تبیان، دستیار زندگی
کارمند شما در یک ماموریت مهم است و قبل از برگزاری جلسه با مشتری نیازمند استفاده از آموزش آنلاین است. حال تصور کنید که هیچ اینترنتی در نزدیکی او وجود نداشته و قابلیت دسترسی به اینترنت نیز برای شخص فراهم نیست....
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

5 مزیت ارائه محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود (1)

کارمند شما در یک ماموریت مهم است و قبل از برگزاری جلسه با مشتری نیازمند استفاده از آموزش آنلاین است. حال تصور کنید که هیچ  اینترنتی در نزدیکی او وجود نداشته و قابلیت دسترسی به اینترنت نیز برای شخص فراهم نیست.

این سناریو معمولا اتفاق می افتد، اما می توان با ارائه امکان مشاهده آفلاین و ارائه امکان دانلود برای فایل های آموزشی از آن اجتناب کرد. در این مقاله،  5 مزیت کلیدی توسعه محتوای آموزش آنلاین قابل دانلود برای مخاطبان شرکت های بزرگ را بررسی خواهیم نمود.

به نظر می رسد فراگیران مدرن به طور مداوم به اینترنت متصلند. چه از طریق لپ تاپ یا PC در خانه های خود و چه با  استفاده از دستگاه های تلفن همراه و از این راه اطلاعات همیشه در دسترس آنان است. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که کارمندان شرکت شما در ماموریت باشند و نتوانند به اینترنت برای به دست آوردن دانش مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند؟

با پیشرفت فناوری، سطح انتظارات نیز بالا رفته است. افراد می توانند در هر زمان و در هر مکان جغرافیایی که هستند با استفاده از دستگاه شخصی خود به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی داشته باشند - این موضوع به عنوان یک چالش در یادگیری آنلاین نیز مطرح می شود - در نتیجه بهتر است ارائه دهندگان محتوای آموزشی به صورت همزمان از استراتژی های آموزشی آفلاین و آنلاین استفاده کنند.

5 مزیت ارائه محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود (1)

برنامه های اجرایی آفلاین، فایل های PDF و محتوای آموزشی آنلاین با فرمت HTML5 باعث شده راحت و بدون هیچ زحمتی محتوای آموزشی را حتی به صورت آفلاین در اختیار داشته و آن ها را مشاهده کنیم. حتی اگر مودم فراگیر سازمانی کار نکند!

1. دسترسی مداوم به محتوای آموزشی آنلاین

طراحی و تجربه کاربردی برای توسعه و یادگیری کارکنان بسیار مهم است. همانطور که پیش از این بارها عنوان شد یکی از اصول اساسی طراحی برنامه های آموزش الکترونیک برای کارکنان و سفارشی ساختن برنامه برای افراد مختلف، دادن تجربه کاربردی به کارکنان است. تجربی بودن دوره آموزشی بر میزان تعامل کاربران با آموزش تاثیرگذار بوده و قابل لمس بودن آموزش را برای کاربران فراهم می کند.

همیشه و در هر نقطه ای دسترسی به Wi-Fi امکان پذیر نخواهد بود. دوره آموزشی آنلاین شما ممکن است پشتیبانی تلفن همراه داشته باشد، اما آیا فراگیران می توانند به محتوای آموزشی آنلاین وقتی اینترنت وجود ندارد دسترسی داشته باشند؟ اجراکننده های آفلاین و PDF ها به کارمندان قدرت دسترسی به محتوای آموزشی در هر جا و هر زمانی را به صورت آفلاین می دهد. آنها دیگر برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز، به مودم و روترها وابسته نیستند زیرا اطلاعات همانجا روی ابزار الکترونیکشان قرار دارد. آنها حتی می توانند وقتی ابزار الکترونیک آنها باتری ندارد یا قابل استفاده نیست این محتوا را پرینت بگیرند.

محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود موانعی که در مسیر فرآیند آموزش آنلاین وجود دارد را رفع می کند، دسترسی همیشگی به محتوا انتظاری است که این روزها تمامی شرکت کنندگان و متقاضیان آموزش های مجازی می خواهند که برآورده شود.

محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود موانعی که در مسیر فرآیند آموزش آنلاین وجود دارد را رفع می کند، دسترسی همیشگی به محتوا انتظاری است که این روزها تمامی شرکت کنندگان و متقاضیان آموزش های مجازی می خواهند که برآورده شود.

راه حل سریع: مطمئن شوید که فراگیران خود را با چگونگی دسترسی به محتوا در حالت آفلاین آشنا کرده اید خصوصا درباره چگونگی دانلود محتوا و برنامه کاربردی خاص مورد نیاز.

به عنوان مثال، لینک هایی برای اجرا کردن ویدئوهای آفلاین قرار داده اید یا برنامه خواندن فایل های PDF که آنها برای دیدن محتوای آموزشی به آنها نیاز دارند را در شکل های مختلف در اختیارشان قرار داده اید.

2. فراگیران می توانند با سرعت خودشان پیش بروند.

هر مخاطبی، تجربه و دانش خاص خود را دارد و با توجه به سرعت خود می تواند در دوره های آموزشی پیشرفت کند. آنهایی که از قبل دانشی را کسب کرده اند ممکن است زمان کمتری نیاز داشته باشند تا دوره شما را تمام کنند، در مقابل افرادی که با موضوع آشنایی کمتری دارند، آهسته تر پیش می روند تا بتوانند ایده ها را جذب کنند. محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود، فرصت درک هر بخش قبل از رفتن به بخش بعدی را به کاربران می دهد.

5 مزیت ارائه محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود (1)

آنها با همتایان آنلاین خود رقابت نمی کنند یا احساس کنار گذاشته شدن در تمرینات زمانی را نخواهند داشت. به این ترتیب، فراگیران زمان مورد نیاز را در اختیار خواهند داشت تا بیشترین دریافت را از تمرینات آموزشی داشته باشند.

اگر می خواهید فراگیران خود را در گیر فعالیت های اجتماعی بیشتری کنید، صفحات اجتماعی یا انجمن هایی را بسازید تا آنها بتوانند آنلاین یکدیگر را ملاقات کنند.

راه حل سریع: اگر می خواهید فراگیران خود را در گیر فعالیت های اجتماعی بیشتری کنید، صفحات اجتماعی یا انجمن هایی را بسازید تا آنها بتوانند آنلاین یکدیگر را ملاقات کنند. اولین باری که آنها محتوای آموزشی آفلاین را مشاهده کنند، این انتخاب را خواهند داشت تا به صورت آنلاین اقدام کنند و با همتایان خود همکاری نمایند. همچنین این کار به آنان اجازه خواهد داد تا ورودی و بازخورد ارزشمندی از سایر فراگیران آفلاین بگیرند.

مطالب مرتبط:

5 مزیت ارائه محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود (1)

5 مزیت ارائه محتوای آموزشی آنلاین قابل دانلود (2)

ادامه دارد...

منابع:
elearningindustry.com
offering-downloadable-online-training-co:ntent
Secure Online Training Experiences

بخش آموزش الکترونیک سایت تبیان
تهیه:سید خاموشی،تنظیم:نیلوفر یاقوتی