تبیان، دستیار زندگی
قسمت های کتاب «زندگی نامه آندرس اینیستا» که قرار است فردا از آن رونمایی شود منتشر شد که در آن از لاماسیا به عنوان بدترین روزهای زندگی اش نام برده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اینیستا: حضور در لاماسیا بدترین روزهای زندگی‌ام بود

قسمت‌های کتاب «زندگی نامه آندرس اینیستا» که قرار است فردا از آن رونمایی شود منتشر شد که در آن از لاماسیا به عنوان بدترین روزهای زندگی‌اش نام برده است.

بخش ورزشی تبیان
title

کتاب «زندگی نامه آندرس اینیستا» فردا (دوشنبه) در اسپانیا منتشر خواهد شد و به همین مناسبت قسمت‌هایی از زندگینامه این بازیکن برجسته که زننده گل قهرمانی اسپانیا در جام جهانی 2014 بود، منتشر شد. قسمت‌هایی که در آن اینیستا عنوان کرده بود حضورش در لاماسیا یک کابوس بود.

اینیستا مثل خیلی از بازیکنان بارسلونا فوتبالش را از آکادمی مشهور این شهر یعنی لاماسیا شروع کرد. با این حال  او معتقد است که بدترین روزهای زندگی‌اش را در لاماسیا پشت سر گذاشته است.  در این قسمت آمده است: «بدترین روزهای زندگی من زمانی بود که وارد لاماسیا شدم. مسخره است ولی حقیقت دارد. احساس کسی را داشتم که از خانه اش به بیرون پرتاب شده است. کسی که خود را گم کرده است. تحمل آن روزها خیلی دشوار بود. با این حال می خواستم در آن جا باشم. می دانستم این برای آینده من مفید خواهد بود. هر چند که هضم آن روزها برایم سخت و دشوار بود. باید خانواده‌ام را ترک می‌کردم و فرصت نداشتم بتوانم با خانواده‌ام دیداری داشته باشم.»

یکی از گل‌های مهمی که آندرس اینیستا برای بارسلونا به ثمر رسانده است، گلی بود که او در فصل 2009 وارد دروازه‌ چلسی کرد و باعث شد بارسلونا با قانون گل زده در خانه حریف به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسد.

در این قسمت همچنین صحبت های «بالو»، اولین مربی اینیستا نیز منتشر شده است که درباره این بازیکن گفت: فقط پنج دقیقه نیاز داشتم تا بفهمم چه بازیکن بزرگ و آینده داری در اختیار داریم. وقتی اینیستا صاحب توپ می شد، توپ بزرگتر از او به نظر می‌رسید ولی وقتی با توپ حرکت می‌کرد، هیچکس نمی توانست آن را از از او بگیرد.

هافبک بارسلونا و تیم‌ ‌ملی اسپانیا در مورد آن گل نیز گفت‌: این یک تقدیر بود که توپم وارد دروازه پتر چک (دروازه‌بان وقت چلسی) شود. در واقع توپ را به جایی ارسال کردم که دروازه‌بان حریف نتواند کاری از پیش ببرد. سرنوشت آن بود که آن گل زده شود. خیلی خوشحال هستم که گل من باعث صعود بارسلونا به مرحله بعد شد.

همچنین مسی نیز درباره این بازیکن گفته است: «همه دوست داریم روی او حساب باز کنیم. او کارهای جادویی با توپ انجام می دهد و همه از اینکه او کنار ماست، خوشحالیم. از بازی کنار او لذت می برم و هر گاه بازی سخت و دشوار می‌شود، او می تواند گره بازی را باز کند.»


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .