سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نویسنده در کتاب «لحظه های بی تو بودن» سعی کرده برای کنترل قوای جنسی و حواشی آن که مبتلا به این گروه سنی است راهکارهایی ارائه دهد و به تعبیری راه های مدیریت و کنترل آن را به خو
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوجوانان چگونه قوای جنسی خود را کنترل کنند

نگاهی به کتاب «لحظه های بی تو بودن»

نویسنده در کتاب  «لحظه های بی تو بودن» سعی کرده برای کنترل قوه جنسی و حواشی آن که مبتلا به این گروه سنی است راهکارهایی ارائه دهد و به تعبیری راه های مدیریت و کنترل آن را به خواننده نشان دهد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
نوجوانان چگونه قوای جنسی خود را کنترل کنند

نوجوانی است و دردسرهای آن، نوجوانی است و فراز و فرودهای روحی و روانی فرد نوجوان در آن دوره، دوره ای که ناشناخته های بسیار دارد و هنوز با وجود پیشرفت هایی که علوم داشته اند نتوانسته اند بسیاری از مسائل این دوره را شناسایی کنند و راهکارهایی برای برون رفت از آنها ارائه کنند.

خانواده ها نیز در این دوره نقش تعیین کننده ای دارند که می توانند با رفتار درست نسبت به نوجوان و جوان خود در کنترل آنها نقش مهمی ایفا کنند. دوره جوانی، را می توان به مسیر لغزنده ای تشبیه کرد که بر اثر بارش مناظر شهوانی و وزش افکار جنسی، باعث ایجاد توفان شهوت در دل و یخ زدگی و کندی مسیر حرکت به سوی خدا می شود.

از این رو باید با مدیریت صحیح و همراه داشتن تجهیزات معنوی، گام در این مسیر گذارد تا از پیامدها و خطرات در امان ماند و به سلامت به مقصد رسید. نوشتار حاضر تلاشی است برای محکم کردن قدمها و اراده هاست؛ به امید آنکه در زندگی، لحظه های بدون خدا هرگز وجود نداشته باشد.

رضا اخوی در کتابی با عنوان «لحظه های بی تو بودن» سعی کرده با زبانی تمثیل وار راهکارهای کنترل جنسی برای نوجوانان و جوانان ارائه کرده است. او در این کتاب سعی داشته با استفاده از مثال های مختلف که هر ذهنی درستی آن مثال و شاهد را تصدیق می کند به خواننده نشان دهد که آزاد گذاشتن میل جنسی موجب سقوط فرد است.

نویسنده در کتابش سعی کرده برای کنترل قوه جنسی و حواشی آن که مبتلا به این گروه سنی است راهکارهایی ارائه دهد و به تعبیری راه های مدیریت و کنترل آن را به خواننده نشان دهد.

«لحظه های بی تو بودن» کتابی کم حجم است اما در هر صفحه نویسنده با قصه پردازی و تمثیل خواننده را به اصل ماجرا وارد می کند و در پایان هر صفحه با بیان کلامی از یکی از معصومین در موضوع مورد بحث مسئله را جمع بندی می کند. هر موضوع با تیترهایی متفاوت و جذاب خواننده را به خود می خواند و ویژگی که در مورد این کتاب باید مورد اشاره قرار بگیرد این است که خواننده لازم نیست از ابتدا کتاب را دست بگیرد و از هر نقطه ای باز می کند می تواند از کتاب لذت ببرد.

قطع کتاب هم به گونه ای است که خواننده را به خود جلب می کند، به خصوص مخاطب نوجوانی که ممکن است کمتر اهل خواندن باشد، اما قطع و تعداد صفحات «لحظه های بی تو بودن» توجه مخاطب نوجوان را به خود جلب خواهد کرد. شاید بتوان گفت طرح جلد این کتاب را نقطه ضعف آن بر شمرد. اگر برای این کتاب طرح جلد بهتر با رنگ و لعاب جذابی که مخاطب نوجوان را به خود بخواند انتخاب می شد حتما موفق تر می شد در حالی که محتوای کتاب بسیار ارزمشند و مفید است.

این کتاب از آن دست کتاب هایی است که می تواند از سوی معاونت پرورشی آموزش و پرورش به دانش آموزان توصیه شود تا به عنوان یک برنامه فوق برنامه آن را مطالعه کنند.

کتاب «لحظه های بی تو بودن» اثر رضا اخوی از سوی انتشارات جمکران در 86 صفحه با قیمت 3500 تومان منتشر شده است.


منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x