تبیان، دستیار زندگی
«رویاهای عباس» عنوان گزارشی است که روزنامه زوددویچه سایتونگ آلمان از یک کارآفرین ایرانی به تصویر کشیده که مطابق آن، ایران همچنان جزو محبوبترین مقاصد راه دور گردشگری برای شهروندان آلمانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گردشگری عشایر ایرانی از نگاه رسانه‌های آلمان

«رویاهای عباس» عنوان گزارشی است که روزنامه زوددویچه سایتونگ آلمان از یک کارآفرین ایرانی به تصویر کشیده که مطابق آن، ایران همچنان جزو محبوبترین مقاصد راه دور گردشگری برای شهروندان آلمانی است.

بخش گردشگری تبیان
title

به گززارشش خبرنگار مهر، رایزنی فرهنگی ایران در برلین گزارش کرده است: در حالی که مسافران زیادی از آلمان خود را مهیای سفر به ایران می‌کنند، رسانه‌های بسیاری نیز همگام با گردشگران گزارش‌های فرهنگی و گردشگری فراوانی را منتشر و تولید می‌کنند.

فصل پر تب و تاب گردشگری در ایران در میانه سال از شهریور ماه آغاز شده تا نیمه‌های آبان ماه ادامه دارد. رسانه‌های تصویری بسیاری از آلمان هستند که مستندهای از قبل تولید شده و جدید خود را در مورد ایران به نمایش می‌گذارند.

این مستندها نشان از آن دارد که علاقه مردم به سفر به ایران افزایش یافته است. به ویژه بعد از سال ۲۰۱۳، رشد آمار گردشگری در بین شهروندان اروپایی به ایران نیز افزایش یافته است.

رسانه‌های آلمان نیز چاره‌ای جز تغذیه علاقه‌مندان خود و تولید برنامه‌های مورد خواست آنها ندارند. برنامه‌هایی که در این مدت به نمایش گذاشته شدند، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و گردشگری فراوانی را در خود جای می‌دهند.

مهمترین بعد معرفی شده در این برنامه‌ها را می‌توان تاریخ، هنر و جامعه در ایران برشمرد. روزنامه «زوددویچه سایتونگ» نیز با معرفی یک کارآفرین روستایی از ایران، به توصیف آمارهای گردشگری و خدمات این صنعت در ایران پرداخته است.

«رویاهای عباس» داستان زندگی یک چوپان فقیر است که با گردشگران خارجی آشنا می‌شود و آنها را به خانه خود دعوت می‌کند. پس از آن به این فکر می‌افتد تا این حرفه را جدی‌تر دنبال کند. در این گزارش، عباس که روزی تنها یک چوپان ساده بوده، الان شهرت جهانی دارد و نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از اعضای فعال در صنعت گردشگری و عشایر معرفی می‌شود. وی در خانه خود خدمات متنوعی را به گردشگران خارجی ارائه می‌کند و سبک زندگی روستایی و عشایری را به تصویر می‌کشد.


منبع: مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .