تبیان، دستیار زندگی
مبارزه با گرانفروشی تحت نظر آقای وزیر کشور همچنان ادامه دارد و همه روزه اکیپ های مبارزه به اتفاق مامورین شهرداری و آگاهی و دانشجویان دانشکده شهربانی و فرمانداری نظامی بوسیله جیپ هایی که در اختیار دارند به نقاط مختلف شهر می روند و فروش اجناس را کنترل می نم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از هفته آینده گرانفروشان را شلاق خواهند زد

مبارزه با گرانفروشی تحت نظر آقای وزیر کشور همچنان ادامه دارد و همه روزه اکیپ های مبارزه به اتفاق مامورین شهرداری و آگاهی و دانشجویان دانشکده شهربانی و فرمانداری نظامی بوسیله جیپ هایی که در اختیار دارند به نقاط مختلف شهر می روند ....

بخش تاریخ ایران و جهان تبیان
از هفته آینده گرانفروشان را شلاق خواهند زد

12 اردیبهشت 1335

مبارزه با گرانفروشی تحت نظر آقای وزیر کشور همچنان ادامه دارد و همه روزه اکیپ های مبارزه به اتفاق مامورین شهرداری و آگاهی و دانشجویان دانشکده شهربانی و فرمانداری نظامی بوسیله جیپ هایی که در اختیار دارند به نقاط مختلف شهر می روند و فروش اجناس را کنترل می نمایند و چنانچه تخلفی مشاهده کنند به وسیله دستگاه بی سیم کولی که در اختیار دارند جریان را به مراکز اصلی که در اتاق آقای وزیر کشور و اتاق شهردار تهران و اداره غله و نان و اداره سرکلانتری نصب می باشد گزارش می دهند و بلافاصله دادگاه سیار به محل رفته و گرانفروش را فی المجلس جریمه می کند. مبارزه با گرانفروشی در این هفته به طور آزمایشی و با همکاری نمایندگان اصناف صورت می گیرد و طبق برنامه این اقدام از هفته آینده وارد مرحله شدت خواهد شد و متخلفین را در صورت اثبات جرم در انظار عمومی شلاق خواهند زد و در مرحله سوم مغازه آن ها تعطیل و به یکی از نقاط بدآب و هوا تبعید خواهند شد.

تشکیل هیئت منصفه

به منظور همکاری اصناف تهران با دولت در امر مبارزه با گرانفروشی طبق تقاضای اداره کل خواربار و اصناف از دو روز قبل تاکنون هیئتی بنام «هیئت منصفه» با شرکت نمایندگان اصناف لبنیات فروش، گوشت فروش، خواربارفروش و شیرینی فروش و یک نفر دیگر از طرف شورایعالی اصناف در شهرداری تهران تشکیل شد. تشکیل هیئت مزبور بدین جهت است که کسبه متخلف و گرانفروش را مامورین دولت جلب نموده و در حضور این هیئت محاکمه و جریمه می نمایند تا جریمه کسبه با نظر خود کسبه باشد.

آزادی حمل خواربار

پیرو دستوری که از طرف اداره امور شهرداری ها به شهرداری های کشور صادر شد و اخذ عوارض از خواربار لغو گردید امروز کسب اطلاع شد که اداره امور شهرداری ها بار دیگر به شهرداری ها دستور داد که از حمل کلیه مواد غذایی و خواربار جلوگیری ننمایند و هر شخصی می تواند هر نوع مواد غذایی را بدون پرداخت عوارض شهرستان ها حمل نمایند. این دستور بدین جهت است که کمکی به تنزل نرخ ارزاق عمومی شده باشد.


منبع: سایت تاریخ ایرانی(روزنامه اطلاعات)