تبیان، دستیار زندگی
کاخ سفید اعلام کرد که روسای جمهور آمریکا و روسیه بر سر نحوه همکاری در مبارزه با تروریست های سوریه به توافق نرسیدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اوباما و پوتین به توافق نرسیدند

کاخ سفید اعلام کرد که روسای جمهور آمریکا و روسیه بر سر نحوه همکاری در مبارزه با تروریست های سوریه به توافق نرسیدند.

بخش سیاست تبیان

توافق، رئیس جمهور، آمریکا، پوتین، اوباما، سوریه، جنگ سوریه، غملیات نظامی، داعش، خبر فوری، مذاکره

دیشب رسانه های آمریکایی از تماس تلفنی «باراک اوباما» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور آمریکا و روسیه و توافق بر سر نحوه هماهنگی پنتاگون و ارتش سرخ در سوریه خبر داده بود.

حالا اما کاخ سفید اعلام کرده که در این مکالمه تلفنی «طرفین به هیچ گونه توافقی در خصوص نحوه همکاری در سوریه برای مبارزه با تروریست ها نرسیده اند.»

چندی پیش پنتاگون رسماً اعلام کرد که مختصات نقاط تجمع نیروهای ویژه آمریکایی به نیروی هوایی روسیه داده شده تا این نقاط بمباران نشوند.

چندی پیش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آگاه مدعی شده بود که پنتاگون پیشنهاداتی در خصوص سوریه به ارتش روسیه داده است.

پیشنهاد واشنگتن به مسکو برای عملیات نیروی هوایی سوریه

آنطور که این مقام آمریکایی ادعا کرده بود و هیچ مقام روسی هم تکذیب نکرد، آمریکایی ها قول داده بودند در صورت زمین گیر شدن نیروی هوایی ارتش سوریه و عدم حمله به گروه های معارض تحت حمایت واشنگتن، اطلاعات میدانی برای بمباران دقیق به ارتش سرخ بدهند.

هماهنگی نظامیان آمریکا و روسیه در سوریه بی سابقه نیست. چندی پیش پنتاگون رسماً اعلام کرد که مختصات نقاط تجمع نیروهای ویژه آمریکایی به نیروی هوایی روسیه داده شده تا این نقاط بمباران نشوند.


منبع : خبرگزاری فارس