تبیان، دستیار زندگی
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور از برگزاری مراسم دعای روز عرفه در روز یکشنبه 21 شهریورماه در یادمان های دفاع مقدس استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عرفه در یادمان های دفاع مقدس

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور از برگزاری مراسم دعای روز عرفه در روز یکشنبه 21 شهریورماه در یادمان های دفاع مقدس استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه خبر داد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
عرفه


سردار سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی در این خصوص گفت: راهیان نور می تواند به عنوان محوری ترین فعالیت و عنصری کارآمد در عرصه انتقال ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نسل های بعد نقش داشته باشد و فعالیت در این عرصه گامی به سوی نهادینه کردن ارزش های دفاع مقدس است.
وی با اشاره به توقع و درخواست ها برای گسترش فعالیت های راهیان نور گفت: گسترش برنامه های راهیان نور با توجه به نیاز نسل آینده به این فرهنگ در دستور کار ستاد مرکزی راهیان نور قرار دارد.
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور ادامه داد: هر ملتی برای تعالی نیازمند معرفی الگوها و اسطوره های خود به جوانان و نسل های آینده است و الگوها و شخصیت های بی نظیری که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند باید به مردم و نسل امروز معرفی شوند. راهیان نور درواقع فضاسازی ذهنی و قلبی در این زمینه را بر عهده دارد.
سردار ادیبی توضیح داد: امسال همانند سال های گذشته در روز عرفه، روز یکشنبه 21 شهریورماه زائران راهیان نور در یادمان های دفاع مقدس در سراسر کشور دورهم گردآمده و این دعای آسمانی را در سرزمین های نور زمزمه می کنند که در استان های ایلام و کرمانشاه در پادگان ابوذر، یادمان بازی دراز، بارگاه حضرت احمد بن اسحق، مرز خسروی، سومار، یادمان قلاویزان مهران و قرارگاه امیرالمومنین (ع) در بانروشان ایلام در کنار یادمان های دفاع مقدس جنوب کشور ازجمله یادمان های فتح المبین، هویزه، شلمچه، معراج شهدای اهواز برگزار خواهد شد.
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور افزود: خادمان شهدا در استان های ایلام و کرمانشاه و خوزستان آماده پذیرایی از زائران کاروانه ای راهیان نور هستند.
21 شهریور در تقویم رسمی کشور به نام روز عرفه (روز نیایش) ثبت شده است.


منبع: روابط عمومی ستاد مرکزی راهیان نور کشور