تبیان، دستیار زندگی

اگر ملکی ندارد حداقل شغلی داشته باشد!

اینکه دقیقا فردی را پیدا کنیم که با معیارها و ملاک هایمان دقیقا همسان باشد بسیار حالت خوب و ایده آلی است اما کمتر پیش می آید فردی را کاملا مطابق با تمام معیار ها و یا فانتزی هایمان بیابیم !!
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 اگر ملکی ندارد حداقل شاغل باشد

این روزها از میان جوانانی که به دنبال یافتن فردی متناسب برای ازدواجشان هستند کمتر دیده می شود فردی به دنبال نیمه مکمل حقیقی خود باشد؛  با بررسی خواسته های برخی افراد تنها این نکته به ذهن می رسد که این گروه از دوستان به دنبال فردی هستند که تمام! کمبودها و نداشته هایشان را تکمیل کند نه بخشی از آن ها را، چندی پیش در حال بررسی پرونده ای بودیم که آقایی در قسمت خواسته‌هایشان ذکر کرده بودند به دنبال فردی هستند که اگر خانم ملکی برای زندگی ندارد پس حداقل شغلی داشته باشد تا بتوانیم برای شروع زندگی مشترک روی آن حساب کنیم!

اینکه افراد فارغ از نوع جنسیت، همه‌ی نداشته‌هایشان را در فرد دیگری جستجو کنند مساله مهم و عامل اصلی سرگردانی اکثر جوانان طالب ازدواج است؛

و یا آقایی با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم به دنبال همسر پزشک بودند؛ در برخورد با این موارد ابتدا گمان می‌کنیم که جدیتی در این خواسته‌ها نداشته‌اند اما بعد از پیگیری و پرس و جو متوجه می شویم که قطع به یقین چنین تقاضایی از  سوی متقاضی مطرح است که  البته در این حالت هیچگاه نمی‌توانیم فردی را به وی معرفی کنیم؛

اینکه افراد فارغ از نوع جنسیت،‌ همه ی نداشته هایشان را در فرد دیگری جستجو کنند مساله مهم و عامل اصلی سرگردانی اکثر جوانان طالب ازدواج است؛ آقایی که به دنبال همسر شاغل است ولی درک درستی از معایب همسر شاغل ندارد و حتی تاکید بر نوع خاصی از شغل می کند و معرفی های خود را منوط به شاغل بودن خانم در  ارگان خاصی می کند آیا براستی این ذهنیت را در فرد ایجاد نمی کند که به دنبال حساب بانکی است و نه به دنبال  همسری برای تکامل؟! 

گاهی برای حفظ تعادل زندگی لازم است همزمان دو فرد با یکدیگر به تفاهم رسیده و عهده دار تامین مخارج زندگی شوند اما اینکه چنین موردی جزء تاکیدات و آیتم های انتخابی افراد شود نه تنها شرایط امر معرفی را سخت و دامنه ی  انتخاب ها را محدود می کند بلکه مخالف ارزش های مورد پذیرش جامعه ماست؛ و نکته قابل توجهی که از سوی  اکثریت بانوان شاغل مطرح می شود این است که حاضر به پذیرش فردی که تاکید بر شاغل بودن همسر دارند نمی باشند و دوست دارند که این امر بر عهده خودشان گذاشته شود که بعد از ازدواج شاغل بمانند یا خانه دار باشند.  

 

پی نوشت؛ درد دل یک خانم متاهل و شاغل:

شوهر من هم مثل خیلی از مردها به آسایش و آرایش علاقه دارد، او هم دوست دارد وقتی شب به خانه می آید همه چیز  آماده و مرتب باشد. اما من و او معمولاً همزمان به خانه می رسیم و فرصت و توان لازم برای پرداختن به خود را ندارم؛ تا چشم باز می کنم آخر هفته به اول هفته می رسد و هر روز بیش از روز قبل از شادابی من کاسته می شود و همین مساله باعث ایجاد شکاف عاطفی بین من همسرم شده است ...

همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است.
بخش همسان گزینی تبیان