تبیان، دستیار زندگی
بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین ا لمللی کتاب مسکو از تاریخ 17 تا 21 شهریورماه در محل پارک ودن خا برگزار می شود. موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان در این دوره حضور دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه‌های ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین ا‌لمللی کتاب مسکو از تاریخ 17 تا 21 شهریورماه در محل پارک ودن خا برگزار می‌شود. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان در این دوره حضور دارد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

با توجه به گسترش روابط فرهنگی و بویژه در حوزه نمایشگاهی و تفاهم نامه تبادل غرفه میان دو نمایشگاه تهران و مسکو غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه از 24 متر به 30 متر افزایش یافته است.

رونمایی از کتاب «ایران ما» به زبان روسی اثر دکتر احمد خاتمی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی، معرفی صنعت نشر ایران در قالب کتابچه به زبان روسی که مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع رسانی کتاب در ایران مانند خانه کتاب و کتابخانه ملی، معرفی جوایز کتاب، معرفی طرح‌های حمایتی کتاب در عرصه بین‌المللی نظیر تاپ، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی است.

هم چنین معرفی و نمایش جدیدترین کتاب‌های ترجمه شده فارسی به زبان روسی، معرفی طرح تاپ به منظور تشویق، ترجمه و نشر آثار فارسی به زبان‌های دیگر و عرضه 60 عنوان کتاب کودک ایرانی چاپ شده در کشورهایی هم چون فرانسه، انگلستان، مالزی، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، چین، نروژ،هنگ کنگ، لهستان، تایلند، تایوان، ترکیه، دانمارک، فلسطین و هند، رایزنی با ناشران روسی جهت حضور در نمایشگاه کتاب تهران با توجه به مهمان ویژه شدن دو کشور و گسترش روابط در حوزه نشر، معرفی نمایشگاه کتاب تهران در قالب بروشور به زبان روسی و پیگیری تفاهم‌های انجام شده دو طرفه حضور ایران در نمایشگاه مسکو و حضور روسیه در نمایشگاه کتاب تهران از دیگر فعالیت‌های غرفه ایران است.

رونمایی از کتاب داستان‌های جنگی، طنز فارسی در سه دهه اخیر در ایران، مروری بر ادبیات ایران و روسیه، برگزاری روز ایران، رونمایی از ترجمه فارسی کتاب آرامگاه لنین، مروری بر ترجمه آثار ادبیات روسی به زبان فارسی،مثنوی معنوی و ادبیات عرفانی، معرفی انجمن ادبی، معرفی مرکز زبان فارسی و معرفی بنیاد ایران شناسی از جمله برنامه‌هایی است که برای حضور در این دوره از نمایشگاه با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو تدارک دیده شده است.

افتتاح بخش موسسه شهرکتاب تهران در موسسه بیبلوگلوبوس و سخنرانی خانم رویا صدر پژوهشگر و نویسنده طنز در موسسه چخوف با موضوع طنز چخوف و تاثیر آن بر طنزنویسان ایران از دیگر فعالیت‌هایی است که خارج از غرفه و به مناسبت حضور ایران در این دوره از نمایشگاه  انجام می‌شود.

نمایشگاه کتاب مسکو فردا 17 شهریور ماه افتتاح و تا تاریخ 21 شهریور ماه دایر است.


منبع:خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .