تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل تشریفات دفتر مقام معظم رهبری بابیان اینکه حضرت آقا حساب ویژه ای برای خانواده مدافعان حرم بازکرده اند، گفت: رهبر انقلاب اگر برای بازدید وارد کوچه ای شوند به همه خانواده شهدایی که در آن کوچه باشند، سرکشی می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حساب ویژه رهبری

مدیرکل تشریفات دفتر مقام معظم رهبری بابیان اینکه حضرت آقا حساب ویژه ای برای خانواده مدافعان حرم بازکرده اند، گفت: رهبر انقلاب اگر برای بازدید وارد کوچه ای شوند به همه خانواده شهدایی که در آن کوچه باشند، سرکشی می کنند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
یادواره

یادواره شهدای روستای «لرگان» و گرامی داشت شهدای مدافع حرم غرب استان مازندران با حضور خانواده شهیدان «شیخ الاسلامی» و «محرمعلی مرادخانی» برگزار شد.

«سید مظاهر حسینی»، مدیرکل تشریفات دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم بابیان اینکه در آستانه ماه ذی الحجه قرار داریم، اظهار داشت: جا دارد یادی کنیم از شهدای مظلوم منا که در جوار خانه خدا به فیض عظیم شهادت دست یافتند؛ شهادتی که در جبهه نبرد نبود و در پی توطئه و برنامه ریزی و فتنه، طوری وانمود شد تا کسی متوجه این توطئه نشود.

مدیرکل تشریفات دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: امام راحل در دوران شکوهمند دفاع مقدس فرمودند: «در روزهای تابستان که مجلس شورای اسلامی تعطیل است نمایندگان اصراری نداشته باشند تا به سفر حج بروند و عمره مفرده به جا بیاورند.»

وی افزود: نمایندگان بروند به جایگاهی که رزمندگان عزیزمان به شهادت رسیدند، سرکشی کنند؛ چرا که اجر و مقام و ثوابش کمتر از زیارت خانه خدا نیست. مکان هایی که شهدا در آنجا تنفس کردند و مشغول کار بودند، بی گمان دارای ارزش است.

حسینی اظهار داشت: امام (ره) فرمودند: «هرچه داریم از محرم و صفر است. هرچه داریم از امام حسین (ع) است». هیچ کس بهتر از خداوند از امتیازات و ویژگی های شهدا خبر ندارد. به قرآن مراجعه کنید ببینید چقدر خداوند از خود برای شهدا خرج کرده است. در قیامت وقتی خداوند به بهشتیان می گوید چه کسی حاضر است به زمین برگردد، شهدا تنها قشری هستند که خواهان بازگشت هستند. شهدا می گویند «به قدری آن لحظه شهادت گواراست که می خواهیم یک بار دیگر آن لحظه را درک کنیم».

وی تصریح کرد: بنده در دفتر رهبر انقلاب توفیق خدمت در بخش تشریفات را دارم؛ که یکی از کارهای عمده ما بحث ملاقات با خانواده شهداست. هر هفته و یا در اماکنی که رهبر انقلاب بنا بر بازدید دارند، یکی از برنامه هایشان دیدار با خانواده معزز شهداست. حضرت آقا حساب ویژه ای برای خانواده مدافعان حرم بازکرده و آن ها را در اولویت قرار داده اند.

حسینی بابیان خاطره دیدار با خانواده یکی از شهدا گفت: حضرت آقا اگر برای بازدید وارد کوچه ای شوند به همه خانواده شهدایی که در آن کوچه باشند سرکشی می کنند. برای همین در یکی از دیدارها با چند دقیقه تأخیر به منزل شهید رسیدند. مادر شهید گفت: آقاجان چشم انتظار بودیم. رهبر معظم انقلاب فرمودند: «بچه های حفاظت یکی از خانواده ها را از قلم انداخته بودند. این ها اشتباه کردند؛ من نباید از وظیفه خودم تخطی کنم. ما هرچه احترام و آبرو داریم از شهداست».

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: پوتین در دیدار اول خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی دست و پایش را گم کرده بود. رئیس جمهور روسیه در حاشیه این دیدار، در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود «من در طول عمرم از حضرت مسیح (ع) خیلی خوانده ام؛ وقتی با آقای خامنه ای ملاقات کردم، احساس کردم حضرت مسیح را در این مکان دیدم». خب این از لطف و عنایت شهداست.

حسینی همچنین به بیان خاطره ای از کوهنوردی رهبر انقلاب پرداخت و یادآور شد: در برنامه کوهنوردی، ایشان به دختری برخورد که سگی در بغل داشت. شاید اگر هرکدام از ما بودیم به او تذکر می دادیم که این سگ نجس است؛ یا ممکن است باعث بیماری شود؛ اما ایشان رو کرد و از آن دختر خانم پرسید: اسم سگت چیست؟ چقدر دوستش داری؟ سپس گفتند: خب احکام نگهداری از سگ را هم می دانی؟ چند نمونه را برایش گفتند و سپس منبعی را معرفی کردند تا به آن رجوع کند و بخواند. دختر جوان که از این نحوه برخورد اشک بر دیدگانش جاری شده بود، گفت: من چطور بگویم شما را دیده ام. رهبری چفیه خود را به او هدیه دادند. این دختر 2 روز بعد با دفتر تماس گرفت و گفت: به آقا بگویید بنده ارادتمندشان هستم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان خود در سراسر جهان گفتند «هرکسی بگوید آری و یا خیر هزینه دارد. عباس بن علی (ع) در کربلا به اباعبدالله لبیک گفت؛ این هزینه داشت. نامه شمر ملعون را پاره کرد؛ این هم هزینه داشت. جوانان عزیز و شهدا در برابر صهیونیست ها و مستکبران عالم «نه» گفتند و برای دفاع از اسلام به نائب امام زمان (عج) لبیک گفتند؛ آن هم هزینه دارد. دشمن ما را رها نمی کند. بهترین کار برای مقابله با دشمن و شیطان کنترل خود و تهذیب نفس است.»

در پایان این مراسم از خانواده شهیدان مدافع حرم حاج محرمعلی مرادخانی و مصطفی شیخ الاسلامی تقدیر به عمل آمد.


منبع: خبرگزاری دفاع مقدس