باشد به عنوان شبکه اجتماعی خارجی به آن نگاه می کنیم و بعضی امکانات از جمله تبلیغات و موضوعات مربوط به دولت الکترونیک را به آنها نمی دهیم اما اگر شبکه اجتماعی خارجی سرورش را به داخل منتقل کند می تواند از بعضی امکانات بهره مند شود.

وی همچنن در سوال دیگری درباره الزامی که شورای عالی فضای مجازی برای انتقال سرور شبکه های خارجی به ایران مطرح کرده بود نیز گفت: شورای عالی فضای مجازی هیچ مصوبه ای در این زمینه نداشته است. بلکه قرار بود در این زمینه طرحی آماده شود و به تصویب شورا برسد که هنوز مصوبه ای در این زمینه به تصویب نرسیده است.


منبع:فارس