تبیان، دستیار زندگی
دو نماینده مجلس با ارسال نامه ای به هیأت رئیسه مجلس، نسبت به سوءاستفاده از امضای آن ها برای سلب صلاحیت علی مطهری اعتراض کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سوءاستفاده از امضای دو نماینده علیه مطهری

دو نماینده مجلس با ارسال نامه ای به هیأت رئیسه مجلس، نسبت به سوءاستفاده از امضای آن ها برای سلب صلاحیت علی مطهری اعتراض کردند.

بخش سیاست تبیان

علی مطهری، سلب صلاحیت، مجلس، مجلس شورای اسلامی، نماینده، نامه علیه علی مطهری، صلاحیت، رئیس مجلس

عبدالله رضیان با اشاره به انتشار اخباری درخصوص جعل امضای او پای نامه ای که توسط گروهی از نمایندگان به منظور سلب صلاحیت از علی مطهری از حضور در هیأت رئیسه تهیه شده بود، اعلام کرد: بی اخلاقی و اقدام ناشایستی که صورت گرفته بود، لزوماً جعل امضا نبود، بلکه مسأله این بود که یکی از نمایندگان پیش از آن که حواشی مربوط به سخنان آقای مطهری پیش بیاید، نامه ای در محکومیت جنایت های منافقین برای امضا آوردند که ارتباطی به شکایت از آقای مطهری نداشت.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس دهم با بیان این که "به عنوان یک حقوقدان نسبت به وظایف نمایندگان بنا بر قانون اساسی آگاهی دارم"، گفت: چنین شکایتی از آقای مطهری به منظور سلب صلاحیت ایشان از حضور در هیأت رئیسه بر اساس اظهارنظری که داشته اند، وجاهت قانونی ندارد.

باتوجه به این که پس از تقدیم نامه به هیأت رئیسه، مجلس وارد تعطیلات تابستانی شد، تا امروز پاسخی به این نامه داده نشده است.

این نماینده مجلس که به عنوان نفر اول انتخابات قائم شهر از طریق لیست امید وارد مجلس شد با اشاره به این که اصولگرایان از نماینده بابلسر نیز به همین شیوه امضا گرفته اند، خاطرنشان کرد: در پی بروز این اتفاق، بنده و آقای نانواکناری نماینده مردم بابلسر در نامه ای خطاب به هیأت رئیسه خواستار پیگیری دقیق این مسأله شدیم.

او همچنین با اشاره به این که اتفاق ناخوشایندی که صورت گرفته، مسأله ای داخلی و مربوط به نمایندگان مجلس است، یادآور شد: باتوجه به این که قصد نداریم بیش از این به حواشی این اتفاق دامن بزنیم، از نماینده ای که به این شیوه از بنده و آقای نانواکناری امضا گرفت، نام نمی برم اما به هر حال، از طریق هیأت رئیسه پیگیری خواهیم کرد که از این پس، با دقت بیشتری با این مسائل برخورد شود.

رضیان در پایان با بیان این که "نامه کتبی در آخرین روز کاری مجلس پیش از تعطیلات تقدیم هیأت رئیسه شده است"، گفت: باتوجه به این که پس از تقدیم نامه به هیأت رئیسه، مجلس وارد تعطیلات تابستانی شد، تا امروز پاسخی به این نامه داده نشده است و احتمالاً هیأت رئیسه در روزهای آینده به این نامه کتبی، پاسخ خواهد داد.


منبع : خبرگزاری ایسنا