سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرکل گمرکات مازندران از ضبط 700دستگاه پورشه،بنز و آزارا در نوشهر که با کارت بازرگانی اجاره ای یک زن روستایی وارد شده بودندخبرداد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 ضبط 700 خودرو لوکس وارداتی یک زن روستایی! 

 مدیرکل گمرکات مازندران از ضبط 700دستگاه پورشه،بنز و آزارا در نوشهر که با کارت بازرگانی اجاره ای یک زن روستایی وارد شده بودندخبرداد. 

بخش اقتصاد تبیان

لوکس

 ابولقاسم یوسفی نژاد در نشست خبری گفت: در سامانه تجارت مرزی با 22سازمان پنجره تجارت مرزی کشور تجمیع شده و تمامی امورات مکاتبات و تائیدات گمرکی بصورت سامانه ای و الکترونیکی انجام می پذیرد و هیچ نوع مکاتبه کاغذی وجود ندارد. 

وی با اشاره به زمان سپری شدن امورات گمرکی برای تجار گفت: عموم درخواست های تجار بدون حضور در گمرک از مرحله اظهار تا ترخیص صورت می پذیرد و به هیچ وجه نیاز به حضور فیزیکی تجار ندارد. 

وی افزود: عدم مشخص بودن ارزیاب ها و توزیع مناسب ارزیابی کالاهای گمرکی در سراسر گمرکات کشور باعث کاهش شدید فساد اداری شده است. 

وی با اشاره به زمان ترخیص کالا در گمرکات مازندران گفت: با اجرائی شدن سامانه گمرکات، رویه واردات کالا از میزان زمان ترخیصی 26روز به3 روز و نیز زمان امورات ترخیصی صادرات کالا از ?روز به یک روز کاهش یافته است. 

 وی با اشاره به عزم جدی گمرک در مقابله با قاچاق کالا گفت: بر اساس قابلیت سامانه گمرکی و گواهی مبدا الکترونیکی، کالای واراداتی از کشور مبدا و بارگیری شده صادر میشود که نقش مهم و موثری در مبحث قاچاق کالا و رانت داشته است. 

 مدیرکل گمرکات مازندران در بخش دیگری از سخنان خود از ضبط ???دستگاه پورشه،بنز و آزارا یک زن روستایی و یک شاطر با کارت بازرگانی اجاره ای در نوشهر خبرداد.  یوسفی نژاد با اعلام این خبر گفت: متاسفانه گاها سواستفاده از کارت های بازرگانی و اجاره ای شیوه ای متداول برای ترخیص کالا در گمرکات شده که با اجرایی شدن سامانه تجارت الکترونیکی گمرک نسبت به شناسائی کارت های اجاره بازرگانی اقدام شده است. 

 وی تشریح کرد: در یک مورد با سواستفاده از وکالت و صدور کارت بازرگانی بنام یک زن روستایی که زندگی کاملا فقیرانه داشته، مبادرت به واردات حدود 700خودروی از نوع پورشه، بنز و آزارا در گمرک نوشهر می کنند که به هیچ وجه این زن روستایی خبر از واردات خودرو نداشته است. 

 مدیرکل گمرکات مازندران در ادامه گفت: در مورد دیگر نیز کارت بازرگانی اجاره ای بنام یک فرد نوشهری که بعنوان شاطر نانوا و تخلیه کننده آرد بوده است 22میلیارد تومان کالا وارد شده که اصلا این فرد خبر از کارت بازرگانی نداشته است.


منبع: قدس انلاین