سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه واردات کمر تولید کننده داخلی را شکسته، گفت: مافیای برنج مانع توقف واردات می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مافیای برنج مانع توقف واردات می شوند 

 نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه واردات کمر تولید کننده داخلی را شکسته، گفت: مافیای برنج مانع توقف واردات می شوند.

بخش اقتصاد تبیان

برنج

 مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به واردات برنج به داخل  کشور گفت: به رغم آنکه دولت وعده داده بود تا فصل برداشت و چهار ماه  از سال واردات برنج صورت نگیرد، گفت: متاسفانه مافیای برنج مانع توقف واردات می شوند و بعضا این واردات صورت می گیرد. 

 وی افزود: واردات بی رویه برنج به داخل کشور، به ضرر کشاورزان است و باعث کاهش قیمت و فروش برنج داخلی به زیر قیمت می شود. 

نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه وارد کنندگان به سود خود فکر می کنند نه به منافع ملی گفت: همین واردات بی رویه باعث شد تا کشاورزان انگیزه تولید را از دست بدهند و در سالهای گذشته یا به تغییر کاربری زمین خود روی آوردند و یا تنها منبع درآمد خود را به فوش رساندند. 

 لاهوتی اضافه کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مسئولین، مصرف سالانه برنج در کشور 2 میلیون 800 هزار تن است اما 2 میلیون 400 هزار تن برنج در داخل تولید می شود که تنها باید 400 هزار تن برنج وارد کشور ولی شاهد هستیم بیش از یک میلیون برنج وارد کشور می شود. 

 وی تصریح کرد: متاسفانه واردات در سالهای اخیر افزایش داشته و باعث ضرر به کشاورزان و برنجکارات شده است. 

نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه دولت باید سیاست درستی در قبال کشاورزان و حمایت از محصولات کشاورزی اعمال کند، افزود: کشاورزان گلایه هایی دارند که دولت و بخصوص وزارت جهاد کشاورزی باید به داد کشاورزان برسد. 

لاهوتی گفت: اگر دولت و وزارت جهاد اورزی سیاست درستی اعمل کنند می توانیم به خودکفایی بدر تولید برنج برسیم و دیگر نیازی به واردات نباشد.


منبع: افکارنیوز