تبیان، دستیار زندگی
بازیگر سریال «هشت و نیم دقیقه» گفت: بعد از حضورم در سریال «هشت و نیم دقیقه»، از بازی کردن در نقش های طنز فاصله گرفتم و ترجیح می دهم تا از این به بعد در قالب نقش های مختلفی ایفای نقش کنم تا در یک قالب ثابت نمانم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رهنما: وکیل سریال «هشت و نیم دقیقه» هستم

بازیگر سریال «هشت و نیم دقیقه» گفت: بعد از حضورم در سریال «هشت و نیم دقیقه»، از بازی کردن در نقش‌های طنز فاصله گرفتم و ترجیح می‌دهم تا از این به بعد در قالب نقش‌های مختلفی ایفای نقش کنم تا در یک قالب ثابت نمانم.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

«فرناز رهنما» بازیگر سریال «هشت و نیم دقیقه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس درباره حضورش در این سریال گفت: در «هشت و نیم دقیقه» ایفاگر نقش زنی به نام نسرین مقدم هستم که دوست «یکتا» بازیگر نقش محوری سریال است.

وی ادامه داد: شغل نسرین وکالت است و به همراه همسرش به این حرفه مشغول است و در «هشت و نیم دقیقه» وکالت خانواده اصلی داستان را قبول کرده است.

رهنما در ادامه جذابیت فیلم‌نامه را دلیل اصلی پذیرش این نقش دانست و گفت: نقش وکیل جذابیت‌های خودش را دارد، اما فیلم‌نامه، فضای درام و هم بازی شدن با بازیگرانی خوش‌نام برایم اهمیت بالایی داشت.

این بازیگر با اشاره به قصه این سریال نیز گفت: ممکن است این سریال مردم را شاد نکند، اما به گونه‌ای طراحی شده که مخاطب با آن همذات پنداری می‌کند. این سریال قهرمان محور است و مخاطب به راحتی می‌تواند خود را جای تک تک کاراکترهای آن بگذارد. «یکتا» مثل تمامی آثار شهرام شاه حسینی چند قصه را با هم نمایش می‌دهد و به شخصه بازی در چنین آثاری را دوست دارم. ضمن اینکه «یکتا» ریتم آرامی دارد که به ریتم زندگی واقعی نزدیک است.

بازیگر سریال «ساختمان پزشکان» افزود: از ابتدای کلید خوردن این سریال تا الان که حدود دو ماه است همراه گروه بودم. در هر قسمت از «هشت و نیم دقیقه» چند قصه می‌بینیم و داستان‌های چندین نفر را دنبال می‌کنیم. موضوع محوری قصه شخصیتی به نام یکتا است، اما در کنار آن درگیری‌ها و مشکلات دیگران باعث بزرگتر شدن مشکلات یکتا می‌شود.

این بازیگر از همکاری خود با شهرام شاه حسینی گفت: همکاری با ایشان برایم لذت‌بخش است. هدایت و کارگردانی وی باعث شد تا بازی من تعدیل شود. معتقدم در این سریال قابل قبول ظاهر شدم و مابقی ماجرا را باید در پخش نگاه کرد.

وی افزود: در این مدت اخیر فیلم‌نامه‌های بسیاری پیشنهاد شده که همه آنها را مطالعه کردم،‌ اما در این میان تنها دو قصه برایم جذابیت داشت که یکی از آنها «هشت و نیم دقیقه» بود که اصول و قواعد فیلم‌نامه در تمام ابعاد آن رعایت شده و مانند برخی از متن‌ها رها نمی‌شد و قصه‌ای داشت که با پیچیدگی‌های خود باعث جذابیت برای مخاطب خواهد شد.

رهنما با اشاره به اینکه بعد از مدتی حضور در سریال‌های طنز، با سریالی درام در قاب تصویر دیده خواهد شد، نیز گفت: مدت‌ها بود در سریالی طنز بازی نکرده بودم و یکسال منتظر پیشنهاد بازی در سریالی درام بودم. از طرفی به این دلیل که مدتی در تلویزیون نقش‌های طنز بازی کردم، پیشنهادهای سینمایی‌ام کمتر شده بود و بابت این موضوع ناراحت بودم.

وی ادامه داد: برایم عجیب است که وقتی در حوزه طنز کار می‌کنید به عبارتی گیر می‌افتید و بازگشت از طنز به درام تا حدودی دشوار می‌شود. در حال حاضر که در ژانر درام بازی می‌کنم،‌ طنز برایم آسان‌تر است چراکه تجربه بهتری نسبت به سابق پیدا کرده‌ام.

رهنما در ادامه با اشاره به اینکه بعد از حضور در «هشت و نیم دقیقه» دوست دارم همه سبک نقش را بازی کنم، افزود: در این 9 ماه اغلب پیشنهادها را نمی‌پذیرفتم، اما بعد از حضورم در این سریال از ایفای نقش‌های طنز فاصله گرفتم و ترجیح می‌دهم تا از این به بعد در قالب نقش‌های مختلفی ایفای نقش کنم تا در یک قالب مشخص باقی نمانم.

سریال «هشت و نیم دقیقه» به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی بهروز مفید برای پخش در شب‌های پائیز در حال تولید است.


منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .