تبیان، دستیار زندگی
شاید روسای جمهور ترکیه و سوریه در دیدار آینده به یکدیگر دست ندهند و حتی یک درگیری لفظی میان آنها اتفاق بیفتد، چرا که اردوغان هنوز از اظهارات گذشته خود مبنی بر طاغوتی بودن بشار اسد دست نکشیده است!.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار اسد و اردوغان در حضور پوتین

شاید روسای جمهور ترکیه و سوریه در دیدار آینده به یکدیگر دست ندهند و حتی یک درگیری لفظی میان آنها اتفاق بیفتد، چرا که اردوغان هنوز از اظهارات گذشته خود مبنی بر طاغوتی بودن بشار اسد دست نکشیده است!.

بخش سیاست تبیان

بشار اسد، اردوغان، پوتین، سوریه، ترکیه، روسیه، دیدار بشار اسد و اردوغان، رئیس جمهور، جنگ سوریه، سلطن

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، روزنامه السفیر لبنان در گزارشی اعلام کرد: با وساطت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، قرار است در اواخر ماه جاری میلادی دیداری میان رؤسای جمهور سوریه و ترکیه در شهر مسکو انجام شود.

این روزنامه در ادامه تصریح کرده است: این دیدار با حضور ولادیمیر پوتین برگزار خواهد شد.

در ادامه گزارش السفیر آمده است: تاریخ دقیق برگزاری این دیدار هنوز مشخص نشده است، اما احتمال دارد در بازه زمانی میان ۱۸ تا ۲۲ سپتامبر (28 شهریور تا اول مهر) انجام شود.

این روزنامه لبنانی همچنین آورده است: مقدمات انجام این دیدار از زمان آشتی پوتین و اردوغان در سن پترزبورگ طی ماه گذشته میلادی آغاز شد. دیدار سران ترکیه و روسیه در ماه گذشته همزمان با ورود یک هیأت امنیتی متشکل از مقامات عالیرتبه به سن پترزبورگ انجام شد.

السفیر به نقل از منابع دیپلماتیک روسی و غربی می نویسد: زمان دقیق دیدار اسد و اردوغان پس از سفر «علی مملوک» از مقامات ارشد نظامی سوری به مسکو در روز سه شنبه آینده مشخص می شود. این در حالی است که قرار است رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه نیز بین روزهای ۱۰ تا ۱۵ ماه جاری میلادی به دمشق سفر کند.

این روزنامه لبنانی در پایان گزارش خود آورده است : شاید رؤسای جمهور ترکیه و سوریه در دیدار آینده به یکدیگر دست ندهند و حتی یک درگیری لفظی میان آنها اتفاق بیفتد، چرا که اردوغان هنوز از اظهارات گذشته خود مبنی بر طاغوتی بودن بشار اسد دست نکشیده و در طرف مقابل، اسد هم اخیرا او را «تروریست» توصیف کرده است.


منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .