تبیان، دستیار زندگی
تاچ نام دستبند هوشمند سلامتی جدیدی است که توسط کمپانی تام تام در جریان ایفا 2016 رونمایی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستبند هوشمند سلامتی با قابلیت محاسبه چربی بدن

دستبند هوشمند سلامتی

تاچ نام دستبند هوشمند سلامتی جدیدی است که توسط کمپانی تام تام در جریان ایفا 2016 رونمایی شد. این دستبند از وجود یک بند باریک به همراه نمایشگر لمسی بهره می برد. تاچ قادر است تا با یکبار شارژ انرژی مورد نیاز برای پنج روز کار را به همراه داشته باشد. از جمله ی ویژگی های این بند باید محاسبه ی قدم ها، مسافت طی شده، کالری های سوزانده شده، میزان خواب و ضربان قلب اشاره کرد. دستبند تاچ از وجود گواهی IPX7 برای مقاومت در برابر نفوذ آب و گردو غبار بهره می برد. این دستبند قادر است تا اعلانیه های گوشی های هوشمند اندرویدی و iOS را در صورت اتصال نمایش دهد.

تا اینجا تاچ شبیه به تمام دستبندهای هوشمند سلامتی است که در بازار شاهد حضور آن هستیم، اما تفاوت تاچ در قابلیت این دستبند برای محاسبه ی چربی بدن و توده ی ماهیچه ای است. تاچ قادر است با استفاده از مقاومت بیوالکتریکی که در محصولات دیگری نظیر Fitbit Aria و Withings Body Cardio وجود دارد، چربی و توده ی ماهیچه ای را محاسبه کند.

البته استفاده از این قابلیت ها چندان روان نیست، بطوری که برای محاسبه ی میزان چربی و توده ی ماهیچه ای باید از سنسور کوچکی که در پایین نمایشگر قرار دارد، استفاده کرد. سنسور دوم زیر دستبند قرار داشته و به سمت مچ دست فشار داده می شود تا محاسبات انجام شده و پس از چند ثانیه اطلاعات مربوط به نمایش گذاشته می شود.

البته باید به این نکته اشاره کرد که دستبندهای هوشمند معدودی نیز در بازار وجود دارند که امکان محاسبه ی توده ی ماهیچه ای و چربی بدن را در اختیار کاربران می گذارند. تام تام دستبند تاچ را در رنگ های آبی، قرمز و بنفش با قیمت 130 دلار در ماه اکتبر عرضه خواهد کرد.منبع: زومیت
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .