سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نفس لوامه از پیامبران درون انسان است که دوری از رذائل و جهت دهی به خوبی ها را در درون انسان انجام می دهد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تکرار گناه، نفس لوامه را از بین می برد

نفس لوامه از پیامبران درون انسان است که دوری از رذائل و جهت دهی به خوبی ها را در درون انسان انجام می دهد

نفس لوامه

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری شبستان از اصفهان، آیت الله العمظی حسین مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق این هفته در محل مسجد حکیم اصفهان اظهارداشت: نفس لوامه از پیامبران درون انسان است که دوری از رذائل و جهت دهی به خوبی ها را در درون انسان انجام می دهد.

وی افزود: انسان عاقل همواره از نفس لوامه پیروی می کند و با این کار مسیر فعالیت نفس اماره را می بندد و موجب سعادت خود می شود.

آیت الله مظاهری با بیان اینکه نباید از نفس اماره پیروی کرد، تصریح کرد: نفس لوامه در مواقع گناه با سرزنش انسان زمینه توبه و عدم تکرار را فراهم می کند اما اگر انسان از نفس اماره پیروی زیادی داشته باشد به حدیکه گناهانش را تکرار کند آنگاه این تکرار گناه توسط انسان، کارکرد نفس لوامه را از بین می برد.

 

نفس لوامه در مواقع گناه با سرزنش انسان زمینه توبه و عدم تکرار را فراهم می کند اما اگر انسان از نفس اماره پیروی زیادی داشته باشد به حدیکه گناهانش را تکرار کند آنگاه این تکرار گناه توسط انسان، کارکرد نفس لوامه را از بین می برد.

وی ادامه داد: عدم فعالیت نفس لوامه در انسان موجب شکست انسان خواهد شد و آنگاه گناه برای افراد دوست داشتنی می شود و انگاه انسان سقوط می کند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: خداوند برای سعادت انسان پیش بینی پیامبرانی در درون انسان و در سطح جامعه کرده و این انسان است که باید از این ظرفیت ها استفاده کند.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین