تبیان، دستیار زندگی
با حضور هیاتی از مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر در کربلای معلی، تفاهم نامه خواهرخواندگی تبریز و کربلا پس از ماه ها رایزنی، به امضای طرفین رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبریز و کربلا خواهرخوانده شدند


با حضور هیاتی از مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر در کربلای معلی، تفاهم نامه خواهرخواندگی تبریز و کربلا پس از ماه ها رایزنی، به امضای طرفین رسید.

بخش اجتماعی تبیان
تبریز و کربلا


انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی تبریز و کربلا، از برنامه ها و تمهیدات مهم دکتر نجفی شهردار تبریز در توسعه ارتباطات بین المللی شهر تبریز است که در جریان سفر سال گذشته مدیران شهری و استانی کربلای معلی به تبریز پیگیری شد و پس از هماهنگی های دیپلماتیک و رایزنی های چندین ماهه مدیران دو شهر، در روزهای اخیر، با سفر هیئتی از شهرداری تبریز به کربلای معلی به امضا رسید.
با امضای این تفاهم نامه، همکاری های دو شهر در زمینه های عمرانی، خدمات شهری، احداث مراکز اقامتی، حوزه های اجتماعی و برگزاری مشترک نشست ها و آئین های فرهنگی توسعه خواهد یافت.
با در نظر داشتن چشم انداز گردشگری تبریز ۲۰۱۸ و همچنین برنامه های خدماتی که شهرداری تبریز در مناسبت های مختلف مذهبی به خصوص اربعین حسینی، در این شهر ارایه می دهد، امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی دو  طرف، فرصت ارزشمندی در توسعه ارتباطات شهروندی ایران و عراق خواهد داشت.
در مراسم امضای این تفاهم نامه، جواد ششگلانی، علیرضا نوای باغبان و جعفر مدبر از اعضای شورای اسلامی شهر، مظفر سلیمانی و محمد عزتی معاونان اداری و مالی و شهرسازی ومعماری شهردار تبریز، میراعتماد عمادی مدیرکل روابط عمومی وبین الملل شهرداری تبریز، یعقوب هوشیار شهردار منطقه ۵ و داوود طالب نژاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز حضور داشتند.
با نهایی شدن خواهرخواندگی تبریز و کربلا، تعداد خواهرخوانده های تبریز به ۹ رسیده است.
 پیش از این تبریز، با شهرهای باکو، استانبول، غزه، ارزروم، قازان، خجند، گنجه و ماگیلف، تفاهم نامه خواهرخواندگی منعقد کرده است. همچنین شهرهای ووهان و ترابوزان نیز پیمان دوستی و همکاری با تبریز دارند.منبع: خبرآنلاین