تبیان، دستیار زندگی
دیروز اطلاعات کاربران دراپ باکس شامل آدرس ایمیل کاربران و گذرواژه های آنان که پیشتر هک شده بودند، به صورت آنلاین ظاهر شدند. به نظر می رسد که این مسئله از نقض اطلاعاتی ناشی شده باشد که دراپ باکس در سال ۲۰۱۲ از آن خبر داده بود. انتشار گذرواژه مربوط به ۶۸ م
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار گذرواژه مربوط به ٤٨ میلیون کاربر Dropbox

دیروز اطلاعات کاربران دراپ باکس شامل آدرس ایمیل کاربران و گذرواژه های آنان که پیشتر هک شده بودند، به صورت آنلاین ظاهر شدند. به نظر می رسد که این مسئله از نقض اطلاعاتی ناشی شده باشد که دراپ باکس در سال ٢٠١٢ از آن خبر داده بود.

بخش ارتباطات تبیان

دراپ باکس

کاربران سرویس به اشتراک گذاری و ذخیره فایل دراپ باکس که گذرواژه خود را در طی چهار سال گذشته به روزرسانی نکرده باشند، بهتر است هرچه زودتر این کار را انجام دهند؛ چون این شرکت اعلام داشته که بیش از ٦٨ میلیون حساب کاربری دراپ باکس که در سال ٢٠١٢ هک شده بودند، روز گذشته به صورت آنلاین پدیدار شدند.

اطلاعات کاربران دراپ باکس که دیروز به صورت آنلاین ظاهر شدند، شامل آدرس ایمیل کاربران و گذرواژه های آنان بود. به نظر می رسد که این مسئله از نقض اطلاعاتی ناشی شده باشد که دراپ باکس در سال ٢٠١٢ از آن خبر داده بود.

گفته می شود نشر داده های مربوط به کاربران دراپ باکس نشان می دهد که نقض اطلاعاتی مربوط به سال ٢٠١٢ نسبت به آنچه که دراپ باکس ابتداً با کاربران درمیان گذاشته بود، از پتانسیل بسیار بیشتری برای تخریب برخوردار بوده است. در آن زمان، این شرکت اظهار داشت که گذرواژه یکی از کارمندان دراپ باکس دزدیده شده و باعث گشته دسترسی های غیرقانونی به آدرس ایمیل کاربران میسر گردد و این امر منجر به ارسال هرزه نامه به کاربران شد.

پاتریک هایم پس از عذرخواهی از وقوع چنین رخدادی، اشاره می کند که دراپ باکس به تمام کاربرانی که حدس می زده به مخاطره افتاده باشند، ایمیل ارسال کرده و گذرواژه کسانی را که از سال 2012 آن را به روزرسانی نکرده بودند، راه اندازی مجدد کرده است

بنا به نوشته های پاتریک هایم (مدیر اعتماد و امنیت دراپ باکس) در یک پست وبلاگی، کاربرانی که پیش از اواسط سال ٢٠١٢ در سرویس دراپ باکس ثبت نام کرده باشند و از آن زمان گذرواژه خود را تغییر نداده اند، در هنگام ورود به این سایت، از آنها خواسته خواهد شد تا گذرواژه خود را به روزرسانی نمایند. با اینکه هیچ نشانه ای مبنی بر دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربران دیده نشده، اما گروه های امنیتی در دراپ باکس بر اساس تجربیات سال ٢٠١٢، توصیه می کنند که کاربران حتماً چنین به روزرسانی هایی را مدنظر قرار دهند.

گفتنی است پاتریک هایم دیروز و در تازه ترین پست وبلاگی خود، جزئیات بیشتری در مورد این هشدارها ارائه داشت. وی گفت: «از زمان ارسال نخستین پست در این زمینه، گزارش های زیادی پیرامون ٦٨ میلیون حساب کاربری دراپ باکس مربوط به سال ٢٠١٢ دریافت کرده ایم. با اینکه تعدادی از آدرس های ایمیل و گذرواژه ها به مخاطره افتاده، اما هیچ نشانه ای مبنی بر دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری دیده نشده است.»

پاتریک هایم پس از عذرخواهی از وقوع چنین رخدادی، اشاره می کند که دراپ باکس به تمام کاربرانی که حدس می زده به مخاطره افتاده باشند، ایمیل ارسال کرده و گذرواژه کسانی را که از سال ٢٠١٢ آن را به روزرسانی نکرده بودند، راه اندازی مجدد کرده است. این امر برای کاربران اطمینان خاطر فراهم می کند که حتی اگر هکرها بتوانند حساب های کاربری را به مخاطره بیندازند، اما قادر نخواهند بود به حساب های کاربری دراپ باکس دسترسی پیدا کنند.


منبع: ایتنا