تبیان، دستیار زندگی
تولید فیلم پویانمایی کوتاه «سه گلدان» به کارگردانی حسین صافی در اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«سه گلدان» احمدرضا احمدی انیمیشن می‌شود

تولید فیلم پویانمایی کوتاه «سه گلدان» به کارگردانی حسین صافی در اداره‌ کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شد.

بخش سینما و تلویزیون تبیان
title

انیمیشن «سه گلدان» با تکنیک دو بعدی بر اساس کتاب «سه گلدان» اثر احمدرضا احمدی تولید می شود.

حسین صافی کارگردان این انیمیشن با اشاره به اینکه مدت زمان «سه گلدان» ۷ دقیقه است، گفت: از سال قبل و با دیدن جنگ و مهاجرت مردم سوریه ایده‌ تولید اثری ضد جنگ را دنبال کردم. دوستان زیادی مطالعه‌ آثار احمدرضا احمدی را به من پیشنهاد کردند. آنچه در نظر داشتم فضایی شاعرانه و سوررئال نبود تا آن ‌که با مطالعه‌ «سه گلدان» در انتشارات کانون این اثر ضد جنگ را نزدیک به ایده‌های خود یافتم.

این کارگردان در توضیح ساختار اثر خود عنوان کرد: پرسوناژها و اپیزودهای فیلم درست شبیه به کتاب است با این تفاوت که فضا را واقعی‌تر کرده‌ام و پایان داستان کاملا متفاوت و منطقی است. همچنین اثر احمدی روایتی از جنگ‌زدگان ایران بود اما اثر من به سمت فضای امروزی پیش رفته است. در همین راستا از نشانه‌هایی مربوط به پناه‌جویان سوری همچون قایق و دریا که یادآور خاطره‌ «آیلان» است بهره برده‌ام. با این حال فضاهای بصری و شیوه‌ طراحی فیلم نزدیک به آثار ایرانی است.

فیلمبرداری این اثر از مهر ماه سال جاری آغاز می شود و معاونت تولید کانون به عنوان ناظر کیفی و اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون نیز به عنوان مجری طرح حسین صافی را در تولید این فیلم همراهی می کنند.

صافی که دارای مدرک کارشناسی ارشد انیمیشن است کارگردانی هنری مجموعه‌ «شکرستان» را در پرونده کاری خود دارد.


منبع: مهر


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .