تبیان، دستیار زندگی
جانوری عجیب که در زمستان می میرد و در بهار جان تازه ای می گیر ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شود

قورباغه چوبی با رفتارهای عجیب خود به عنوان شگفت انگیزترین قورباغه معرفی شده است. این قورباغه در فصل زمستان به مانند یک تکه چوب رفتار می کند

جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شود

جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شوددر میان گونه های مختلف حیوانی نمونه هایی نیز دیده می شوند که با الباقی متفاوت تر هستند و همین دلیل محبوبیت بیشتری یافته اند و شاید بیشتر هم شناخته شده باشند. یکی از این حیوانات قورباغه چوبی است. قورباغه چوبی نوع خاصی از این حیوان است که تحمل قابل توجهی نسبت به سرما دارد و در فصل زمستان به مانند یک تکه چوب رفتار می کند.
این قورباغه در طول زمستان یخ می زند و با رسیدن بهار یخش آب شده و دوباره زنده می شود.
جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شود
درطول این مدت نزدیک به 60 درصد از بدن این قورباغه ها یخ زده است. جالب است بدانید که وی نفس نمی کشد و حتی ضربان قلبش هم برای این مدت قطع می شود و به معنای واقعی می توان گفت که این قورباغه مرده است.

جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شودطبق تحقیقاتی که انجام شده است این قورباغه می تواند مدت زیادی را در دمای -9 تا -18 سپری کرده و بدون کمترین آسیب به بهار برسد. دانشمندان دلیل این حالت را پوست خاص این قورباغه اعلام کرده اند همچنین دمای انجماد سلول های این حیوان بسیار پایین تر از سرمای محیط است

جانوری که در زمستان می میرد و در بهار زنده می شود دانشمندان دلیل این حالت را پوست خاص این قورباغه اعلام کرده اند هم چنین دمای انجماد سلول های این حیوان بسیار پایین تر از سرمای محیط است. جالب است بدانید که این قورباغه در زمستان نفس نمی کشد و حتی ضربان قلبش هم برای این مدت قطع می شود و به معنای واقعی می توان گفت که این قورباغه مرده است.

koodak@tebyan.com

شهرزاد فراهانی-نیوز شرق
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.