تبیان، دستیار زندگی
به گزارش تبیان از ایسنا ؛ گروهی از اهالی فرهنگ و هنر در نامه ای به دکتر حسن روحانی عنوان کردند: تعطیل شدن مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه، تنها زخم مان را عمیق تر می کند و اندوه مان را تازه تر. انگار این بار باید نه برای هنرمند، بلکه برای یک نهاد فره
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نامه جمعی از هنرمندان به رئیس جمهور

به گزارش تبیان از ایسنا ؛ گروهی از اهالی فرهنگ و هنر در نامه ای به دکتر حسن روحانی عنوان کردند: تعطیل شدن مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه، تنها زخم مان را عمیق تر می کند و اندوه مان را تازه تر. انگار این بار باید نه برای هنرمند، بلکه برای یک نهاد فرهنگی و هنری جامه سیاه پوشید.

بخش گردشگری تبیان
مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه

در متن نامه هنرمندان به رئیس جمهور آمده است:
«به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد
حضور محترم حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور منتخب ملت بزرگ ایران
در این روزگار که هر دمش آکنده از خبری غم بار از رفتن یکی از اهالی فرهنگ و هنر است، تعطیل شدن مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه، تنها زخم مان را عمیق تر می کند و اندوه مان را تازه تر. انگار این بار باید نه برای هنرمند، بلکه برای یک نهاد فرهنگی و هنری جامه سیاه پوشید.
مجموعه مسعودیه طی چند سال فعالیت خود، به مرور از بنایی فراموش شده به مرکزی پر رونق تبدیل شد و روزانه بسیاری را از نقاط مختلف تهران، ایران و حتی جهان را به خود فرا خواند. عمارت مسعودیه محلی بود که هر ایرانی از هر قشر و طبقه ای، می توانست بنا به سلیقه اش از آن بهره ای ببرد. تئاتر ببیند و در کافه آراسته اش که توسط هنرمندان اداره می شد، لختی بیاساید. از فروشگاه های کوچک و خوش سلیقه که در کار ترویج هنر ایرانی بودند، دیدن کند و یا تنها از زیبایی و عظمت بنا لذت ببرد.
حال با تعطیل شدن نابهنگام این عمارت، ما مانده ایم و یک جای خالی دیگر در عرصه فرهنگ. ما مانده ایم و این دغدغه خاطر که چراغ این عمارت بی نظیر خاموش نماند؛ ما مانده ایم و امید به آنکه به دست تدبیر جنابعالی این امکان فرهنگی از دست نرود و با کاردانی کسانی که اداره آن را بر عهده داشتند، باز مردم ایران و جهان را با تصویر عمیق، مهربان، اصیل و زیبای فرهنگ و هنرمان آشنا کند.»
امضاکنندگان این نامه عبارتند از: فرهاد آئیش، ابراهیم اثباتی، آزاده اخلاقی، هنگامه اخوان، نسیم ادبی، گلی امامی، سیامک انصاری، بهداد بابایی، بابک برزویه، مهدی پاکدل، فیروزه پرچمی، تهمورس پورناظری، سهراب پورناظری، کیخسرو پورناظری، داریوش پیرنیاکان، کمال تبریزی، نغمه ثمینی، رویا جاویدنیا، بهناز جعفری، جمیله دارالشفایی، ایرج رامین فر، امیرشهاب رضویان ، بهاره رهنما، علیرضا رئیسیان، علی زندوکیلی، مونا زندی، حسام الدین سراج، علیرضا شجاع نوری، مسعود شعاری، پری صابری، بهنوش طباطبایی، زیدالله طلوعی، مائده طهماسبی، علی عابدینی، سالار عقیلی، فرمان فتحعلیان، اردشیر کامکار، ارژنگ کامکار، اردوان  کامکار، ارسلان کامکار ، بیژن کامکار، هوشنگ کامکار، الهام کردا، بابک کریمی، رضا کیانیان، هوشنگ گلمکانی، داوود گنجه ای، عبدالحسین مختاباد، محمد میرزمانی، مازیار میری، حمیدرضا نوربخش.


منبع: ایسنا