سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
برای ایلامی هایی که فرصت سفر ندارند و به دنبال مکانی برای استراحت در روز پایانی هفته هستند ، چغاسبز واژه ای نام آشناست.تفریح گاهی که هم سرسبز است و هم مکان مناسبی برای پرنده نگری است و اگر خوش شانس باشید ، می توانید پرندگان کمیابی که تا بحال ندیده اید را
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گشت و گذار نیم روزه در اطراف ایلام

برای ایلامی هایی که فرصت سفر ندارند و به دنبال مکانی برای استراحت در روز پایانی هفته هستند ، چغاسبز واژه ای نام آشناست.تفریح گاهی که هم سرسبز است و هم مکان مناسبی برای پرنده نگری است و اگر خوش شانس باشید ، می توانید پرندگان کمیابی که تا بحال ندیده اید را در آن مشاهده کنید.

به کوشش محسن سعادتی- بخش گردشگری تبیان
پارک جنگلی، چغاسبز،

پارک جنگلی چغاسبز یکی از فضاهای زیبا و دلنشین ایلام می‌باشد و شرایط طبیعی مناسبی را جهت گذران اوقات فراغت فراهم آورده است.در این جنگل انبوه ، انواع درختان میوه و گونه‌های گیاهی دیده می‌شود. این پارک جنگلی همچنین زیستگاه پرندگان کمیاب و زیبایی همچون بوتیمار می‌باشد. در مجاورت این پارک جنگلی نیز محل دائمی نمایشگاه‌ها و یک شهر بازی با تأسیسات مربوطه احداث شده است.
این پارک با مساحت ۴۱۷۰هکتار، جنگلی طبیعی و بسیار بااهمیت و زیبا در کنار شهر ایلام به وجود آورده که در بخش قابل ملاحظه ای از آن، عملیات احیایی از قبیل جنگل کاری و بذرکاری صورت گرفته و از نادر پارک‌های جنگلی کشور است. در میان این جنگل انبوه که از درختان بلوط ، پسته ، زالزالک و انواع گونه‌های گیاهی پوشیده شده است ، درختانی همچون کاج و سرو ، اقاقیا، ارجن ، بادام کوهی و گردو کاشته شده است.

پارک جنگلی، چغاسبز،

چغا سبز ، فضای سبز طبیعی کم نظیری برای شهر بوده وکنترل کننده طبیعی تخریب و تجاوزات پیرامون شهر است. فضای این پارک از شرق به غرب به بزرگراه امام حسین (ع) و فرودگاه و از جنوب به دره «دَزوَن» ، کوه «چاله سیه» و «هرقوتگه» منتهی می‌شود.

پارک جنگلی، چغاسبز،

در دو کیلومتری این دره ییلاقی و در طول مسیر جاده اصلی ایلام به دره شهر ، جنگل انبوه و زیبای «مله پنجاو»  زیبایی خاصی به این مجموعه بخشیده است . این پارک از افتخارات استان و شهر ایلام است و خود می‌تواند یکی از محورهای توسعه استان در جذب توریسم و اکوتوریسم باشد و ارزش‌های زیست محیطی خود را هم برای منطقه حفظ کند.
درختان گردو ، انواع میوه‌ها ، چندین روستا در مسیر ییلاقی دره با مردمانی فعال و مهربان ، سرچشمه‌های خروشان چشمه ساران متعدد ، نزدیک بودن این دره ییلاقی با تفریح گاه جنگلی «گاوز» و مزارع متنوع آن باعث نشاط و علاقه در بازدید کنندگان از محل می‌گردد.

پارک جنگلی، چغاسبز،


منابع:تیشینه، همگردی، سیری در ایران، ایلام بیدار

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین