تبیان، دستیار زندگی
معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر فراخوان همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» را منتشر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یک همایش برای آجر و آجرکاری

معماران برای بهمن ماه آماده باشند

معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر فراخوان همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» را منتشر کرد.

بخش هنری تبیان
همایش معماری

همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» بهمن ماه امسال برگزار می شود. فرهنگستان هنر با همکاری سایر نهادهای فرهنگی و هنری، در تلاش است با برگزاری همایش  «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایرانی»، علاوه بر جمع آوری مستندات تاریخی، بستری مناسب  برای شکوفایی این هنر ایرانی  - اسلامی فراهم نماید.

این همایش با محورهای «پیشینه تاریخی آجر (پیش و پس از اسلام)»، «تکنیک  ها و روش های آجر و آجرکاری»، «روش ها و فنون تولید آجر در گذشته و حال»، «انواع و اقسام آجر»، «قابلیت ها و کاربرد آجر در معماری ایران»، «آجر و آجر کاری در معماری معاصر ایران»، «برداشت ها و گرایش های نوین از آجر در هنر و معماری ایران»، «نظم و هندسه در چیدمان آجر»، «آجر و محیط زیست»، «کتیبه ها و کتیبه های آجری»، «استادکاران و هنرمندان آجرکار و آجر تراش» در بهمن ماه امسال برگزار می شود.

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات 2 آذر ماه 1395 و مهلت ارسال اصل مقالات 2 دی ماه 1395 از سوی دبیرخانه این همایش اعلام شده است. دبیری علمی این همایش را مهدی مکی نژاد، عضو هیئت علمی و عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر برعهده دارد.

همایش «آجر و آجرکاری در هنر و معماری ایران» 25 بهمن 1395 برگزار خواهد شد. از علاقه مندان دعوت می شود، مقالات خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، پایین تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552 ارسال یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66499772 تماس بگیرند.


منبع: ایلنا