تبیان، دستیار زندگی
زهرا نعمتی در گفت وگو با ایسنا در ریو، درباره حضور در پارالمپیک ریو و عملکردش در رقابت های المپیک و فضای حاکم بر کاروان ایران صحبت کرد. متن این مصاحبه را می خوانید:
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زهرا نعمتی: خسته ام اما فقط برای طلا تلاش می کنم

زهرا نعمتی در گفت وگو با ایسنا در ریو، درباره حضور در پارالمپیک ریو و عملکردش در رقابت های المپیک و فضای حاکم بر کاروان ایران صحبت کرد. متن این مصاحبه را می خوانید:

بخش ورزشی تبیان
زهرا نعمتی

* بعد از یک رقابت سخت در المپیک انگیزه شما برای مسابقه های پارالمپیک چقدر است؟

انگیزه ام برای مسابقه های پارالمپیک این است که بهترین عملکرد را داشته باشم و از فضای ورزشی موجود لذت ببرم.

* فکر می کنید بتوانید بار دیگر مدال طلای پارا را کسب کنید؟

قطعا این کار در توانم هست اما اینکه آن روز چه اتفاقاتی بیفتد، خدا چه بخواهد و شرایط جوی و روحی و روانی چه باشد، همه این ها در کارم تاثیرگذار است. من همه تلاشم را می کنم. آقای سیامند رحمان که حتما مدال طلا می گیرد و یک رکورد خوب هم می زند. اما من همه تلاشم را می کنم. مهم ترین نکته این است که حریفان من در این مدت ریکاوری کرده اند و زمانی خوبی داشتند که خودشان را برای پارا آماده کنند اما من خیلی زود دوباره به یک میدان سخت و سنگین دیگر برگشتم. نمی توانم هیچ قولی بدهم. خستگی خیلی زیادی از مسابقه قبلی دارم و هیچ ریکاوری انجام ندادم اما من پرروتر از این حرف ها هستم و قطعا تلاشم را برای کسب مدال طلا می کنم.

* آقای خسروی وفا گفته زهرا نعمتی هر نتیجه ای در پارالمپیک بگیرد ما از او حمایت می کنیم.

آقای خسروی وفا همیشه و در هر شرایط و وضعیتی یار و حامی من بوده است. یکی از نفراتی که در هر وضعیتی به من امید و انگیزه داد خود ایشان بود که جا دارد از وی تشکر کنم. اگر امروز من اینجا هستم و این اتفاقات تاریخی را در پارالمپیک ایران ورق می زنیم به خاطر حمایت ها و تلاش های این عزیزان در کمیته ملی المپیک و هم در کمیته پارالمپیک و هم شخص خسروی وفا است. همه آن ها برای ما زحمت کشیده اند که ما توانسته ایم به این جایگاه برسیم.

* حضور شما در المپیک و آشنایی با جو ریو چه کمکی به شما می کند تا در مسابقه های پارا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید؟

قطعا حضور من در مسابقه های المپیک یک حسن است اما مسئله ای که وجود دارد این است که خستگی مسابقه ها و رفت و برگشتی که من داشتم مقداری کار را برایم سخت کرده است. به دلیل شرایط امنیتی تصمیم گرفته شد که من به ایران برگردم و دوباره با کاروان پارالمپیک به ریو برگردم. البته از این اتفاق خیلی خوشحالم و وضعیت روحی خوبی دارم. اینکه رفتم و دوباره برگشتم بهتر شد اما هنوز ریکاوری نکردم و به قول معروف هر خوبی یک بدی دارد و باید ببینم که شرایطم در روز مسابقه چگونه می شود. با این حال من سد شکستن را دوست دارم و کاری که خارق العاده باشد و چالش های بزرگ را دوست دارم و امیدوارم که بتوانم در این شرایط سخت مدال را دوباره کسب کنم.

* از حضورت در مسابقه های المپیک راضی بودی؟

به نظر خودم من در المپیک نتیجه گرفتم و تنها پارالمپیکی حاضر در المپیک بودم و هیچ ورزشکار معلول دیگری از کشورهای دیگر نتوانسته بود در المپیک باشد و این افتخار تنها برای ایران بود و برای بانوان ایرانی. خیلی خوشحالم که این افتخار به نام من ثبت شد و توانستم نام ایران را در برزیل در مسابقه های المپیک بلند کنم. توجه همه رسانه ها در آن لحظه که من به عنوان یک پارالمپیکی در المپیک شرکت کرده بودم به ایران بود و این چیزی بود که ما می خواستیم و توانستیم بهش برسیم.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .