تبیان، دستیار زندگی
فرزند سردار شهید الله دادی مراسم عقد خود را برکنار قبر پدر شهیدش برگزار کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ازدواج در جوار پدر


فرزند سردار شهید الله دادی مراسم عقد خود را برکنار قبر پدر شهیدش برگزار کرد.

فرآوری: صادق جعفری - بخش فرهنگ پایداری تبیان

شهید الله دادی

در این مراسم که هم زمان با سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در گلزار شهدای پاریز از توابع سیرجان برگزار شد ائمه جمعه سیرجان و پاریز به وکالت از طرف علی اکبر الله دادی و دخترعمویش خانم راضیه الله دادی، خطبه عقد آن ها را خواندند.
این مراسم با دعا، مولودی خوانی و پذیرایی ساده از حاضران ادامه یافت و یاد همه شهدای عزیز مدافع حرم نیز گرامی داشته شد.

شهید الله دادی الگویی کامل از اخلاق و ادب است و ولایتمداری و دین داری عملی شهید الله دادی از او یک اسوه تمام عیار ساخته است، وی کسی است که مقامات مادی دنیا هیچ گاه در قلب او اثر نکرد و آن عزیز را از پیمودن مسیری که بیش از 30 سال در پی آن بود یعنی شهادت فی سبیل الله بازنداشت


سردار از دیدگاه سردار

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تبیین ویژگی های شخصیتی شهید الله دادی، گفته است: شهید الله دادی یکی از بنیان گذاران بسیج ثارالله استان کرمان به شمار می رفت و خدمات قابل توجهی را نیز در سپاه الغدیر استان یزد انجام داد به گونه ای که تیپ رزمی این استان تحت تأثیر شخصیت و کارکردهای معنوی و اخلاقی آن شهید گران قدر به «مدرسه الغدیر» مشهور شده بود.

ویژگی هایی که شهید الله دادی را با آن ها می شناختم این بود که این شهید بزرگوار علی رغم تمام مسئولیت های اجتماعی و نظامی که داشت هیچ گاه آلوده به شهرت طلبی نشد. به گونه ای که اگر هم اینک از مردم همین دیار بپرسید که یک چهره مذهبی و اجتماعی معرفی کنند، بی تردید شهید الله دادی خواهد بود.

شهید الله دادی الگویی کامل از اخلاق و ادب است و ولایتمداری و دین داری عملی شهید الله دادی از او یک اسوه تمام عیار ساخته است، وی کسی است که مقامات مادی دنیا هیچ گاه در قلب او اثر نکرد و آن عزیز را از پیمودن مسیری که بیش از 30 سال در پی آن بود یعنی شهادت فی سبیل الله بازنداشت.

گفتنی هایی از سردار

گفتنی است، سردار سرتیپ شهید محمدعلی الله دادی در دوران جنگ تحمیلی در لشکر 41 لشکر ثارالله به عضویت در تیپ ادوات انتخاب شد. این شهید جانشینی لشکر 38 ذوالفقار نیروی زمینی، فرماندهی تیپ رمضان لشکر 27 حضرت رسول (ص) و فرماندهی سپاه الغدیر یزد را در کارنامه خدمات ارزشمند خود دارد.

شهید الله دادی در تاریخ 28 دی ماه 1394 هنگام بازدید از منطقه قنیطره سوریه مورد هدف بالگرد رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به همراه چند تن از رزمندگان حزب الله به فیض شهادت نائل آمد.


منابع: آزادگان ایران/فردانیوز