تبیان، دستیار زندگی
مهدی تاج در مراسم بدرقه بازیکنان تیم ملی فوتسال به جام جهانی 2016 کلمبیا در جمع خبرنگاران گفت: فوتسال ایران در رتبه پنجم دنیا قرار دارد. این تیم نه فقط برای من و فدراسیون، بلکه برای کشور و فدراسیون هم مهم است. این بار تصمیم گرفتیم جشن بدرقه ای بگذاریم و ه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاج: فیفا درباره رفتار نکونام سؤال‌هایی پرسیده است

مهدی تاج در مراسم بدرقه بازیکنان تیم ملی فوتسال به جام جهانی 2016 کلمبیا در جمع خبرنگاران گفت: فوتسال ایران در رتبه پنجم دنیا قرار دارد. این تیم نه فقط برای من و فدراسیون، بلکه برای کشور و فدراسیون هم مهم است. این بار تصمیم گرفتیم جشن بدرقه‌ای بگذاریم و همه هم آمدند. دغدغه ما این است که تیم ملی فوتسال این رتبه را حفظ کند و حتی بتواند بالاتر هم برود.

بخش ورزشی تبیان
مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: بین ورزش‌های تیمی مانند والیبال، بسکتبال، فوتبال و... فوتسال از شرایط خوبی بهره می‌برد و باید رنکینگش را کمتر هم کند. پاداش قهرمانی آنها در آسیا را هم پرداخت کرده‌ایم و برای جام جهانی هم برای هر بازی پاداش در نظر گرفته‌ایم. البته بازیکنان برای پاداش بازی نمی‌کنند و برای افتخارآفرینی به این مسابقات می‌روند.

وی در خصوص اینکه آیا این مراسم در شأن تیم ملی فوتسال بود، اظهار داشت: در فضا، زمان و تمرینی که تیم ملی داشت، مراسم خوب بود. آقای ناظم‌الشریعه گفته بود که باید تمرین برگزار شود و ما هم موافقت کردیم تمرین انجام شده و در کنار آن بدرقه هم داشته باشیم. هر مراسمی هم برگزار می‌شد به همین شکل گل و شیرینی و دعای بدرقه داشت.

تاج در این مورد که فوتسالی‌ها از البسه خود ناراضی هستند در حالی که البسه تیم ملی فوتبال تغییر کرد و آنها در حال حاضر از برند آدیداس استفاده می‌کنند، گفت: در حال بستن یک قرارداد با آدیداس هستیم که این قرارداد از سال آینده اجرایی می‌شود. جیووا هم در حال حاضر تمام رده‌های ما را پوشش می‌دهد و فقط تیم ملی بزرگسالان از آدیداس استفاده می‌کند تا قرارداد با آدیداس نهایی شود.

وی در ادامه اظهار داشت: یک عده می‌گفتند که سه خط روی لباس‌های تیم ملی مشکی باشد که ما دیدیم اگر این اتفاق رخ بدهد، پیراهن‌های تیم ملی شبیه پیراهن تیم ملی آلمان می‌شود. به همین دلیل همان سه خط سفید را حفظ کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حاشیه‌های اخیر انتخابات هیئت فوتبال استان اصفهان و اینکه گفته می‌شود هراتیان به‌دلیل نداشتن اسکان در این شهر نمی‌تواند رئیس هیئت فوتبال استان باشد، خاطرنشان کرد: ما تا کنون انتخابات سه هیئت فوتبال را برگزار کرده‌ایم که در دو انتخابات خود من حضور داشتم و در یکی از آنها نیز آقای کفاشیان حضور یافته بود. در اصفهان هم شرایط را در نظر گرفته‌اند و یکی از شرایط محل اسکان نامزدها بود که باید این مسائل در نظر گرفته شده باشد.

تاج در خصوص حاشیه‌های بازی با قطر، گفت: این موضوع برای خود ما هم حائز اهمیت است. در بازی با قطر نکونام آن رفتار را کرد و فیفا نامه برای ما نوشته است. برای کی‌روش که هیچ کاری نکرده بود، محرومیتی در نظر نگرفته‌اند، برای بازیکنان هم همین‌طور. تماشاگران ما یکی از بهترین روزهای خود را پشت سر گذاشتند. فیفا فقط چند سؤال درباره رفتار نکونام داشته و اینکه چرا او به زمین آمده است. به نظرم قطری‌ها هم از نحوه خوشحالی برداشت بدی کرده‌اند. من هم که یک روز پس از بازی به هتل تیم ملی رفتم، از کی‌روش سؤال کردم که او هم گفت گویا قطری‌ها برداشت بدی از شادی نکونام داشته‌اند.

وی در مورد داستان نامه‌اش به کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اینکه تیم‌های ایرانی در کشور ثالث با تیم‌های عربستانی بازی نمی‌کنند، اظهار داشت: ما به AFC اعلام کردیم که کشور ما امن است و این نامه را بیشتر برای تیم‌های باشگاهی نوشته‌ایم. به این دلیل که قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا نزدیک است و نمی‌خواهیم دوباره عربستانی‌ها بیایند و این مسائل را مطرح کنند که ما در ایران بازی نمی‌کنیم. ما از الان پیش‌بینی کرده و گفته‌ایم که در هیچ کشوری بازی نمی‌کنیم و پاسخ ما را هم AFC داده است. آنها تصمیم‌گیری در این باره را به کمیته برگزاری مسابقات ارجاع داده‌اند. ضمن اینکه ما علاوه بر برگزاری بازی‌های خودمان، بازی‌های عراق، سوریه و افغانستان را هم در کشورمان میزبانی می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مشکلات تبلیغات محیطی گفت: ما این مسئله را مدیریت می‌کنیم.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .