سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تعیین سقف دریافتی مدیران

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سقف دریافت مدیران 10میلیون تومان تعیین شد ، گفت: کاهش پاداش پایان کار کارمندان به 10 روز صحت ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 تعیین سقف دریافتی مدیران

 معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سقف دریافت مدیران 10میلیون تومان تعیین شد ، گفت:  کاهش پاداش پایان کار کارمندان به 10 روز صحت ندارد.    

بخش اقتصاد تبیان

حقوق

نوبخت با اشاره به هفته دولت اظهار داشت: این هفته، هفته پاسداشت شهیدان دولت شهید رجایی و شهید باهنر است. 

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دولت تدبیر و امید در قبال انصراف مردم از یارانه ها قیمت ها را به قبل از یارانه ها باز می گرداند؟ خاطرنشان کرد: قانونی که الان به عنوان تبصره 14 در بودجه امسال وجود دارد و در سال گذشته هم به همین ترتیب در تبصره 20 که موضوع مربوط به یارانه ها را توضیح می داد، طبق این قانون اقدام می کنیم. 

معاون رئیس جمهور گفت: قانون به این صورت توضیح می داد که هر مقدار از تغییر و اصلاح قیمت ها پول به دست می آید دولت 50 درصد را مجاز است به صورت نقدی و غیر نقدی به خانوارها به نسبت درآمدشان برگرداند، 30 درصد را برای کمک به واحدهای تولیدی و 20 درصد را هم به خزانه واریز کند و برای هزینه های جاری از آن استفاده شود. 

 نوبخت عنوان کرد: تا سال 92 نه تنها همه مبالغ مرتبط با افزایش قیمت ها تقسیم نشد، بلکه همه این مبالغ بعلاوه سالیانه در حدود 11 هزار و 300 میلیارد تومان از خزانه برداشت و بین خانواده ها تقسیم شد و هیچ چیزی برای تولید باقی نماند. 

 رئیس سازمان برنامه و بودجه  خاطرنشان کرد: ضمن اینکه قانون تصریح می کرد که 10 درصد افزایش قیمت ها به عنوان یارانه سلامت پرداخت شود که تا آن زمان این اتفاق هم نمی افتاد. 

 سخنگوی دولت ادامه داد: ما با مردم این میزان را مطرح کردیم و گفتیم که هر قدر در توان از دریافت یارانه انصراف دهند، به دولت کمک می کنند که بتواند به تولید کمک کند و یارانه سلامت اختصاص پیدا کند. 

انصراف 2 میلیون و 400 هزار نفر در سال 92 از دریافت یارانه 

وی  گفت: تا آن زمان دو میلیون و 400 هزار نفر انصراف دادند و به دولت کمک کردند که یارانه سلامت را بتواند پرداخت کند و الان بیماران در شهرها هفت تا هشت درصد و در روستاها سه و نیم تا چهار درصد هزینه های درمان را پرداخت می کنند. 

 معاون رئیس جمهور عنوان کرد: امسال در تبصره 14 بیان شد که یارانه افرادی که از کارکنان دولت هستند و حقوق آنها به طور متوسط بیشتر از 3 میلیون و افراد با مشاغل آزادی که دریافتی بیشتر از این میزان دارند را تا سه دهک حذف کند. 

نوبخت خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اینکه در گذشته یارانه بخشی از افراد پردرآمد حذف شده بود، تعداد افرادی که باید یارانه شان قطع شود کمتر است و دولت احتیاط زیادی دارد که یارانه افرادی را به اشتباه قطع نکند. 

هر ماه 1400 میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت یارانه برداشت می شود 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دولت در ماه 3 هزار و 400 میلیارد تومان یارانه پرداخت می کند، گفت: تقریبا حدود 2 هزار میلیارد تومان از محل افزایش هزینه ها و درآمدها تامین می شود و هر ماه یک هزار و 400 میلیارد تومان طبق خزانه از قانون برداشت می شود. 

دولت مقید است که یارانه مردم را قطع نکند 

سخنگوی دولت گفت: از آنجایی که بسیاری از افراد نیازمند این یارانه هستند، دولت خود را موظف می داند یارانه این افراد و افرادی که احراز نشده جزو افراد ثروتمند و بی نیاز هستند را پرداخت کند. 

 وی بیان کرد: دولت با همه نیاز به منابع هدفمندی یارانه ها، مقید است که یارانه مردم را قطع نکند به همین دلیل همچنان ما امسال هم به پرداخت یارانه های نقدی اقدام می کنیم. 

معاون رئیس جمهور ادامه داد: همچنین غیر از پرداخت یارانه نقدی، ما هر فصل یک سبد غذایی به افراد زیرپوشش و افراد خاص به صورت غیر نقدی می پردازیم که هر فصل نزدیک به 160 تا 170 میلیارد تومان است. 

نوبخت با اشاره به اینکه فصل قبل در ماه مبارک رمضان این کالا پرداخت شد و این فصل هم تا پایان این ماه انجام می شود، گفت: یارانه درمان را هم ما همچنان پرداخت می کنیم تا به درد و رنج آنها بحث تامین منابع مالی اضافه نشود. 

امسال 4 هزار میلیارد تومان یارانه سلامت پرداخت می شود 

 رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: امسال امیدواریم علاوه بر یارانه نقدی بتوانیم 4 هزار میلیارد تومان یارانه سلامت پرداخت کنیم و همچنین بتوانیم به تولید و صادرات کشور در توانمان کمک کنیم. 

سخنگوی دولت در ارتباط با حمایت از استان هایی که در زمینه ارائه خدمات مختلف از جمله خدمات سلامت به سایر استانها هم فعالیت دارند، گفت: در ارتباط با اینکه نسبت به شاخص هایی که بر آن پایه اعتبارات ملی بین استانها تقسیم می شود، در زمینه استان یزد به دلیل ویژگی ها و شرایط خاصی دارد، باید تجدید نظر صورت گیرد. 

 وی  افزود: مقرر شد قبل از تدوین بودجه سال 96 که الان در حال تهیه و تدوین آن هستیم و بخشنامه بودجه روز دوشنبه در شورای اقتصاد تصویب شد، با استاندار و همکارانمان در سازمان برنامه و بودجه استان و کشور، یک مرتبه دیگر شاخص ها را بررسی کرده و اعتبارات بهتری را برای استان در نظر بگیریم. 

پرداخت کسورات  بازنشستگی  در زمان محاسبه پاداش و حقوق بازنشستگی   

 معاون رئیس جمهور گفت: قانون این تکلیف را می کند که هر کسی که از آنها از اضافه کاریشان در دوران اشتغال کسورات بازنشستگی کسر شد، در زمان محاسبه پاداش و حقوق بازنشستگی، آن مقدار مورد لحاظ قرار گیرد. 

 نوبخت در ارتباط با در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: در ارتباط با سیاست دولت برای شتاب بخشی به اقتصاد، اعمال دو سیاست پولی و مالی است. 

 رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اینکه اقتصاد کشور سرعت بیشتری داشته باشد، از سیاستهای پولی قرار شد با اعطای 16 هزار میلیارد تومان به هفت هزار واحد بتوانیم نسبت به فعال کردن واحدهای تولیدی یا واحدهای تولیدی که تا 80 درصد پیشرفت فیزیکیشان انجام شده اقدام کنیم.

  ایجاد 150 هزار فرصت شغلی جدید در کشور 

سخنگوی دولت گفت: همچنین واحدهایی که فعال هستند ولی با تمام ظرفیت خود فعالیت ندارند هم شامل دریافت این تسهیلات می شوند که با فعال شدن این واحدها هم تولید و هم اشتغال تحرک پیدا می کند و پیش بینی ما این است که 150 هزار فرصت شغلی جدید به وسیله این اقدام ایجاد می شود. 

 وی گفت: از 7500 واحدی که در این زمینه مشخص شده اند، بیش از 3000 واحد تسهیلات خود را دریافت کرده اند و اقدامات لازم در زمینه فعال شدن آنها آغاز شده است. 

معاون رئیس جمهور افزود: پیش بینی ما این است که ان شاالله بتوانیم تا ماه آینده به این هفت هزار و 500 واحد تسهیلاتی که لازم دارند را پرداخت کنیم. 

نوبخت افزود: سیاست دولت در بخش سیاست های مالی این است که 37 هزار میلیارد تومان در زمینه طرح های تولیدی و عمرانی دولت اختصاص دهد تا این طرح ها فعال شوند. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سفر رئیس جمهور به استان یزد حدود یک هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که از بودجه عمومی برای طرح های مشخص این استان هزینه شود. 

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال مبنی بر عدم توازن بین درآمد استان و اعتبارات اختصاص یافته به این استان، بیان کرد: این نکته دیروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت مطرح شد و بیان شد که مالیاتهای یزد به نسبت استانهای دیگر بالاست ولی دریافتی های دیگر پایین است. 

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه مقرر شد که دوشنبه دو هفته آینده ساعت 6 صبح نشستی با استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه، فعالان اقتصادی و مجمع نمایندگان استان یزد و رئیس سازمان مالیاتی کشور برگزار شود و پس از بررسیها بر این اساس برنامه بودجه سال 96 انجام شود. 

 امسال 100 درصد اعتبارات مربوط به یارانه مطبوعات پرداخت می شود 

 معاون رئیس جمهور در ارتباط با حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه، گفت: صد در صد اعتبارات مربوط به یارانه مطبوعات را امسال سازمان برنامه و بودجه از سوی دولت پرداخت می کند و این برنامه غیر قابل بازگشتی است که برای رسانه ها خواهیم داشت. 

نوبخت گفت: در ارتباط با کارگروه تسهیل اختیارات کافی به استانداران که نمایندگان عالی دولت هستند داده شده و ما مصمم هستیم که برای توزیع 16 هزار میلیارد تومان بین 7500 واحد فاز دوم این کار را هم آغاز کنیم که استانداران از طریق اداره ستاد تسهیلات اقدامات لازم را انجام می دهند. 

تمام وزرا و کابینه دولت در راستای اجرای منویات رئیس جمهور حرکت می کنند 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ارتباط با شایعه عدم همراهی وزرا با رئیس جمهور، گفت: نهایت تلاش از سوی همه وزرا صورت می گیرد که منویات رئیس جمهور را اجرا کنند به همین دلیل این خبر صحت ندارد. 

اجازه مجلس برای انتشار 40 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه برای رونق در اقتصاد 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در ارتباط با اینکه چه میزان از مجوز مجلس در ارتباط با تزریق 40هزار میلیارد تومان به تولید و طرح های عمرانی و میزان اختصاص به استان یزد از این مبلغ اظهار داشت: مجلس اجازه برداشت 40 هزار میلیارد تومان از خزانه را به ما نداده چرا که هرچه در خزانه هست در بودجه امسال اجازه برداشت داریم. 

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به ما اجازه داده اند که در حد 40 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه بتوانیم منتشر کنیم و از 1000 هزار میلیارد تومان نقدینگی که در اقتصاد وجود دارد و در راستای تولید استفاده نمی شود، ما بتوانیم هرچند سود می دهیم این پول را در راستای تولید استفاده کنیم. 

نوبخت گفت: البته این بخش مربوط به تولید نیست، تولید یک سیاست دیگری دارد و این بخش مربوط به طرح های عمرانی بازپرداخت مطالبات پیمانکاران و حتی گندم کاران است و کسانی که از دولت مطالبه دارند می توانند از این اسناد استفاده کنند. 

 رفع بدهی دولت به بانک ها زمینه پرداخت تسهیلات به تولید را فراهم می کند 

رئیس سازمان مدیریت تصریح کرد: در ارتباط با اینکه ما برای استان یزد چقدر در نظر گرفتیم در سیاست های پولی قرار می گیرد و 40 هزار میلیارد تومان مربوط به سیاست های مالی است که از بازار سرمایه پول جذب می کند. 

سخنگوی دولت ادامه داد: در ارتباط با بازار پول ما از طریق کمک به رفع بدهی دولت به بانک ها این امکان را ایجاد می کنیم که بانکها تسهیلات بدهند، چرا که بانکها برای ارائه تسهیلات به بانک ها یا باید از سرمایه شان یا از محل کسانی که سپرده گذاری کرده اند پرداخت کنند. 

وی با اشاره به اینکه بانک ها الان با دو مشکل ناکافی بودن سرمایه و پرداخت سپرده های موجود مردم به افرادی که هنوز باز نگردانده اند مواجه هستند، گفت: به این دلیل بانک الان پولی ندارد که به تولید کنندگان بپردازد به همین جهت دولت با اجازه مجلس توانست برای رفع این بدهی به بانک ها اقدام کند. 

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: با این مصوبه دست بانک ها باز شد که بتوانند تسهیلات جدید به تولیدکنندگان پرداخت کنند و قرار است این اقدام را هم انجام دهند. 

نوبخت گفت: در این بخش حداقل 700 میلیارد تومان از این اوراقی که از بازار سرمایه و در سیاست های مالی تامین می شود مربوط به استان یزد است و تقریبا همین مقدار از طریق سیاست های پولی و از طریق نظام بانکی دارد که می تواند آن را فعال کند که البته این میزان با توجه به اختیاراتی که استاندار دارد می تواند تعدیل کرده و ان شاالله استان یزد به نحو شایسته ای برخوردار شود.

  13 مدیر با حقوقهای نجومی برکنار شدند 

رئیس سازمان مدیریت  در پاسخ به دیگر سئوال خبرنگار تسینم مبنی بر اقدامات دولت در زمینه مقابله با حقوق های نجومی، تعداد مدیران برکنار شده و سقف حقوق مشخص شده برای مدیران گفت: راجع به حقوق های ناعادلانه ای که تعدادی از مدیران بنگاه های اقتصادی وابسته به دولت گرفتند ما سریعا بررسی کردیم که چرا این اتفاق افتاده است. 

سخنگوی دولت  عنوان کرد: با بررسی ها متوجه شدیم که در طول سال های مختلف بعضی از بنگاه ها و دستگاه ها توانستند خودشان را از قانون جامع مدیریت خدمات کشوری که یک نظام پرداخت را تعریف می کرد خارج کنند و چون خارج شدند یک نظام پرداخت دیگری در اختیار آنها قرار گرفت. 

 وی افزود: ما همه آن کسانی را که در این بخش بودند، آنهایی که شناسایی شدند را همانطور که اعلام شد تا الان 13 نفر از این مدیران برکنار شدند و اقدامی که مهمتر لازم بود ما انجام دهیم این بود که دیگر این چنین موضوعی اتفاق نیفتد. 

 سقف دریافتی مدیران در کشور 10 میلیون تومان شد 

 

معاون رئیس جمهور ادامه داد: به همین جهت شورای حقوق و دستمزد مصوبه ای اعلام کرد که تمامی مقامات سیاسی، چه آن کسانی که مشمول قانون خدمات مدیریت کشوری بودند و چه آن کسانی که نبودند، همه اینها که نامهای آنها برشماری شد، هیچ کس تحت هیچ شرایطی دریافتی از تمام محل های مختلف نباید بیشتر از 10 میلیون داشته باشد و حتما باید زیر این مبلغ باشد.

 نوبخت گفت: ممکن بود که قبلا شخصی حقوقی به این اندازه داشت اما از مزایای دیگری استفاده می کرد که دریافتی وی را بالا می برد، گفته شد که هیچ دریافتی از هیچ محلی نمی تواند غیر از این قانون باشد و هرچه هم هست باید زیر 10 میلیون باشد. 

هیچ مدیری بالاتر از 10 میلیون تومان تحت هر عنوانی نمی تواند دریافت کند  رئیس سازمان مدیریت ادامه داد: بنگاه هایی هم که جزو موارد خاص هستند و قبلا آزاد بودند که بدون سقف عمل کنند، برای آنها هم حداکثر تا سه برابر سقفی که در این مصوبه اعلام شده در نظر گرفته شده  بنابراین هیچ کسی دریافت کننده حقوق در نظام اداری و حتی بنگاه های مرتبط با دولت و نهادهای پولی نیست که خودش را از این موضوع مستثنی بداند. 

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت از هیچ مدیر متخلفی حمایت نمی کند، بیان کرد: دولت نسبت به این اقدامی که هرچند با برخی مجوزها صورت گرفت، این کار را ناعادلانه می دانست، در پیشگاه مردم بسیار شرمنده شد، عذرخواهی، آن تعداد را از کار خود برکنار و برای دریافتی ها سقف معین کرد. 

وی با تاکید بر اینکه مدیرانی که تخلف نکرده اند با این پرداخت های کلان و ناعادلانه مخالفت می کنند، تاکید کرد: ما می دانیم عموم کارکنان ما الان در چه رنج حقوقی هستند و آیا وجدان یک مدیر آن هم در چارچوب مربوط به نظام اداری یا حتی بنگاه های اقتصادی وابسته به دولت اجازه می دهد که چنین نابرابری وجود داشته باشد؟ به همین جهت دولت به شدت در این رابطه حرکت می کند. 

امیدواریم انتشار اخبار کذب در فضای مجازی پایان یابد 

 معاون رئیس جمهور  در پاسخ به یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا صحت دارد که در برنامه ششم پاداش پایان کار کارمندان از 30 روز به 10 روز کاهش پیدا کرده، گفت: این خبر از پایه نادرست است و متاسفانه در شبکه های اجتماعی این چنین اخباری منتشر می شود. 

 نوبخت با اشاره به اینکه باید از انتشار اخبار دروغ دوری کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در فضای مجازی بعضا خبرهای دروغی منتشر می شود و زمانی که یک خبر دروغ در این فضا منتشر می شود، جمع کردن آن کار دشواری است. 

 رئیس سازمان مدیریت اظهار امیدواری کرد که روزی زمینه سالم شدن فضای مجازی فراهم شود که دیگر شاهد انتشار اخبار و شایعات کذب و دروغ در این فضا نباشیم. 

 وی در ارتباط با آمایش سرزمینی اظهار داشت: آمایش سرزمینی نشان می دهد که بر اساس آمادگی هر سرزمین ما بتوانیم چه اعتباراتی برای آن سرزمین در نظر بگیریم و در چه عرصه و رشته ای سرمایه گذاری کنیم. 

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در استان یزد باید در عرصه هایی از جمله صنعت و گردشگری سرمایه گذاری صورت گیرد، گفت: خوشبختانه این امکان فراهم شد که هر استان بر اساس قابلیت ها و توانمندیهای خودش از ظرفیت های علمی و نیروی خود استفاده کرده و برنامه توسعه ششم خودش را در استان تهیه کند. 

 وی گفت: اگر قرار است به موضوع اشتغال توجه کنیم یک بخش آن از طریق فعال شدن واحدهای تولیدی است که زمینه افزایش فرصت های شغلی را هم در جامعه فراهم می کند. 

معاون رئیس جمهور گفت: از طرف دیگر موضوع مهم بحث بازار تقاضا است، اگر بازار برای تولیدات ما وجود نداشته باشد یا اینکه بازار به وسیله کالاهای خارجی پر شده باشد، کالای واحدهای تولیدی خودمان در انبارها باقی می ماند و باز مشکلات ایجاد می شود. 

 نوبخت تصریح کرد: دولت علاوه بر اینکه روند اعطای تسهیلات را ادامه می دهد، مراقبت می کند که میزان واردات کنترل شده باشد به گونه ای که الان میزان واردات حتی نسبت به سال گذشته به شدت تقلیل پیدا کرده و نخستین بار است که صادرات غیر نفتی ما از واردات فزونی گرفته است. 

در سه ماهه اول بیش از یک میلیارد دلار تراز بازرگانی مثبت داشتیم 

 رئیس سازمان مدیریت تاکید کرد: ما در سه ماهه اول بیش از یک میلیارد دلار تراز بازرگانی مثبت داشتیم یعنی صادرات ما افزون بر واردات شده است و به دنبال کاهش واردات هستیم. 

 سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اگر واردات مربوط به کالاهایی است که تولید آن اصلا در کشور وجود ندارد آن بحث دیگری است ولی وقتی چیزی را در داخل کشور تولید می شود و یا در شرف تولید است باید واردات کاهش یابد. 

وی افزود: علاوه بر این باید جلوی قاچاق را هم بگیریم، در این زمینه هم از سوی دولت این اقدام به صورت جدی در حال انجام است چرا که همه تلاش دولت این است که با فراهم کردن فرصتهای شغلی جدید، جوانانی که تحصیل کرده اند این امکان را داشته باشند که در عرصه اقتصاد کشور مشارکت داشته باشند. 

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در ارتباط با موضوع انتقال آب به یزد، این موضوع هم در مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد دیده شده و هم در سیاستهای دولت است که ما بتوانیم با همکاری بخش غیر دولتی به جهت حجم قابل توجه سرمایه مورد نیاز، بتوانیم انتقال آب به یزد را انجام دهیم. 

 دولت تضمین قانونی خرید آب انتقالی به یزد را به سرمایه گذاران می دهد 

 نوبخت عنوان کرد: دولت باید تضامین مربوط به سرمایه گذاران بخش غیر دولتی بدهد و بگوید شما که تلاش می کنید آب را با زحمت فراوان به یزد می آورید، ما این آب را از شما خریداری می کنیم. 

رئیس سازمان مدیریت خاطرنشان کرد: از این جهت دولت این آمادگی را اعلام کرد و امروز هم در جلسه استانداری که با مجمع نمایندگان داشتیم همین بحث بود و بار دیگر اعلام شد که دولت تضامین قانونی لازم را برای این کار می دهد که بتوانیم انجام دهیم. 

سخنگوی دولت تصریح کرد: در جلساتی که با مسئولان استان یزد داشتیم و موضوعات مختلف استان یزد را بررسی می کردیم، یکی از مهمترین موضوعات همین بحث آب بود.

  معاون رئیس جمهور استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه، مجمع نمایندگان استان یزد، وزیر نیرو و همچنین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شود و همه ابعاد انتقال آب به یزد را بررسی کنیم و انشاالله جمع بندی تصمیمات نهایی که در سازمان انجام می شود را استاندار یزد به اطلاع مردم برساند. 

نوبخت در ارتباط با ناعدالتی در دریافت وام بین کارمندان ادارات مختلف، گفت: خوشبختانه برای اینکه هرگونه نابرابری در دریافت امتیازات رفع شود، در این رابطه ضوابط جدید گذاشته شده که جایگزین روشهای قبلی می شود. 

رئیس سازمان مدیریت در ارتباط با تیم رسانه  ای دولت گفت: سیاست رسانه ای دولت این است که همه سوالاتی که در اذهان عمومی وجود دارد و تمامی اقداماتی که دولت انجام می دهد و تصمیماتی که می گیرد به درستی به اطلاع مردم رسانده شود. 

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: به همین دلیل دو سازوکار طراحی شد، یکی اینکه تمامی تصمیمات و مصوبات رسمی دولت که اتخاذ می شود از طریق سخنگوی دولت از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رسانده شود و به همین جهت سه شنبه های هر هفته نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار می شود. 

 وی خاطرنشان کرد: یک بخش دیگری هست که اذهان نیاز به تنویر و روشن شدن دارند، در این بخش این که در هر وزراتخانه ای چه اتفاقی افتاده، سخنگوی همان وزارتخانه باید به توضیح بپردازد. 

روابط عمومی وزارتخانه ها فعالانه تر عمل کنند 

 به گفته معاون رئیس جمهور، این موضوع وظیفه روابط عمومی وزارتخانه هاست که باید مطالب و سوالات مطرح شده را جمع آوری کرده، در اختیار سخنگوی خود قرار دهد که توضیحات لازم را به رسانه ها و مردم اعلام کند. 

نوبخت تصریح کرد: سوال اینجاست که چه مشکلی وجود دارد که نیروهای روابط عمومی وزارتخانه ها نتوانند مطالب مطرح شده در جامعه را جمع آوری و پاسخ آن را با استفاده از کارشناسان دستگاه های خود آماده کنند و در اختیار سخنگوی خود قرار دهند تا به اطلاع مردم برسد؟ 

 رئیس سازمان مدیریت ادامه داد: در ساختار تشکیلاتی این که آیا مسئول روابط عمومی مدیرکل باشد یا در سطح معاون وزیر دو بحث متفاوت است و تاثیری در این ماموریت ندارد، از این جهت روابط عمومی های ما فعالانه تر و سخنگوی هر یک از وزارتخانه های ما موثرتر عمل کنند تا ان شاالله آنچه که مد نظر ریاست جمهوری در زمینه اطلاع رسانی است محقق شود. 

 سخنگوی دولت با بیان این مطلب که مالیات بر ارزش افزوده خاص بر صنعت نیست و یک مالیات عمومی است که در همه دنیا پرداخت می شود، گفت: در کشورهای صنعتی که بر پایه تولید صنعت عمل می کنند، برای اینکه دریافت مالیات مشخص شود، سهم مالیات از کل تولید ناخالص داخلی محاسبه می شود. 

مالیات برارزش افزوده نمی تواند به عنوان مانع رشد صنعت در کشور تلقی شود  وی عنوان کرد: در کشورهای صنعتی این رقم بین 30 تا 40 درصد و در کشورهای در حال توسعه بین 20 تا 30 درصد است و در کشور ما الان چیزی حدود شش درصد است و مالیات بر ارزش افزوده که در تمام دنیا رایج است و ما چند سال اخیر شروع کردیم، نمی تواند به عنوان مانع رشد صنعت تلقی شود. 

معاون رئیس جمهور به وضعیت اقتصادی در سال 92 اشاره کرد و گفت: در شهریور سال 92 که دولت یازدهم شروع به کار کرد، تورم بالای 40 درصد و رشد اقتصادی که مهمترین شاخص بیان وضعیت اقتصادی است، منفی 6 و هشت دهم درصد بود. 

 نوبخت با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران، خاطرنشان کرد: دلیل اینکه ما تحریم شده بودیم این بود که آژآنس بین المللی اتمی اعلام کرده بود که فعالیتهای ایران صلح آمیز نیست و ما فعالیتهای نظامی انجام می دهیم اما با مذاکراتی که صورت گرفت، آژآنس رسما اعلام کرد ما بررسی کردیم و فعالیتهای ایران در عرصه انرژی هسته ای نظامی نیست. 

 رئیس سازمان مدیریت گفت: به همین جهت همه قطعنامه ها لغو شدند و آنهایی که ما را تحریم کرده بودند و صادرات ما را از بیش از دو و نیم میلیون صادارت به سطح یک میلیون آورده و لایحه آماده کرده بودند که 20 درصد به 20 درصد این صادرات را کم کنند تا به صفر برسد، این محدودیتها را برداشتند و امروز میزان صادرات ما تابع هیچ یک از آن محدودیتها نیست. 

 سخنگوی دولت گفت: ما الان دو میلیون و 568 هزار بشکه صادر می کنیم و برابر آن را دریافت و تبدیل به ریال می کنیم و حقوق و دستمزد را پرداخت کرده و فعالیتهای اقتصادی و تجاری در کشور انجام می دهیم.  


منبع: تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x