تبیان، دستیار زندگی
اداره غذا و دارو (FDA* ) اخطاریه جدیدی صادر كرد، مبنی بر اینكه مكمل های غذایی به نام ( سوزاننده چربی های بدن) را مصرف نكنید، زیرا این مكمل ها، حاوی هورمون تیروئیدی به نامTriac ( تریاك) هستند. این مكمل ها درباشگاه های ورزشی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هشدار FDA در مورد TRIACاداره غذا و دارو (FDA* ) اخطاریه جدیدی صادر كرد، مبنی بر اینكه مكمل های غذایی به نام ( سوزاننده چربی های بدن) را مصرف نكنید، زیرا این مكمل ها، حاوی هورمون تیروئیدی به نامTriac ( تریاك) هستند.

این مكمل ها درباشگاه های ورزشی، اغذیه فروشی ها و از طریق اینترنت به فروخته می شود.

البته این مطلب صحیح است كه مصرف تیروئید، زمانی كه به آن نیازی نیست، می تواند باعث كاهش وزن شود، اما این نكته نیز قابل ذكر است كه مصرف آن، بیش از مقدار طبیعی كه بدن تولید می كند، باعث پوكی استخوان، حملات و سكته های قلبی، افزایش فشار خون، لخته شدن خون و ضربان نامنظم قلبی می شود.

اغلب موادی كه برای كاهش وزن به كار می روند، ناسالم یا بی تأثیر هستند. هنوزهم بیشترافراد، به دنبال راهی آسان برای آب كردن چربی های بدن وعضله سازی هستند و پول خود را صرف این كار می كنند ، در صورتی كه باید بیشتر ورزش كنند و رژیم غذایی متعادل و مناسبی را رعایت كنند.

در قسمت پائین،  آگهی را كه در مورد Triac از طریق اینترنت منتشر شده، ارائه می دهیم كه در حقیقت نادرست و سود جویانه است:

«Triac یكی از جدیدترین تركیبات بدنسازی است كه فروش موفقیت آمیزی داشته است. این مواد قادر به انجام 2 كار هستند؛ یكی از بین بردن چربی های زائد بدن و دیگر ساخت عضله .Triac باعث می شود كه افراد بدن خود را به فرم دلخواه درآورند. تریاك تنها ماده ای است كه میزان متابولسیم ( سوخت و ساز) پایه را افزایش نمی دهد، اما سوخت و ساز در بافت ماهیچه ای را كاهش و در بافت چربی افزایش می دهد. در نتیجه باعث از بین رفتن چربی های بدن می شود، بدون اینكه عضلات از بین بروند و آسیبی ببینند. هزاران نفر ، تریاك را امتحان نكرده اند و اثرات خوب آن را نمی دانند. خیلی ها، آن را به همراهAdipokinetix مصرف می كنند زیرا این دو ماده اثر یكدیگر را تكمیل می كنند. »

این آگهی در مورد تریاك كاملاً نادرست است. امیدواریم شما هرگز آن را نخرید. یادآوری می كنیم این اخطار توسط FDA داده شده است و اگر شما این مواد را استفاده كنید، سلامتی خود  را به خطر می اندازید.

* Food and Drug Administration

كارشناس تغذیه تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.