تبیان، دستیار زندگی
ند بانوان فاتح قله اورست و دیگر اعضای تیم كوهنوردی جمهوری اسلامی ایران  در فضایی صمیمی با رهبر معظم انقلاب دیدار كردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای ضمن با عظمت توصیف كردن این حركت ارزشمند بانوان و جوانان ایرانی گفتند: ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بانوان فاتح قله اورست با آیت الله خامنه ای دیدار كردند

بانوان فاتح قله اورست و دیگر اعضای تیم كوهنوردی جمهوری اسلامی ایران  در فضایی صمیمی با رهبر معظم انقلاب دیدار كردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ضمن با عظمت توصیف كردن این حركت ارزشمند بانوان و جوانان ایرانی گفتند: اینكار بزرگ ، ترسیم‌كننده چهره واقعی امروز ایران یعنی سر -زنده بودن و رشد و پیشرفت ملت بویژه جوانان درعرصه‌های علمی ، فنی ، تجربی و سیاسی با اتكا بر خدا و تكیه بر توانایی‌های داخلی است. ایشان افزودند: انسان واقعا احساس افتخار می‌كند از اینكه زنان جوان و با ایمان ما یك چنین حركت عظیم و ارزشمندی می توانند بوجود بیاورند و برای جامعه ایرانی مایه افتخار شوند. از شنیدن خبر صعود خانمها به ارتفاع بیش از هشت هزار متری در حالی كه پرچم یا فاطمه الزهرا دستشان بود، افتخار كردم.

رهبر معظم انقلاب حضور زن شجاع و مسلمان ایرانی در غربت كوهستان و غلبه بر طبیعت سخت و یخ زده در ارتفاع بیش از هشت هزار متری را نشان از اراده‌ای پولادین و عزمی راسخ دانستند و افزودند : این حركت بزرگ در واقع نمایش‌دهنده قابلیت‌های یك ملت و تبلیغ عینی آن برای جهانیان است كه دستگاههای تبلیغی بویژه صدا وسیما باید حق آن را ادا نمایند. حضرت آیت الله خامنه‌ای ، تقویت اراده در سطوح متوسط جامعه و تشویق مردم بویژه جوانان به اعتماد به نفس و توكل به خدا را از دیگر ویژگیهای این كار بزرگ برشمرده و خاطر نشان كردند: تشویق عمومی به ورزش از دیگر ابعاد این حركت است كه می‌تواند در جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد. ایشان در پایان همه مردم را به ورزش و حفظ سلامت خود و استفاده از طبیعت كوهستان توصیه كردند و افزودند: دستگاههای مسوول با بسترسازی مناسب ، امكانات لازم را برای تشویق مردم به ورزشهایی همچون كوهنوردی فراهم نمایند.

در این دیدار ، آقای علی آبادی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی با تاكید بر اینكه موضوع فرهنگ یكی از اولویت‌های اصلی این سازمان است ، از عنایت مقام معظم رهبری به ورزشكاران و قهرمانان ملی تشكر كرد. آقای آقاجانی رییس فدراسیون كوهنوردی نیز در این دیدار از صعود بانوان كوهنورد و دیگر اعضای تیم كوهنوردی در نهم خرداد سال جاری به قله اورست و شرایط بسیار سخت جوی و طبیعی به هنگام صعود گزارشی بیان كرد.