تبیان، دستیار زندگی
دومین همایش پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت کتاب آرایی در فرهنگ و تمدن اسلامی از سوی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دومین همایش هنر و تبلیغ برگزار می شود

دومین همایش پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت کتاب آرایی در فرهنگ و تمدن اسلامی از سوی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

بخش هنری تبیان
دومین همایش هنر و تبلیغ

این همایش، در دو بخش اصلی آثار پژوهشی و آثار تجسمی برگزار می شود. کتاب آرایی، فرهنگ و تمدن اسلامی، تصویرسازی در فقه شیعی، کتاب آرایی و ریخت شناسی گرافیک کتب دینی، معرفی و نقد کتاب های تخصصی در حوزه کتاب آرایی، کتاب آرایی در حوز   دین و چالش های میدانی و بررسی عنصر رنگ در کتاب آرایی، کتاب آرایی؛ نظریه های جدید و نظریه پردازی بوم گرا، کتاب آرایی؛ نقد و آسیب شناسی (تحلیل و نظریه پردازی)، کتاب آرایی و اقتضائات پیش رو محورهای اصلی آثار پژوهشی هستند.

هم چنین محورهای همایش آثار تجسمی عبارتند از: کتابت، تذهیب، تشعیر جلد سازی قرآن کریم، احیای تراث(کتاب آرایی در حوزه تراث اسلامی)، طرح جلد و صفحه آرایی کتب دینی، تصویرسازی، صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب های دینی در گروه های سنی کودک و نوجوان، طراحی حروف،  آثار تجربی(آثاری که هنرمندان با ذوق و خیال خود سامان داده، اما به چاپ نرسیده است)، بخش غیر رقابتی(خارج از مسابقه)، بخش ویژه(نکوداشت پیشکوستان خوشنویس، صحاف، نگارگر، گرافیست، تصویرگر، ناشر و مدیر تولید).

آخرین مهلت دریافت آثار 31 تیر ماه بوده است. 31 مرداد ماه زمان انتخاب و داوری آثار است و 25 شهریور ماه نمایشگاه آثار منتخب برگزار می شود.

همایش عصر چهارشنبه و صبح پنچ شنبه 7 و 8 مهر امسال و آئین اختتامیه و اهدای جوایز 8 مهر برگزار می شود.


منبع: تسنیم