تبیان، دستیار زندگی
هر مشترکی، می تواند فقط 9 سیم کارت داشته باشد و مسئولیت تمام سیم کارت ها نیز به عهده خود مشترک است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراقب گوشی و سیم کارت خود باشید

هر مشترکی، می تواند فقط 9 سیم کارت داشته باشد و مسئولیت تمام سیم کارت ها نیز به عهده خود مشترک است.

بخش ارتباطات تبیان

رایتل

اپراتور سوم ارتباطی برای چندمین بار متوالی به نقل از معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به مشترکان خود هشدار داده است.  به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت ارتباطی رایتل به تازگی با ارسال پیامکی به مشترکان خود بار دیگر به آن ها تاکید کرده است که در نگه داری از سیم کارت و گوشی تلفن  همراه خود دقت عمل کافی و لازم را به خرج دهند.

در متن پیامک رایتل آمده است:" آیا می دانید احتمال سرقت یا مفقود شدن تلفن همراه بیش از سایر ابزارهای الکترونیکی است؟ لذا هنگام ذخیره اطلاعات شخصی خود در آن دقت بیشتری نمایید."  همچنین رایتل به تازگی هشداری نیز درباره سوءاستفاده های احتمالی از سیم کارت های تلفن  همراه منتشر کرده  و خطاب به مشترکان خود اعلام کرده است:" به منظور پیشگیری از هرگونه سوء استفاده، از واگذاری سیم کارت (ثابت و اعتباری) به اشخاص ثالث بدون تنظیم رسمی سند انتقال خودداری کنید ."

در این زمینه پیش از این نیز سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی اقدام به اجرای طرحی به منظور احراز هویت مشترکان تلفن  همراه اجرا کرده و حتی سامانه ای را نیز برای بررسی تعداد سیم کارت هایی که به نام هر فرد ثبت شده در نظر گرفته است.

طبق قوانین موجود در کشور هر مشترک تنها می تواند مالکیت ٩ سیم کارت به نام خود ثبت کند. حال اگر سیم کارتی به نام فردی ثبت شود مسئولیت هرگونه سوء استفاده از آن بر عهده مالک اصلی سیم کارت قرار دارد.


منبع: ایتنا